Gravidute&Mamici de IASI-a venit Primavara!(84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna seara fetelor!!!
La noi e un haos total zilele astea, Daria e fff moftu, nu cunosc inca cauza(cred ca ii mai iese vreo masea ceva), azi de exemplu nu a dormit deloc si a umblat numai dupa mine si s-a culcat la 19.30, a picat efectiv de somn. Acu nu stiu la ce ora se va trezi . In schimb Karina e cumintica, ieri am fost si la dr, are 6.500 g, 61 cm si am facut si vaccinul de 2 luni. Dar tre sa-i acord si ei atentie, ca mai papa si san pe langa formula. Dar merem inainte. Ma bucur ca faceti intalniri, poate cu alta ocazie ma inscriu si eu pe lista, daca ma primiti

Va urez o noapte linistita si multi voua si la bebici.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008
http://community.webshots.com/user/adacoman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Va ofer o fierbinte....

La multi ani, Raisa!
Diana, sa-ti traiasca domnisoara si sa fie sanatoasa.

Si sa va spun ce a facut Stefy ieri dupa amiaza cand am adus-o de afara. Pediatra a recomandat 50-70 ml suc de mar zilnic in perioada asta... Si hai sa facem suc. Pun storcatorul si ea ma cheama sa-l pun pe masuta ei. Am lasat-o sa vad ce face. I-am dat merele taiate si am lasat-o. A scos capacul cu care se apasa fructele, a bagat niste felii de mar, a apasat butonul si tot asa, pana a terminat feliile de mar. Ma uitam la ea si nu-mi venea sa cred cum a copiat fiecare miscare pe care o fac eu de obicei. Si nu mai spun cat mi-a crescut inima si cat de draga imi e ... ca stiti deja.

Eu astept rezultatul la urocultura, ca dupa ce am fost ieri la control si i-am povestit cam tot ce am tras in ultima luna, e posibil sa am o infectie urinara, sau cel putin o raceala mai urata...

Alina, multumesc.

mihharo, bine ai venit la noi. sa ne povestesti despre Albert.

Ani, ma bucur ca e mai bine. Am zis eu ca e nevoie de regim, dar cel mai bine e ca ti-a recomandat medicul. Noi aici ne dam cu parerea si spunem prin ce am trecut noi, dar nu e obligatoriu sa fie la toti la fel.

Michelle, ce simpatic e Domi....

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ei sunt doar mici santajisti. Si, cum spuneam, numai oamenii inteligenti stiu sa santajeze, nu?
Oana, sunt convinsa ca ai dreptate. Si eu sunt de aceeasi parere.

Teo, sa pot geaca cu placere.

Ada, un Dariei sa-i treaca durerile de dinti.

Fetele, distractie placuta diseara si asteptam poze sa vedem cu v-ati distrat.

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Oana, mersi de primire... Chiar am vazut ca ai un nazdravan aproape ca varsta de al meu... poate le facem cunostinta intr-o zi

Lacramioara, multumesc... chiar ca o sa va povestesc... Albert al meu m-a fericit ieri cand mi-a spus ca vrea sa se faca notar
va dati seama, mi-am asigurat si eu o batranete fara griji Al meu baiat e ahtiat dupa foi si stampile, la mine in casa o masinuta nu gasesti, in schimb hartie... ca la centrele de colectat!

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Albert merge la gradi? unde?

Da, merge, e in grupa mijlocie, da' abia de curand a inceput sa-i si placa... pana acuma era un chin... cand ii vedeam fatzuca aia de "acusi dau pe plans" inainte de gradi, ma apuca toata jalea, ca de tinut acasa oricum n-aveam cum sa-l tin si nici nu cred ca e prea bine. Si asa el e la program normal - 4 ore - nu vreau sa-mi imaginez ce-ar fi fost daca l-as fi dat la prelungit

Gradinita... e una de stat, pe-aproape de casa (si de bunici, ca pe ei a cazut greul )

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mihaela, cum nu! Cu mare drag. Mai e si Andrei al Celiei. Stefan a fost tare atasat de el la ultima intalnire, ca de, e mai mare si ii baga pe ei in seama, pe pusti. Of! Nu vine ea vara!!! Sa-i vedem zburdand prin parcuri..

Fetele, nu stiu daca maiintru azi, asa ca...distractie placuta. Un Martini cine bea si pentru mine??? Bianco. Cu sau fara maslina....

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna mamici...
iulia mersi de cafea si pt Stefi

noi suntem bine... Cu pa-pa stam un pic mai prost dar trecem noi si peste asta...sa trezit la ora 4.15dimineata si a facut kk... si a baut un pic de ceai, dupa care somnic pina la ora 7.30. e mai bine... ieri ne-am plimbat prin tatarasi .. a dormit 3 ore... erau fff multi strunfi... parca iesise ghioceii dupa zapada.. care mai de care

azi nu iesim ca bate vantul.. in plus de asta eu am treaba azi cu niste acte, sa fac un pic de ordine prin casa

va doresc o zi buna si distractie placuta la intalnire... poate cu alta ocazie vin si eu la intalnire... dar azi nu pot

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Neata....
mmmmmm m-am trezit cu o durere de cap....

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Citat:
citat din mesajul lui byu

mmmmmm m-am trezit cu o durere de cap....

Idem la mine ... dar eu dau vina pe vreme, desi Albert e un pic racit si m-a "fornait" toata noaptea.

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Lacra- multumim de cafea, prompta ca intotdeauna, am gasit-o cam rece, dar merge si asa. Ce fetita harnicuta are mama

Byu- nasol ,ia o pastiluta sa iti treaca durerea

Mihaela- multa sanatate lui Albert! Bea o cafeluta.

Oana - si eu astept sa se faca cald sa iesim in parc si mie imi e dor de tine cand da caldura trebuie sa plec la muncaaaa...

Aseara nu am mai avut musafirii nu le-am mai pregatit nimic bun la musafiri, i-am servit cu pufuleti si pufarini

Michelle si Dominic



Mergi la inceput