Gravidutze si mamici de Cluj - 114

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

ELENA, ALEXANDRA, CO, RAMONA - Foarte frumoase fotografiile!Cu asa bijuterii de copilasi, nici nu-i de mirare.

ELENA - Nu cred ca-i cazul sa te impacientezi, dar pentru linistea ta, eu cred ca ar trebui totusi sa consulti un medic.Eu asa as proceda.

Astazi si pentru inca cateva zile sunt privilegiata ca am primit pachet de acasa.Nici nu pot sa spun ce de folos imi sunt aceste bunatati si ce mult reprezinta MAMA pentru mine, chiar daca distanta este totusi considerabila.
Sa va spun ce avem la masa poate va dau idei:
-ciorbita de sfecla (asta-i facuta de mine)
-mancarica de fasole cu carnaciori
-cordon bleu
-orez cu legume mexicane
-strudel cu branza si fursecuri facute special pentru Daria
+ prajitura noastra preferata cu foi de bezea, nuca si crema de ciocolata.
Pofta buna si spor la gatit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am vazut multi copii frumosi in pozici
Cred c-a fost fain si v-ati distrat pe acolo, cand mai creste un pic Diana si se tine pe picioarele ei, o sa ma alatur si eu voua

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Tare faine pozele, dar mai ales prichindei din ele

Azi am facut supa crema de linte iar felul doi mancare de mazare cu ochiuri. Maine cred ca somon la gratar cu legume langa. Eu gatesc asa mai "light" de obicei .

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

astept sa se trezeasca Drgaos sa ii dau sa pape iar apoi sa il duc la mama ca sa pot merge la ocntorl cu bebe mic , abia astept sper ac totul sa fie bine , am mari emotii

azi a fost prima zi in care am putut sa mananc fara sa imi fie greata sau sa imi fac curaj sa merg la masa, sper sa fie mai bine de aiz inainte

andreea pofta mare, frumos gest de la mamica voastra

ioana,sara da da e una dintre ele, cealalta era acolo si ea, au venit la cumparaturi iar pe ele le-a lasat la lokul de joaka

Elena 12+ si Dragos Stefan


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdutza24

Andreea Eladeea nu am auzit nici bune nici rele de dr Tunde,si nici nu am remarcat o prin clinica:-(

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24


mersi alex, magda...pt. raspunsurile voastre

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

vazand pozele trimise de Ramo, mi-am dat seama ca Alexia si Stefana seamana bine intre ele...amandoua au falcute si sunt cretuline...


Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ce poze frumoase am vazut!!! Multumim!!!!!!

Elena, nu cred ca are de-a face diareea cu cazatura! Alte semne trebuie urmarite: daca plange imediat ce s-a lovit, varsaturi, greata, lipsa de echilibru, somnolenta. Iar Dragos nu a avut asa ceva! Gandeste-te ca nu a cazut afara pe asfalt!Nu prea are nici doctorul ce sa faca, ca doar nu o sa-i faca tomograf!!! Exact asata mi-a spus si mie doctorita cand cazuse Sara din carucior, mica fiind! Important e sa-i urmaresti starea generala!

Andreea, cum e ciorba de sfecla? Tot am vrut sa intreb...Daca e o reteta din Moldova cu siguranta e delicioasa!

Sara are o noua pasiune, pe langa creioanele colorate, evident!Sa urmareasca videoclipuri cu ea! Asa ca ma pun, nene pe filmat! E tot mai rasfatata parca, incepe sa faca urata daca nu obtine ce doreste, iar pedepsele nu pare sa le perceapa! Singurul lucru care o deranjeaza e sa fiu suparata pe ea, dar nici eu nu rezist la nesfarsit pupicilor ei


Inca ceva, vreau sa-i iau ceva puzzle-uri din alea de lemn simple, pt varsta ei, ati vazut pe undeva? Ca eu m-am tot uitat si nu am vazut...decat pe internet! Si ma mai intereseaza un set mare de creioane colorate, dar in ceva gentuta, valiza etc!


V-am pupat, ma duc sa-i fac niste spaghete, nu a mancat secat felul 1 si trebuie sa se trezeasca!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Fetelor nu stiti aerosolii provoaca dependenta?CA as vrea sa ii fac lui Eric ca tot ii horcaie nasucul!

Andreea , de Eric (31 Mai 2008)

Evolutia lui Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Andreea, daca substanta cu care ii faci aerosolii nu contine cortizon, nu dau dependenta.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Gabi, si P de vreo 2 saptamini se "place" tare, adica toata ziua vrea sa se vada: poze, video... nu conteaza.
Puzzel din 2-3 bucati si mari ca dimensiuni am luat de la Dinoland parca, magazinul ala de jucarii de linga Miniblu(Polus). Intreaba vinzatoarele si iti arata. O cutie contine 5 figuri, vreo 25 de lei cutia. Sint pina la 2 ani si de la 2-3 ani.






Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput