cost eco morfologie fetala

cost eco morfologie fetala | Autor: anaida82

Link direct la acest mesaj

Buna scumpi burtici,
sunt noua pe acest forum, avem 22 sapatmini si am fost programata pe 6 martie a.c pentru eco morfologie fetala la centrul national de planificare familiala giulesti.
Puteti sa-mi spuneti si mie, cine a mai facut recent, ce costuri sunt pentru aceasta eco?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Costurile difera de la clinica la clinica si in cadrul aceleeasi clinici difera de la un medic la altul; n-ai intrebat cat costa acolo unde te-ai programat?
Unde am facut eu a costat 400 ron ecografia morfologica de trim II.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Eu am facut 4D la 21 de saptamani la Fortis, doc Iosup si a costat 400 lei.La Polisano, doc Chitescu costa 350.Oricum poti suna si intreba care este pretul acolo unde ai facut programarea.

Gabrilici graviduta in 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu sunt programata pentru acesta eco la Sanador la dr. Herghelegiu si cea 4D costa 480 lei .

19+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaida82 spune:

Sunt pacienta dr. Mohamed Kasmo, dinsul m-a programat, defapt mi-a zis sa-l sun si sa ma programeze, zis si facut,dar nu mi-a zis pretul din pacate. ma voi duce pina la centru sa intreb cit e, va tin la curent cu info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

EU sunt insarcinata cu gemeni,si am facut sapt. trecuta la centrul de Planificare Familiala ,si am platit 250 ron,sincera sa fiu pretul mi-se pare nejustificat ,avand in vedere ca sunt pacienta unui medic de acolo iar Giulestiul este sp. de stat. CELE cu sarcina unica plateau parca 150 ron,si nu stiu ce morfologie ...la eco 2D.Bine nu conteaza,ceea ce conteaza este sa fie bebelusii sanatosi. AZI sunt programata la dr. ADRIAN POP de la Diagnosis unde ecografia pt sarcina gemelara este in jur de 700 ron,asTA e sa fie bebelusii sanatosi,si noi evident

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

la sanador 400 lei morfologia fetala de trim. II SAU III. nu stiu daca e diferenta in functie de tipul de sarcina , unica sau multipla.nu conteaza gradul medicului.

(gravida) 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Buna.
Voiam sa va intreb, daca stiti cat costa ecografia morfologica de 14saptamani. Stiu ca e o diferenta intre cea de prim trimestru si cea de trimestru 2 (sau 3, daca e cazul).
A fost cineva la Iosup, la Fortis, la 14saptamani?
Multam. Sarcini usoare in continuare.

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007

Mergi la inceput