Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Poznasii sunt mereu in actiune

Nazbatiile Mariei

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 11

anangel_lexi

9614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ieri dimineata Maria ma indemna sa ma apuc de curatenie:
- Hai mami, da cu aspiratorul ca jucariile nu fac curat!
Eu, ca sa-i cant in struna, zic:
- Asa e mami, ce jucarii puturoase.
Ea:
- Da, mami, ai dreptate, sunt foarte puturoase jucariile.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dialog intre Maria si mamaie:
Mamaie: - Tu esti o fetita... (mai vroia sa spuna ceva dar o intrerupe Maria)
- Nu, nu sunt fetita.
- Dar ce esti, baietel?
- Nu, nici baietel.
- Atunci ce esti?
- Eu sunt Maria.

Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Aseara, la desene, era un episod din Tom si Jerry. La un moment dat apar mai multe pisici, de toate marimile si culorile, care faceau gimnastica. Maria:
- Ia uite, mami, sunt muuulti Tomi aici!

Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Weekendul trecut, socru-meu si sotul munceau de zor in gradina. La un moment dat fii-mea, din sufragerie, ii vede pe geam. Ii striga, le face cu mana, dar ei nu o aud si nu o observa. Atunci vine dezamagita la mine si-mi spune: "astia doi nu vor sa vorbeasca cu mine!"

Ieri, la conferinta de presa a lui Basescu de pe TVR1 (eu asteptam serialul coreean, dar degeaba): se uita fii-mea ce se uita la TV si cand vorbea Basescu mai cu foc, plictisita, zice "offf, deloc nu mai tace televizorul asta, deloc nu mai vrea sa taca!"

Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput
lorelei_19
lorelei_19

3173 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lorelei_19 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorelei_19 un Mesaj Privat  Reply with Quote
E delicioasa Mariuca. Sa va traiasca
Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Ana, multumim mult!

Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Ne pregatim sa plecam cu totii la cumparaturi. Cu cateva ore inainte Maria gabjise tigarile lui tataie si le desfacuse, le strivise, le stricase... Tataie, pregatindu-se de plecat, ii spune Mariei:
- Merg sa ma imbrac si plec la Bucuresti.
Maria: - De ce?
- Pai daca mi-ai stricat tigarile. Gata, m-am suparat, plec la Bucuresti.
-Nuuu, nu pleca la Bucuresti ca-ti cumpar eu alte tigari.

Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput
Crisnemes
Crisnemes

1706 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Crisnemes un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mariei cea frumoasa si perloasa.

Lexi, ce bine ca ai notat perlutele Mariei , eu nu am notat si-mi pare rau.
Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Nu am mai scris demult, nu pentru ca Maria ar fi luat o pauza la scos perlute, ci pentru ca in ultimul timp uit de la mana pana la gura. Zilele trecute a scos insa una pe care nu am uitat-o:
Taica-sau ii explica ceva si dupa ce a terminat cu explicatia, Maria ii raspunde "Bine, mai batranule, am inteles!" (off topic: "batranul" nu a implinit inca 30 de ani)

Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
De aseara:
eram la cumparaturi si trecem pe langa niste rafturi cu diverse chestii casnice albe cu pete negre (model tip dalmatieni: farfurii, pahare, diferite ustensile pt servit cafeaua, servetele textile, etc). Fii-mea le observa si zice: uff, ulate mai sunt vacile astea!" Nu stiu de unde i-a venit ideea cu vacile, mai curand m-as fi asteptat sa zica ceva de dalmatieni, dar avea dreptate: si vacile pot fi albe cu pete negre. Ce imaginatie pot sa aiba copiii astia!

Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput
Pag. din 11 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com