Alegerea numelui copilului si destinul ...

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

si noi ieri am aflat ca ne aduce barza un baietel!!!banuiam de ceva timp asta in inima mea dar ink nu ma orientasem pt un nume de baiat!!! aveam o lista lunga cu nume de fete, aveam si un nume asha ,, k de rezerva, pt baietel,(Iulian-George) dar acum parca mi-as dori altul!!!

kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

felicitari kmy!! :)
sarcina usoara pana la termen si o nastere perfecta iti urez!



_

Babyblue va pupa pe toti!!
7+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

multumesc mult!!!

aseara am reusit s agasim o prima varianata pentru baietelul nostru: IUSTIN-GEORGE
nu prea se leaga intre ele, dar ne place Iustin iar George am ales din cauza ca se va naste in aprilie, si cum nu agreem nici un nume de florii am ales unul care sa fie apropiat de sf Gheorghe!!!


kmy 25+ DPN 18.04.2011
(12.04.2011 dupa morfologia fetala semII)
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

wow, nu pot sa cred, mi-ai furat numele...si eu, dc am baiat, tot iustin vreau sa i pun numele.:)))) inainte sa raman gravid am visat ca nasteam un baiat si ii puneam numele iustin, apoi am ramas gravida, luna aia...am zis ca a fost ca o premonitie si dc o sa am baiat mi=am jurat ca i pun numele din vis...:))))

_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

felicitari KMY...ai timp destul sa te gandesti la nume..Iustin e superb
noi ne-am hotarat..puiul nostu va numi Tudor Cristian

Angie +37

bebe jucaus

amr 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Eu sunt la a doua sarcina , inca nu ne-am gandit la nume dar vroiam sa va povestesc ce s-a intamplat la baietel.
Inainte sa raman insarcinata ziceam ca o sa-l cheme Alexandru, dupa ce am ramas insarcinata presimteam ca o sa fie baiat am renuntat la numele de Alexandru si am zis ca o sa-i punem numele Rares (nume care imi place si acum) am nascut noaptea si dimineata inainte sa declare copilul sotul a trecut pe la mine prin salon , eu eram cu baietelul in brate si m-a intrebat daca m-am razgandit cu numele. Ma uitam la BB si parca simteam ca nu i se potriveste acest nume, am cazut de acord cu sotul ca arata si se poarta mai mult ca un Vlad decat ca un Rares si asa i-am pus numele.
A fost o decizie pe moment dar sunt sigura ca am facut alegerea potrivita . Cu toate ca tot neamul ne-a sarit in cap ca trebuia sa-l cheme Constantin : ca pe nasu , ca pe tacsu , ca pe bunici, strabunici....

Ma gandesc ca si de data aceasta o sa procedam la fel, o sa alegem un nume dar o sa asteptam mai intai sa-l cunoastem pe copil si abia apoi o sa-l numim neezitand sa schimbam numele daca ni se pare ca nu i se potriveste.

Oricum nu va fi nici ca nasa, nici ca bunica, nici ca mamae....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

nici eu nu sunt adepta numelor trecute din tata in fiu de "n" generatii!!!
fiecare are propria personalitate !!!
si la noi sunt sanse sa ne razgandim in ultimul moment!!!

kmy 25+ IUSTIN-GEORGE
DPN 18.04.2011
(12.04.2011 dupa morfologia fetala semII)
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna fetelor.Aseara am avut un vis tare ciudat,si m-am trezit cu un nume de fata in cap......Timeea
Asa ca m-am gandit ca acesta sa fie al doilea nume pt buburuza mea.Voi ce spuneti,se potriveste Ignat Alessia Timeea?

ALINA 36+ cu ALESSIA

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=alina&year=2011&month=2&day=2&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui misssexy

Buna fetelor.Aseara am avut un vis tare ciudat,si m-am trezit cu un nume de fata in cap......Timeea
Asa ca m-am gandit ca acesta sa fie al doilea nume pt buburuza mea.Voi ce spuneti,se potriveste Ignat Alessia Timeea?

ALINA 36+ cu ALESSIA

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=alina&year=2011&month=2&day=2&babycount=1"








mie imi place..e supersi eu daca faceam fata ii puneam ALESSIA-NATALIA..DAR TIMEEA E MAI DEOSEBIT..IMI PLACE

Angie +37

bebe jucaus

amr 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Ms Angie,si eu mam gandit ca suna bine,in plus ca stiam ca numele Timeea e nume biblic

ALINA 37+ cu ALESSIA

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=alina&year=2011&month=2&day=2&babycount=1"

Mergi la inceput