Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Nume de copii

Alegerea numelui copilului si destinul ...

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 17
OneFineDay
OneFineDay

106 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

noah mi se pare fainutz, in schimb leah e cam ciudatel, cel putin pt. romani.

Ramonika si pisicile Vladutz Maritza Fulgushor Miki

Merci mult de raspuns Ramonika! Litera"h" nu se pronunta cand rostesti aceste nume, deci se pronunta Noa si Lea. Tin cont de toate parerile!
Mergi la inceput
Camelya_
Camelya_

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCamelya_ Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui mirumati2002

Pe fetita mea o cheama Miruna Bianca si pe baiat, Mathias Andrei. Peste 2 luni il asteptam pe bebe 3, care va fi baietel, dar inca nu ne-am hotarat in privinta numelui. Mie imi place Patrick...dar inca nu sunt sigura ca va ramane acesta.

www.mathiasandrei.com

M-am uitat pe site...mi pare rau prin ce trece Mathias Andrei
Sper , sa dea D-zeu , sa reusiti sa treceti peste acest "hop" iar Mathias sa fie fericit
Mergi la inceput
adastero
adastero

76 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Cel mai firesc, parerea mea, este sa ii pui copilului numele care simti tu ca i se potriveste, care il caracterizeaza. Cu siguranta ca fiecare viitoare mamica isi vede deja puisorul inainte sa il nasca, si la echo dar si asa, cu ochii ei de mama, are o imagine despre el. Noi asa i-am pus numele, ni-l inchipuiam deja, am considerat ca Robert e numele lui corect si asa a fost
Mergi la inceput
jul81
jul81

21 Mesaje
La prima fata ne hotarasem sa-i pune numele de Ana Maria.In maternitate am auzit numele de Daria si i-am spus sotului ca eu vreau s-o cheme Daria Ana-Maria dar asistenta din spital mi-a spus ca e prea lung, ca n-o sa tina copilul minte atatea nume etc si am ramas la Daria Maria.La bebita din burtica insa Dari a decis numele si n-o poti schimba ca altfel iese panarama si o va chema Anastasia Ioana.Si mie si lui tati ne-a placut numele astasi zic ca se potriveste cu numele de familie POPA.

http://s40.photobucket.com/albums/e215/jul81/
Mergi la inceput
fare
fare

19 Mesaje
28+ cu

Editat de - fare on 07/07/2009 17:14:47
Mergi la inceput
araluka
araluka

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui araluka  Trimite mesaj yahoo luiaraluka Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
De cand am aflat ca e baietel,ne certam intr-una...........eu vreau sa-l chemam Mattia,sotul meu vrea Lorenzo.............am abia 20 de saptamani.....................voi ce parere aveti??
Mergi la inceput
Camelya_
Camelya_

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCamelya_ Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
De cat sa va certati..puteti folosi amandoua numele ..sa impacati si capra si varza
Sarcina usoara si bebe sanatos
Mergi la inceput
moanecorina
moanecorina

16 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimoanecorina Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
vai de mine fetele! mi-am facut si eu si mi-a iesit ce nume vreau eu sa-i pun ALEXANDRA daca e fetita si ALEXANDRU daca e baiat
Mergi la inceput
lucia2000
lucia2000

1331 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lucia2000 un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu inca nu stiu ce va fi bebele meu.
Dar va dati seama ca m-am gandit la un nume in ambele cazuri.
Daca va fi fetitza o va chema maria si atat.
iar daca va fi baietzel teodor si atat.
Mergi la inceput
ellanik
ellanik

1987 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellanik un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi inca nu stim ce vom avea dar daca va fi baiat ne-am gandit la George Theodor si daca va fi fata Maya si mai cautam un prenume sfant.Unde v-ati uitat voi de vi s-a furnizat un nume potrivit cu voi?Pupici!

6+
Mergi la inceput
Pag. din 17 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com