Bucurii de sept-oct 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:



Roxana, multumesc mult pentru raspuns.

Zina si Rares (26.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna, fetelor!

La multi ani, Pufy! Sa fii sanatoasa si iubita! Sa ai nurori bune si nepoti furmosi! (ca la o asemenea urare sigur nu te asteptai).

Petru e mai rau ca ieri..chiar nu inteleg de ce nu isi revine. Febra nu face dar abia poate respira si tusea asta ne omoara. Surprinzator, Toma e bine.

Zina, noi am facut ff multe controale oftalmologice, la Petru ca el e operat la ochi. O singura data i-a pus atropina, intr-adevar a trebuit sa asteptam cca 20 min pana la consultat.Nu a fost insa o pb pentru ca am asteptat in antecamera unde erau jucarii ..

Revin mai tz ca ai mei fac lupte libere, cica incerac sa adoarma, ca azi suntem cam intarziati.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Roxana, ma bucur ca ne-ai adus o veste buna!
Princess, multa sanatate si bafta la doctor!
Eunice, multa sanatate lui Petru!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:


Moni, succes cu lucrarile tale!
Princess, mult sanatate!
Yoanna, ce face pitica?
Roxana, sper sa puteti merge cat mai repede in Germania, Dariutza.
Lilina, si-a revenit complet Vladone?
Alina, ca tot am vrut sa intreb, cum se simte criza acolo? Sesizezi ceva? vorbareata. Are si Toma o logoree seara..
Lexi, eu chestiile astea cu biscuiti le-am rezolvat relativ simplu: ai mei au voie sa manance doar la masa, in bucatarie. In camera isi beau doar laptele, in pat. De mancat nimic in camere, asta la noi e regula de aur.

Dintre prostiile recente:
- am un corp de mibila joasa, pe care sta tv si care are o usitza. Toma e fascinat sa tot tranteasca usitza aia (una deja a dezmembrat-o) din pozitia asezat. Azi la fel, trantea usitza aia, eu vorbeam de una singura. Pana la urma s-a pozitionat gresit..si si-a tras o usa in cap..i-au dat instantaneu lacrimile. Da pt ca se stia cu musca pe caciula nu a venit la mine, s-a dus in pat si se jelea singur:"aoleu, caputu meu"
- distractia lor preferata: sa asculte muzica si sa danseze, cica, dar de fapt se invart in cerc non stop pana ametesc si cad in fund, sau in ce pozitie nimeresc. Eu, evident stau cu inima in gat ca ma gandesc ca acum isi sparg capul, Si ei rad si rad..
-alta: sar in pat, Petru striga "confruntarea shaolin", Toma striga "fota mintii" (forta) si se fugaresc prin pat apoi sar pe burta. Bineinteles de multe ori sar unul peste altul. zilele trecute incepusera iar circul asta, le-am zis sa termine, pt ca invariabil termina prin a se lovi, ei nimic. Rezultatul: s-au dat cap in cap, are fiecare cate o vanataie in frunte, s-au culcat imediat suspinand iar a doua zi au luat-o de la capat. Of, cateodata ce bine ar fi niste biscuite maruntit pe oriunde dar in intervalul respectiv sa fie liniste in casa..
- discutiile lor zilnice, mai nou, constau in "ba da, ba nu" repetat la infinit pe un ton crescendo de ambele parti, "a mea, nu e a ta" chiar daca obiectele sunt identice; sau hai sa ne ascundem: cum? scot hainele din sifoniere si se urca pe etajere, pe unde nimeresc, apoi isi inchid unul altuia usile.Dar chiar daca simt cateodata ca mor cand ii vad cum imi scot hainele abia calcate, la faza asta ii las in pace pentru ca: se joaca impreuna si e relativ liniste in casa si imi pot vedeea de treaba in acest interval. Iar sanatate mea mintala e mai presus decat niste rufe abia calcate. Le numesc pierderi colaterale sau , depinde de zi.
Oricum, liniste la noi e numai cand dorm amandoi.
Gety, Ramo, .
Sa aveti o zi buna!
Of, ce urat ploua..


Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Xan, fetele tale cum se inteleg? Banuiesc ca nici la tine in casa nu e foarte mare liniste ..Ce ai mai facut de mancare?

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTI ANI fericiti alaturi de cei dragi, PUFYMIC!


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Yoanna, stiam ca "scopul scuza mijloacele", dar chiar in halul asta????????????????????

Multa sanatate puisorilor bolnavi!

Roxana01, ai venit cu vesti bune despre Daria. Sa dea Domnu sa vi se intample numai lucruri bune si de acum incolo.

Monique_new, bafta la servici!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Imi plac la nebunie hainutele Cosminutzei. Am intrat si eu acum pe un site cu hainutze pentru copii, dar mi se par preturile cam piperate.

Eu am cumparat ieri niste salata de icre din comert (de pofta) si Maria a poftit si ea la ele. Am sperat ca n-o sa-i placa... Dar au si multe panarami prin ele... Acum o sa caut pe net cum se face salata de icre... Si o sa caut si pentru pate facut in casa.

Lexi eu Mariei ii dau (ca dulce) clasicul pandispan. Si pufuleti, adora surprizele din pungi.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am si eu o curiozitate: voi puteti sa vedeti de cate ori v-a fost vizionat profilul? Si, daca da, CUM ? Sau numai la altii putem vedea chestia asta..Se vede ca baietzii dorm si eu lenevesc..n-am mai stat atata pe net..de cand eram gravi.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eunice, a doua iconita se cheama "arata profilul". In partea dreapta, la "informatii de baza" putin mai jos scrie de cate persoane ti-a fost vizionat profilul. 19 parca scria (si cu mine 20?).


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput