Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Nume de copii

Alegerea numelui copilului si destinul ...

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 17
maya220811
maya220811

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Hello mamicutzelor!! am 10 saptamani doar si nu stiu ce va fi, baietel sau fetita sunt f nerabdatoare, cert e ca cel mai si cel mai important e ca bebeu sa fie sanatos, nu cred ca il poate caracteriza chiar atat de mult un nume, cat despre nume, al meu nu vrea sa stie ce va fi, vrea sa fie o surpriza placuta, la final, as vrea si eu asa, dar parca tot sunt putin curioasa Imi place f mult Maya-Maria si de va fi baiat, Mihai, va puup
Mergi la inceput

angieangie

2060 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui angieangie Adauga semn de carte la raspuns Trimite angieangie un Mesaj Privat  Reply with Quote
maya..felicitari pt bebeai grija de tine

Angie +37

bebe jucaus

amr 4 zile

Mergi la inceput

Gliana

836 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGliana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gliana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Burtici dragI, eu am 11 saptamani si inca nu stiu ce va fi bebele, dar daca va fi fetita o sa-I punem Malina. Nu am studiat niciodata partea aceasta cu destinul, daca numele influenteaza destinul si nici nu cred ca o voi face, ma rog doar lui Dzeu sa fie sanatos si norocos. Pt nume de baiat inca nu ne-am hotarat. Sanatate multa voua si bebelusilor.
Mergi la inceput
laraariss
laraariss

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilaraariss Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna!eu am 19 saptamani de sarcina si inca nu stiu ce este,medicul la care am fost la ecograf mi-a spus ca nu se vede pa ce bebe statea picior peste picior(ca o domnisoara speram noi....)a spus 60la suta fata....in fine stam si ne contrazicem pe numel de baiat de fata l-am ales deja:casia marielena.de baiar stim ca al doilea nume va fi gabriel.ne gandim la saul sau abel(asta imi place mie si lui nu).pe primul meu baietel il cheama aris emanuel.sa speram ca e fetita.....
Mergi la inceput

Gliana

836 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGliana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gliana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lara, atunci fetita sa fie
Mergi la inceput
sorinam
sorinam

94 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisorinam Adauga semn de carte la raspuns Trimite sorinam un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu ma gandeam la Oana Stefania.Sotul meu vrea Irina asa ca inca nu ne-am hotarat

sorina
mami de Tudor 4 ani , un ingeras ian 2010 (16 sapt), si acum 32+
Mergi la inceput

Tilia

425 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Cand va fi sa fie, pe fata o s-o cheme Emilia Clara Sophia, iar pe baiat Thomas Octavian. Cam lungi, dar, la urma urmei si spaniolii au o gramada de nume si n-au murit inca din pricina asta.
Mergi la inceput
laraariss
laraariss

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilaraariss Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna am ajuns in 38 saptamani si am aflat ca va fi fetita,exact asa cum speram noi..asa ca va ramane Casia Marielena,ne-am gandit la numele asta inca inaite de a ramane insarcinata.si daca va fi o surpriza mare si va fi baiat,atunci va fi casian gabriel.sper ca;Casia nu e un nume ciudatel,nu?
Mergi la inceput

kmy_black

2248 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikmy_black Adauga semn de carte la raspuns Trimite kmy_black un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna
mie mi se pare chiar dragutz Casia!!! sunt adepta numelor mai rare sau "ciudate", aici am de combatut cu sotul meu k el nu prea e de acord k exemplu am vrut k pe baietelul nostru sa-l cheme Gilbert, dar a strambat din nas si atunci am ales Iustin, kre imi place la fel de mult dar este mai folosit!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este Ón felul Ón care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput
laraariss
laraariss

3 Mesaje
ma bucur ca place si altcuiva,adevarul e ca nu am spus la nimeni numele pt ca mi-era frica sa nu incerce cineva sa ma influenteze,au incercat si cu primul copil,au strambat din nas,ca ce nume e ala Aris...dar am reusit sa ma tin tare pe pozitie si nu am renuntat.Casia nu stiu de unde l-am luat dar eu si cu sotul ne-am gandit inca dinainte sa raman insarcinata cu mult,ne-a placut la amandoi si...asa a ramas.Marielena sunt numele la mamele noastre(Maria e mama lui si Elena e mama mea)asa ca nici una sa nu se simta lasata pe dinafara.Mai am 3 zile si ajung la termen,40 saptamani,si toti sunt curiosi cum o va chema pe micuta.Si eu sunt curioasa de reactia lor,mai ales ca am un unchi f prepotent care sigur va comenta
Mergi la inceput
Pag. din 17 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com