Nazbatiile Mariei

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cele mai recente perlute:

1. mergem duminica sa alimentam masina si ii spun lui Cristi sa trecem si pe la spalatorie cu ea. Maria care e speriata de spalatoria auto ca de bombe (nu am reusit sa-mi dau seama de ce) spune:
- Nu spalam masina, nu vezi ca e cuiata (curata)? Uite, se vede prin geam! (adica ce sa mai spal masina ca doar se vede prin parbriz)

2. pentru prima oara de cand o am pe Maria, m-am vopsit. In timp ce stateam cu vopseaua se apropie fii-mea si vad ca-si acopera nasul cu mainile si zice
-Puuu, ce putee!
Dupa ce m-am clatit si aveam doar parul umed, ma asez langa ea. La care ea:
- Mami, du-te de aici ca pute a frunte!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Maria e foarte incantata de casuta in care ne vom muta. Din pacate constructia merge foarte incet si suntem mereu dusi cu vorba ba ca termina saptamana asta, ba ca saptamana viitoare, ba ca nu pot lucra acum nu stiu ce... In fine. Azi sun acasa si Maria vrea sa vorbeasca cu mine. Si primul lucru ma intreaba" A sunat casuta sa-ti spuna cand e gata?"

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu: - Cati ani ai, Maria?
Ea: - Nu vreau sa-ti spun!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu, incercand sa ii explic Mariei de ce mami trebuie sa mearga la servici:
- Mami trebuie sa mearga sa lucreze, sa faca bani sa-ti poata lua tie hainute, jucarii, mancare...
Ea, cu lacrimi de crocodil pe obraz si o voce plangacioasa:
- Si Colaaaaa

Off-topic: ii place foarte mult dar nu primeste decat foarte rar si incercam sa renuntam de tot.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Acum cateva zile am primit in cutia postala o revista cu si despre masini. Fericirea fiica-mii! Tot rasfoind-o a ajuns la o reclama cu o masina si vine in fuga la taica-sau si ii spune "Tati, cumpaam asta!" si arata spre masina. "Nu costa decat 204 euro" (de unde o fi scos suma asta "rotunda" nu stiu). Ce masina credeti ca ii zicea ea lui taica-sau sa cumpere? Ultimul model de Mercedes E-Klasse. N-are gusturi proaste fii-mea, dar ma intreb daca acum vrea ultimul tip de Mertan, oare ce-o sa ne ceara la 18 ani?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pe tati il cheama Cristi.
Aseara o intreb pe Maria:
- Cum ii cheama pe copiii cu care te joci la gradinita?
- Chisti!

- Maria, cum il cheama pe tati?
- Chisti.
- Si pe mami?
- Mami!
- Dar pe tataie?
- Chistinel.
Pe tataie il cheama Nelu de fapt.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Doua intrebari de-ale Mariei care mi-au placut f mult si pe care mi le-a pus zilele trecute:

- Mami, cine a lipit luna acolo sus, si cum sta asa lipita?
I-am spus ca Doamne-Doamne a pus-o acolo si ca nu e lipita. Taica-sau a inceput cu teorii cu forta gravitationala, nu stiu ce o fi inteles bietul copil.
Si a doua intrebare:
- Mami, unde pleaca stelele?
I-am explicat ca stelele stau mereu acolo pe cer.

Si o perluta haioasa.
O intreb cati ani are.
Ea: - 2! Nu, 4!
- Ai 3 ani, mami.
- Da, 3 ani! Si mai cresc!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aseara m-a pus Maria sa stau intinsa pe spate si s-a catarat pe mine. A pus capul pe burta mea si mi-a spus "Mami, stau si eu la tine IN burtica"

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Mai scrie-i perlutele, Alex, e superba Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ana, , sigur ca mai scriu cand am ce.
Saptamana trecuta a fost in oras un targ cu ocazia Zilei Tuturor Sfintilor. Am fost si noi cu Maria pe acolo s-o dam int-un carusel. Si-a dorit un balon cu heliu si neam conformat. Cand am ajuns acasa, nu stiu ce-a facut taica-sau ca, vrand s-o elibereze pe fii-mea de balon, l-a luat el si l-a scapat. Si dus a fost balonul. Ieri am fost din nou la targ si Maria si-a dorit un alt balon cu heliu si e-am conformat din nou. Cand am ajuns acasa ii spune fii-mea lui taica-sau "Nu mai iei tu balonul, da?"
Taica-sau: "Hai mai tati, ca nu-l mai scap"
Ea: "Da' cu balonul celalalt ce-ai facut? L-ai pierdut, off!" dupa care, dupa ce am intrat in casa si balonul era in siguranta ii spune lui taica-sau "Te bat una pe doua daca mai pierzi balonul!" (vroia sa zica una-doua) A fost foarte simpatica cum l-a certat pe taica-sau ca pierduse primul balon.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput