Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut!
Din pacate am pierdut startul ca tin astea 4 zile cu suc de ridiche neagra pt rinichi.E groaznic! Azi am crezut ca vars! Tin post asa ca trecerea va fi usoara.
Va prind din urma!
Ariadna ,merci ca te aliezi,ca ma simteam prost ca am perturbat debutul.
Spor!
Intru in fiecare zi sa vad suflul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Mie mi-a placut schimbarea pe starea mea generala. Si din ce-am citit are efecte pozitive si pe starea de sanatate generala.
Sper sa o duc, pentru ca, asa cum am mai spus, nu-mi place monotonia acestui regim, mai ales ca eu nu am gatit si altceva in afara de turtite. Poate o sa incerc acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Fetelor, succes va doresc.Si va invidiez pentru ca puteti manca orez!


Si inca orezul e unul din ingredientele gustoase E foarte adevarat ca nu e un regim comod pentru oricine, dar beneficiile depasesc eforturile.

Ariadna, la tine va fi si mai bine dupa 10 zile, ca esti la a doua tura de regim. Dar daca slabirea e importanta, eu te-as sfatui sa renunti la turtite, sau sa le mananci mai rar. S-ar putea sa ai surprize placute. Eu rezist numai cu cereale fierte, majoritatea timpului si fara sare. Nu e prea gustos, dar se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Dulcetica, toata admiratia, e oribil sucul ala de ridiche! Il bei asa, singur, sau in combinatie cu ceva? Oshawa o sa ti se para un festin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oliwia

Citat:
citat din mesajul lui caress

Fetelor, succes va doresc.Si va invidiez pentru ca puteti manca orez!


Si inca orezul e unul din ingredientele gustoase E foarte adevarat ca nu e un regim comod pentru oricine, dar beneficiile depasesc eforturile.

Ariadna, la tine va fi si mai bine dupa 10 zile, ca esti la a doua tura de regim. Dar daca slabirea e importanta, eu te-as sfatui sa renunti la turtite, sau sa le mananci mai rar. S-ar putea sa ai surprize placute. Eu rezist numai cu cereale fierte, majoritatea timpului si fara sare. Nu e prea gustos, dar se poate.

Da-mi exemplu concret, atunci cind iti faci ceva, descrie procesul In general nu-mi place in mod deosebit orezul, dar si fara sare, condimente, legume...
Oricum, am iar 1 kg in plus, ceea ce nu-mi prea convine. Dar a fost pe corect, nu pot sa dau vina pe nimeni!
Iar astazi, la job, ma simt foarte...adormita, desi de dimineata m-am trezit ok, tot inaintea soneriei de desteptare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Oliwia, nu inteleg...tu spui ca-l faci fiert graul, daca eu il fac copt in cuptor, care e diferenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16
[In general nu-mi place in mod deosebit orezul, dar si fara sare, condimente, legume...
Oricum, am iar 1 kg in plus, ceea ce nu-mi prea convine. Dar a fost pe corect, nu pot sa dau vina pe nimeni!
Iar astazi, la job, ma simt foarte...adormita, desi de dimineata m-am trezit ok, tot inaintea soneriei de desteptare...

Dar trebuie sa-i pui sare!
Sucul il beau simplu sa-mi macine pietrele la rinichi ,care banui ca le-am facut cind am mincat proteine vreo 2 saptamini ,altadata 10 zile cind ma chinuiam cu diete de slabit.Aviz amatorilor de mincat aiurea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16
[In general nu-mi place in mod deosebit orezul, dar si fara sare, condimente, legume...
Oricum, am iar 1 kg in plus, ceea ce nu-mi prea convine. Dar a fost pe corect, nu pot sa dau vina pe nimeni!
Iar astazi, la job, ma simt foarte...adormita, desi de dimineata m-am trezit ok, tot inaintea soneriei de desteptare...

Dar trebuie sa-i pui sare!
Sucul il beau simplu sa-mi macine pietrele la rinichi ,care banui ca le-am facut cind am mincat proteine vreo 2 saptamini ,altadata 10 zile cind ma chinuiam cu diete de slabit.Aviz amatorilor de mincat aiurea.


dulcetica


Dulcetica, am gasit aceasta reteta...

Reteta biblica

Putini stiu ca Biblia, aceasta "carte a cartilor", contine si lectii importante pentru sanatatea fizica. Astfel una din mancarurile folosite ca desert la Cina cea de taina a fost: Charosetul
Acesta consta intr-o combinatie de mere tocate marunt(o jumatate de mar de marime potrivita, pentru o persoana) si nuci pisate, carora li se adauga stafide pisate sau strivite, curmale, scortisoara si miere. Consumand in mod constant acest desert biblic, putem alunga durerile de inima, putem scapa de calculii renali si biliari, care sunt eliminati, putem ajuta o tiroida hipoactiva, putem face sa dispara, petele de pe piele, petele hepatice, acneea, psoriazisul si herpesul, insomnia. Miracolul din Charoset infrunta cancerul si ajuta la tratamentul infectiilor cu candida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Merci!
O fac si pe asta,ca pare simpla.Marul nepreparat,banui.Celelalte nu specifica in ce cantitati,dar o sa le pun egale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16
Da-mi exemplu concret, atunci cind iti faci ceva, descrie procesul


Ce proces sa descriu, ca eu le fierb pur si simplu. Inainte le fierbeam pe aragaz, acum le fierb la aburi. Cateodata separat, uneori combinate... cum imi vine. Iti dai seama ca nu iese nimic delicios din toata activitatea asta, dar m-am obisnuit asa.

Citat:
Iar astazi, la job, ma simt foarte...adormita, desi de dimineata m-am trezit ok, tot inaintea soneriei de desteptare...


E tipic, primele zile de Oshawa sunt cele in care elimini toxine, asadar starile de genul acesta sunt normale. Numai la mine nu e asa, eu ma simt excelent in primele zile si mai rau pe la mijlocul curei.

Mergi la inceput