Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Ceva se intimpla: vad ca nu mai dau jos, dimpotriva, am avut plus 600 gr. azi dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu cumva esti constipate? Daca faci trecerea la alimentatia normal ca in schema pusa de Oliwia o sa dai putin si dupa.
Nu merge PM ,deoarece nu-l ai tu activat,cred.
Incerc sa te sustin ,dar nici eu nu prea dadeam jos si speram macar sa aiba efect dezintoxicarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Nu cumva esti constipate? Daca faci trecerea la alimentatia normal ca in schema pusa de Oliwia o sa dai putin si dupa.
Nu merge PM ,deoarece nu-l ai tu activat,cred.
Incerc sa te sustin ,dar nici eu nu prea dadeam jos si speram macar sa aiba efect dezintoxicarea.

dulcetica


Nu, nu sunt, dar nici nu se intimpla asa cum era inainte...poate fi si asta...ca nu elimin suficient de mult.... Si am stat si in casa in week-end, am avut o stare de relaxare, fara miscare, am
Detoxifierea se intimpla, asta e sigur. Si de asta sunt mutumita. Dar oricum, dupa perioada asta o sa tin ceva ce cred ca va merge la mine, adica pastrez informatii si din oshawa si adaug legume si fructe yang. Si vad ce iese Va tin la curent !
Multumesc pentru sustinere, Dulcetica . Tu incepi cu Oliwia? Si ce spune ea e adevarat, se slabeste mai usor cand luna e in descrestere. Dar daca reusesc sa slabesc cu luna in crestere, este super Si in special in zilele de luna noua si luna plina e bine sa se tina un post special.
Nu uit ca s-au dus 2 kg intr-o saptamina. Nici nu-mi doresc o slabire brusca. Ritmul normal este de 1 kg pe saptamina. Asa ca sunt in avantaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16

Am gasit azi la Angst orez salbatic si orez integral...ultimul e chiar negru


Orezul negru este cel mai indicat, bine ca ai de unde sa-l iei. Are si un gust mai bun ca cel alb. Nici eu nu ma dau in vant dupa orez, dar combinatia pe care o mananc, rosu cu negru, e chiar gustoasa, mai ales cand termenul de comparatie e constituit din hrisca si mei Uneori mai pun si orez natur, pentru aspect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16
Dar daca reusesc sa slabesc cu luna in crestere, este super Si in special in zilele de luna noua si luna plina e bine sa se tina un post special.


Partea cu slabitul sa stii ca e de bine, in perioada asta organismul retine tot ce poate din ce-i dai, mai ales lichidele. Asa ca poti fi mandra de reusita

In privinta postului la schimbarea de Luna, eu personal incerc sa reduc pe cat pot mancarea solida, de obicei fac o zi-doua de sucuri de legume cu frunze verzi (acum e mai greu, legumele fara pesticide nu au aparut inca). Ajuta in schimb schimbarea atitudinii interioare, inainte de inceperea regimului este bine sa ne odihnim suficient si sa avem o cat de scurta perioada de introspectie. Nu stiu cat conteaza asta pentru slabit, dar pentru reechilibrarea energetica e foarte important.

dulcetica, nu te-ai razgandit, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu! Studiez daca nu dauneaza la calculii renali si nu deranjeaza ,insa trebuie sa beau apa multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Azi am aceeasi greutate ca si ieri...Ma intreb daca nu cumva am vazut gresit pe cintar si alaltaieri, sa fi scris ultima cifra 7 si eu am vazut 1. De aici cele 600 gr. Insa si ieri si azi, tot in .7 se termina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Nu! Studiez daca nu dauneaza la calculii renali si nu deranjeaza ,insa trebuie sa beau apa multa.

dulcetica


Si eu am de gand sa beau apa multa, ca de obicei .

Ariadna, chiar daca stagnezi o perioada, sa stii ca tot e bine, se stabilizeaza greutatea si e mai putin probabil sa pui repede la loc dupa ce termini cura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oliwia

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Nu! Studiez daca nu dauneaza la calculii renali si nu deranjeaza ,insa trebuie sa beau apa multa.

dulcetica


Si eu am de gand sa beau apa multa, ca de obicei .

Ariadna, chiar daca stagnezi o perioada, sa stii ca tot e bine, se stabilizeaza greutatea si e mai putin probabil sa pui repede la loc dupa ce termini cura.

Deci e o veste buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

O, da! Si vorbesc din experienta, si eu am vrut odata sa dau ceva kg jos si am patit la fel ca tine. Dupa ce am renuntat definitiv la alimentatia nesanatoasa (adica la dulciuri, ca mancacioasa nu am fost niciodata) nu am mai avut nici un fel de probleme cu greutatea.

Mergi la inceput