Salajencele sarbatoresc!!![84]

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:


o saptamana excelenta si de la noi

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

'neata! Cafeluta e servita duamnelor! Miha tare fain povestetsi acolo. Iar m-a furat peisajul si am visat cu ochii deschisi.Olimpia, ce mai face nazdravanul Alex?Azi o lasa acasa pe Maria. Cred ca abia asteapta sa ajunga acasa. si pentru amandoua.O saptamana excelenta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Buna dimineata! Multumim de cafeluta!
Ieri am avut o zi...mai bine nu mai era.... de dimineata Stefan a dat cu capu de birou, apoi din alergare s-a dezechlibrat si a dat cu nasul exact de manerul cuptorului de aragaz (de fapt manerul i-a ridicat un pic nasul si i-a plesnit un pic pielea sub nas, si i-a aparut o fasie de sange, nu mare lucru, mai mare o fost sperietura. Apoi cand ne pregateam sa plecam la chef, a vrut sa schimbe Auras un bec la bucatarie, si a puscat, s-a stricat intrerupatorul, au cazut toate sigurantele...in fine. Bine ca n-a fost mare lucru. Si ce e mai rau inca nu venise...pe drum spre sarbatorit..a intratul mandrul meu coleg cu masina in alta, ce era oprita la sensul giratoriu.! Ala era oprit, da habar nu am nici acum de ce, ca doar nu venea nici o masina de nicaieri, sa zici ca a oprit sa dea prioritate in sens. Si Auras nu a fost atent, a crezut ca ala merge, si cand am vazut ca ne apropiem de el si ala sta, l-am atentionat, si a franat, dar ne-am dus ca sania direct in el. N-am patit nimic, ca nu cred ca aveam nici 40 la ora, dar...singurul care a avut de suferit a fost ursul...saracu tort a aterizat din socul franei direct in spatele meu si al unei prietene, care venea si ea la chef. Asa ca am dus ursul cam ciufulit, cu un picior si o mana in ghips. . Am vrut sa il remediez, dar nu m-a lasat mama copilului, cica arata foarte bine si asa, sa nu ma strezes. Oricum, sarbatoritul a fost incantat, i-a pus mana pe limba, l-a pupat pe nas (pe urs)..deci pana la urma a fost. S-a mancat aproape tot, ca de bun a fost bun...Si uite asa mi-a fost ziua de ieri...cred cea mai ghinionista de anul asta...
Masina am lasat-o acolo, ca i s-a spart radiatorul cred, am avut noroc ca nu i-a luat permisul...ca vorba aia, ii lua si pita de la gura, pt ca, agent fiind..asa masina o sa ii dea alta de la firma pana se repara asta..
No bine, ca las ca ma duc la exercitii. Ne-am trezit de dimineata cu noaptea in cap, de pe la 7, ca a vrut pisu, apoi mancare....

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Asa creste Stefan
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Of Diana, imi pare rau sa aud asta. Auzi, da bine ca au fost toate intr-o zi, de acum incolo nu o sa mai aveti ghinion tot anul. Asa sa te gandesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Ursul si marmota din reclamele Milka faceau kaka in padure, unul langa altul. Stand ei asa, ursul o intreaba pe marmota: -Auzi, pe tine nu te deranjeaza daca ti se lipeste kaka de blanita? -Nicidecum , raspunse marmota. Si ursul lua marmota si se sterse cu ea la cur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:


Si eu sper sa nu mai am perte de ghinioane, ca mi-au ajuns pana peste cap
Adriana, cum esti?


diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Poftiti la o felie din tortul de martisor:http://www.culinar.ro/forum/continut-pagina/14461/Ce-dulciuri-gtim-astzi-/pagina/6280/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Ce fain...poate fac si eu ceva tortulet pt 8 martie, pt mama, dar mai vedem

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

tu, da pe unde umblati, ca nu mai scrie nime nika...

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Buna ziulica...macar la voi sa fie. Io-s racita bocna, nici n-am putut sa merg la laborator, am stat acasa.... Maine am 2 teste, sper sa pot merge...la religie nu poci retine atatea date si evenimente, fiul cui si cui, cine ce o facut si o dres...am citit cat de cat, apoi oi vedea maine ce oi face. La Stiinte Sociale am invatat despre Parlament, Guvern si conducerile locale. Nu e greu, daca ar fi in romana as sti ...dar sunt cam grele cuvintele in suedeza, ei sper sa fac maine ceva macar la asta...

Oti, am salivat la tortul tau. Musai sa incerc si eu reteta cu crema aia de fructe. Nu mai stiu daca te-am intrebat, cred ca da si atunci ma ierti, ca n-am notat. Am reteta de la crema aceea cu iaurt de fructe. Daca o fac cu iaurt simplu si pun eu fructe iese la fel? Tu faci numai din iaurt cu fructe?

Diana ce de ghinioane! Las' ca e bine cand totul se termina cu bine, nu? Ma bucur ca tortul a fost si asa apreciat, asta conteaza. Si ca voi n-ati patit nimic, masina se repara...

Bia azi ce mesteresti?

Elvira? La datorie?

Adriana cum esti azi? Da un semn sa stim de tine...

Maria bine ai ajuns acasa! Intra si la noi sa te mai incurajam, ok?

olim? La munca?

Cami? Ai scoala azi?

giulia? Te-ai dus la munca? Io zic ca sanatatea e mai importanta decat o barfa mica...

Hai ca sper ca n-am uitat pe cineva...daca da, ma iertati dar sunt si batrana si bolnava . pe toate!

Ah, sa va arat si tortul nostru de we. Fara nici o ocazie, v-am zis ca mi s-a pus si mie pata pe dulciuri.


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput