Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am fost la medic azi. Bebe are 3,500 kg si se poate naste cam oricind. Mi e tare frica.

Gina 35+
cu mindrie, am intrat in sapt. 36

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Sotul meu se uita la un film pe HBO cu corocodili...si eu nu ma ce sa fac...tre sa ma uit si io, dar mor de frica!!!

Incerc sa ma focusez pe discutia noastra...dar cred ca o sa ma joc, ca sa fiu deconcentrata total de TV.



Gigelica +35 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Dannah, exact in aceeasi situatie sunt si eu! Incerc sa ma conving sa nasc fara epidurala, de kit nu am nevoie dinainte, asa ca, la fel ca si tine, zic ca de-o fi sa nu mai rezist, fac si epidurala! Si eu ma gandesc, ca Simona, la satisfactia de dupa!Petra, imi place planul tau, dar mie mi-a zis dr ca daca se rup membranele e de mers imediat la spital, am sa o mai intreb o data totusi daca nu pot face un dus inainte!Aris, eu sunt de acord cu propunerea ta. Face cineva o evidenta a celor stabilite pana acum? Daca nu, ma apuc eu ceva mai tarziu sa reiau capitolul trecut sa vedem cine cand e programat.Simina, la fel zic si eu, ca e bebe! Eu cand am facut testul se vedea ft ft vag a doua liniuta, iar cand l-am repetat intr-o saptamana, a doua era muuult mai pronuntata decat prima Si nu ne dezamagesti deloc, indiferent de rezultat! Ana-Maria 32+AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ha, nu mai sunt "nou venit" ci "membru incepator".

As fi meritat o inghetata pentru asta...dar cine sa se duca. Domnul e ocupat cu filmul de groaza. Ramane ca maine sa imi ia inghetata muuuuuulta!

Gigelica +35 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Si eu vreau sa nasc normal, chiar fara epidurala, mai ales dupa ce am fost incurajata cu acea comparatie intre durerile travaliului si durerile de colica renala.
Dar cand am facut ultima echo, la 31 de sapt, pitonul avea 2.050 gr,deci era grasan.
Miercuri, pe 11 mergem iar la echo si sper sa aflam ultimile dimensiuni.
Ma astept totusi la un baietel marisor. Eu la nastere am avut 4.050 gr si 55 cm(asa mi-a spus mama...care m-a nascut natural, saracuta). Si sotul a fost marisor, deci...nu ma astept la un bebelic micutz.


Gigelica +35 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Va multumesc din suflet fetele ca-mi sunteti alaturi!!! Dc mi-ar fi spus cineva innainte ca ma voi lipi asa de mult de niste burtici nu as fi crezut!!! De altfel am cunostinte la care pov despre forum si nu cred ca-i real!!!

Adee da am nasici nu gluma!!

Mi-am adus aminte....duminica la ora 21 pe National Geografic este un doc despre viata gemenilor...am auzit la radio..poate da si nasterea lor ca pare mai real la tv decat pe youtube

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

gigelik..si eu ma uit pe hbo la filmul cu crocodilul mare..hehe..eu nu ma sperii..am dat sonorul mai incet ca sa nu se sperie bebe mic..k in rest eu sunt ok..si asa..l-am mai vazut o data..acum s-a terminat aproape..au supravietuit si este happyend pana la urma..

simina si eu zic sa stai cat mai linistita..are DD grija sa iti dea micutul cadouasi acum in luna femeilor! iti tin pumnisorii si pt tine si bebe mic!
hehe..vreau si eu sa vad efectul la mune..acum sunt pe laptop si aici intru cu explorer..sper sa se vada acum..k nu stiu exact ce nuanta de verde am ales..sper ca nu una prea deschisa..
la niko este albastru destul de inchis si la tine simina este verde destul de inchis..la aris e cu portocaliu..frumos mai coloram si noi odeseea

si noi avem aspirator f mare , dinacela cu apa si cu multe stuffuri care se attacheaza si tot felul, dar batista sugarului sau pompita de nas nu trebuiesc folosite zilnic..am inteles ca se folosesc doar in cazul unei raceli sau daca aerul e prea uscat in casa..
poate mamicile cu experienta sa ne dea mai multe detalii



Cristina cu bebe mic 37+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

am schimbat un pic culoarea..sa vad daca e mai bine acum

si la semnaturica mi-am schimbat saptamana(desi diseara se implinesc 38saptamani) si am trecut si AMR..ca nu cumva sa uitati sa scoateti niste sustinatoare si pt noi



Cristina cu bebe mic 38

AMR 5 zile (12martie2009)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Luana, felicitari ghiocica curajoasa, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de parintii tai!!!

Simina, felicitari pentru II !!! Indiferent daca este pala sau intensa, important este ca EXISTA!!! Si eu cand mi-am facut ultima oara testul, la fel eram... nu prea disperata ca lunile precedente si... Stai linistita ca ESTE BEBE!!!

Inapreda, wow, sa-ti traiasca grasunelul!!!
Cred ca va avea peste 4 kg la nastere, nu, tu ce zici?

37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

cred ca raman la albastrul acesta deschis..e dragut..si se asorteaza cu culorile forumului ii place si lu' tati

voi ce ziceti?

dar unde sunteti plecate fetelor? eu acum o sa trag cu ochiul pe picassa..sa vad ce poze frumoase ati mai pus!



Cristina cu bebe mic 38

AMR 5 zile (12martie2009)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput