Salajencele sarbatoresc!!![84]

Salajencele sarbatoresc!!![84] | Autor: Bimilit

Link direct la acest mesaj



Pe 26 februarie s-a nascut Maria-Casia!!!
Bine ai venit pe lume, ghiocel mult asteptat si pretios.














CONDICA SALAJENCELOR

MAMICI CU 1 BB

Elutaf- mami de

for2nity- mami de

diplodocus- mami de

giulia_71 - mami de

Maria - mami de



mihaela_specht - mami de

olim - mami de

felicity05 - mami de

dianalaura-mami de nazdravan

DarkBendis - mami de

MAMICIcu 2 BB-ici

silvana_salajan - mami de si mic si scumpic

mihaela_s - mami de

anacezara - mami de

carmenardelean - mami de si

bimilit - mami de si

claudiasabou- mami de si




In asteptarea lui

BlueEyes

piticutz

mikiriki





Prietene

aileene








Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:



Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Am venit cu un cos plin de martisoare si ghiocei.Poftiti, serviti, ca sunt muuulte. Uite asa le arunc:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Bia, in listuta ai uitat sa modifici starea Mariei. Vezi ca nu mai e in asteptarea lui Bine ai venit Casia! martisor scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana_salajan

Am venit cu un cos plin de martisoare si ghiocei.Poftiti, serviti, ca sunt muuulte.
Uite asa le arunc:






waw,am prins 3 martisoare.merci,merci.
io va arunc cate un termos de cafea.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Citat:
citat din mesajul lui Bimilit

[quote]citat din mesajul lui mihaela_s

Am uitat sa spun...si animalele pot suferi psihic. Si ele sufera, dau in depresii si alte alea...numai ca nu stiu cum sa ne arate...


vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie


mai sigur fac si animalele depresi.dar intre noi si ele e o diferenta.la animale instinctul matern "dureaza" 6-8 saptamani, iar la noi ,bipezii , e pe viata.

Bimilit - soacra cu DOUA nurori!

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi


Bia, depinde de animale, la elefanti e asa vreo 2-3 ani.... Dar asta numai si numai pentru ca ele ajung la maturitate atunci. Ca daca ar ajunge si ele la 20 de ani sau la 50 (la unii barbati ) ar sta si ele cu mamica atat...

Stiu ca s-a schimbat in spitale, ca am prins si eu la Silvia, dar nu avea rost sa fac comparatie cu situatia ei, cand eram si eu la al 2-lea copil. De asta am facut comparatie cu primul. Eu cand Silvia a plans noaptea si nu aveam lapte, eu i-am dat completare de la bun inceput ca nu mi-a ajuns laptele, dar in spital nu aveam lapte praf...i-am dat apa plata. Asta aveam eu sa beau, si asta i-am dat. Ca degeaba plangeam si eu langa copil, de cerut am cerut lapte praf intr-o dimineata cand s-a uitat asistenta atat de urat la mine de credeam ca i-am cerut aur. Stiu si io cum e la primul copil, nu zic ca nu trebuie sa o ajute nimeni, sa nu ma intelegeti gresit, dar ori te adaptezi, ori dai in depresie...io am ales prima varianta. Asta pana in Ro o sa fie ca in alte tari, unde ti se da fara sa ceri...stiu ca nu e normal, STIU foarte bine asta. STIU ca iti vine sa faci cu toti dracii, dar nu totdeauna ajuta.

Hai ca am aberat destul, oricum astea nu o ajuta pe Maria, ne spunem si noi pasurile aici, fiecare cu experientele ei...

Sa curga martisoarele!


vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana_salajan

Bia, in listuta ai uitat sa modifici starea Mariei. Vezi ca nu mai e in asteptarea lui

Bine ai venit Casia! martisor scump.


ioi,merci, modific acuma.

la cine sa pun burtik? nimeni nu se anunta?

olim, te pun in asteptare?

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

Buna dimineata fetele...
Ca de obicei cand sunt libera, ne-am trezit tarziu de tot, ne-am luat micul dejun si doftoriile, si afara la plimbare. Cristina i-a luat bunicii flori si martisor si e foarte vesela, asteapta tort ca doar e ziua femeilor. Of, sa vedeti ce crize a facut dimineata...eu am facut o gluma si i-am spus lui Cristi ca daca deseara cand ajungem acasa nu primim flori va dormi in cada...si s-a pus pe un plans asta mica...si l-a linistit pe tat-su spunandu-i ca-i cumparam noi flori...ca sa vezi cum imi strica toate aranjamentele Apoi incerca sa ma convinga ca e si ziua ei azi, ea e o femeie mica si eu o femeie mare. Nu s-a multumit cu statutul de fetita, pentru ca a vrut sa fie si ziua ei.
Eu imi savurez cafeaua acum, si vai ce bine-mi pica, sunt cam chiauna cum am dormit asa mult, din bradet pana la magazin am venit ca robotul.
Adriana, ma bucur ca esti mai bine. Sper sa te refaci cat mai repede.
Bia, eu n-am mers cu gandul asa departe, lasa copii sa se cunoasca, nu te grabi asa tare sa devii soacra.
Va pe toate. Cate o si un martisor de la mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

mi-am adus aminte de ceva. Ca nu se putea sa tac si sa nu-mi dau cu parerea despre momentul cand te trezesti peste noapte mama. Parerea mea e ca cu tot ajutorul din lume, ce e mai important tot din interior vine. Insa nu e deloc usor sa te transformi dintr-o data din graviduta rasfatata si in centrul atentiei intregii familii intr-o persoana responsabila. Rolurile se schimba, si chiar cand ai nevoie de mai multa atentie si rasfat pentru refacerea de dupa nastere...pas, tre sa fii barbata pentru copilul tau, n-ai timp de odihna.Cu sau fara ajutor tot prin aceleasi stari treci, pentru ca n-am vazut o mamica care desi ar vrea sa se odihneasca, sa nu fie macinata de dorinta de a-si lua bebelusul in brate, de a-si lua rolul de mamica in serios. Bineinteles ca aici intervin momente in care cate un sfat ne-ar prinde bine, pentru linistea noastra, sa stim ca da, ii tinem bine capul asa, sa stim ca da, e normal sa nu avem lapte in prima zi, sa stim ca nu e cazul sa disperam si sa ne pregatim pentru tot ce urmeaza, sa invatam cum sa-l tinem pe bebe la san fara sa ne raneasca, etc. Insa toate astea le putem invata din mers, cu sau fara ajutor, chiar bebe ne invata.
Asa ca sunt de acord cu Mihaela, trebuie sa avem incredere in noi si in instinctele noastre, sa stim sa trecem peste momentele in care simtim ca noi avem nevoie de protectie si sa ne dedicam minunii din bratele noastre si totul va fi bine.
Scriind astea, simt ca aproape sunt pregatita pentru bebe 2. Totusi Bia, nu te grabi sa ma treci in asteptare, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

elvira,nu ma grabesc sa te trec , ca mno,bag sama ca nu prestezi in cada.
ma bucur sincer ca te pregatesti psihic ptr bb2.doamne ajuta.
nu stiti nik de adriana?
nu raspunde la telefon.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Multumim de martisoare......va trimit si eu un buchet mare de flori



diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Asa creste Stefan
Torturi

Mergi la inceput