Mamici si burtici din BAIA MARE (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

Carmenbudea numai dupa 6 ore poti sa ii dai nurofen.

Mami Ana si Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolleetta spune:

'neata! PRIMA!!!
Azi vreau eu sa dau o sau ce doriti.
Poate va intrebati cum de sunt asa matinala. Daca nu eu oricum va spun . Am avut o noapte tare interesanta cu treziri la 2 ore si acum doarme de la 7.00. Cred ca il deranjeaza si pe el dincutii. Se poate?

O zi faina si cu mult soare!

Nicoleta de Rares (28.11.2008)

minunea vietii noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Buna dimineata baimarence
ALEX pt ieri, cxu scuzele de rigoare.
Ieri n-am mai reusit sa intru din diverse motive, in special administrative.
Malinka scuze ca nu am vazut mesajul tau ieri. Bine-nteles ca va primim in vizita oricand. Nici nu trebuie sa mai intrebi. Obiceiul casei la noi e ceva de genul. "Tarrr (adica suna telefonul.). Sunteti acasa? Ok, atunci venim pana la voi". Asa ca...conformarea!
Anca81 eu congelam piureul gata facut al lui Dragos. Il scoteam dimineata din congelator ca sa il dau la pranz. daca uitam sa-l scot...traiasca cuptorul cu microunde.
Carmenbudea in ceea ce priveste durerea de dinti, si paracetamolul (supozitor sau Panadol) si nurofenul au acelasi efect. Asa ca daca i-ai dat paracetamol pt febra, ai impuscat doi iepuri dintr-o data. Oricum, si eu stiu ca intervalul dintre administrari trebuie sa fie de 6-8 ore.
Nikolleetta multumim pt cafea. Buna, buna. E posibil sa-l chinuie deja dintii care inainteaza prin gingie, dar eu cred ca e putin probabil. Mai posibil ar fi cald, frig, sete, foame sau pur si simplu maturizarea creierasului - vestitele pusee de crestere. Parerea mea...hac.
Acum va pup pe toate si plec la Cezara la serbare, ca anul asta o fac la ora 10 dimineata. Mai intru dupa ce revin. Poate iesim daca nu ploua. Vad eu ce mai scrieti pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Si pt ca Fulga e al doilea meu nume, am uitat iar ceva:
Anca81 multumim pt capitolul nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata!

Nicoleta, multumim pentru cafea

Anca, distractie placuta la serbare.

Sunt cam somnorici azi, Carla s-a trezit plangand de vreo 4 ori azi noapte, am luat-o in brate si s-a linistit imediat. Poate viseaza ceva si se sperie. In rest toate bune.

Fetele, ce faceti?

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

neata si de la noi
Nikolleetta mersi de cafea. Buna, buna. Sa sti ca si al meu s-a trezit cam tot asa si isi baga si manuta in gurita dar nu cred ca de la dinti. Sunt prea mici inca pentru dinti, cred eu.

Noi o sa iesi azi mai repede ca avem musafiri de la 2.30 asa ca o sa iesim cam pe la 12.

Mami Ana si Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenbudea spune:

Buna dimineata
Nikolleetta mersi de cafea f buna.
Eu aseara nu i.am mai dat nimic lui Ianis si spre marea mea uimire am avut o noapte faina: a adormit la 23:30 dupa ce a papat 180 ml lapte(record) peste noapte sa trezit 3 ori pt lapte 3 ceai. A fost ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Fetelor am vazut ca se face gimnastica in apa la eurohotelam sunat azi si costa 20 lei ora.(mi-a zis ca trebuie sa stranga 8-10 persoane si apoi incepem) cum vi se pare?
Pe mine tare ma tenteaza sa merg dupa ce termin abonamentul pe care il am la aerobic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Sosit acasa.
Dorit iesit afara.
Cu cine?
Mihor VREAAAAU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauco spune:

Salutare!

Nikoleta, buuuna cafea!

Fetelor, am dat in boala somnului. Am dormit de aseara de la 11 si ceva pana la 10 dimi (cu o mica pauza pe la 6.30 cat i-am dat la gonga sa pape si culcat la loc). Ieri la fel plus un somn de amiaz. Cred ca vremea e de vina. Plus condusul dupa care vin acasa pe trei carari
Sau astenia de primavara. Sapt asta nu mai fac ore, mi-am lasa trei sedinte inainte de examen. Ma gandesc cam saptamana viitoare sa dau sala.

Mihor super idee. Si eu vreau. Dar sper sa fie spre seara sa am cu cine sa las pitica.

Daca iesiti poate vin si eu.

Mergi la inceput