America (153)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Adriana eu am fost din categoria celor care in primele patru luni de zile au vomitat non-stop si de preferinta de mai multe ori pe zi. Nu a mers nimic, poate doar ginger ale ma mai alina un pic. Dar mi-a prins bine ca m-am putut lasa de fumat mai usor, cand simteam fum de tigara mi se intoarcea stomacul pe dos.

www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Bianca multam' de sfaturi. Eu nu pot sa beau apa pe stomacul gol ca dupa aia chiar nu mia pot sa bag nimic in gura. Dar apa cu gheta nu am incercat pana acum. Si cu biscuitii nu am incercat inca. Tu cat ai acum?
Pumba Tums sunt pt greturi? Nu am luat pana acum nimic.
Miere nici eu nu mai suport mirosul de tigara. Am avut noroc ca m-am lasat de tigari de vreo 5 luni si sotul de vreo 2. Iar de vomat eu ma abtin cat pot de mult si am reusit pana acum.

Adriana 8+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Adriana, luni fac 12 sapt. Si cu apa super rece a ramas de la Amalia. La ea tot asa ma dregeam, desi nu mergea tot timpul. Acum mi-am si impus cumva sa nu-mi fac greata, ca sa nu ajung sa ma vada Amalia cu capu'n WC. Cred ca s-ar speria saraca...Asa ca de fiecare data cand simt ca nu e in regula fug la gheata. Si am observat ca si apa minerala ma ajuta. Si chiar imi face bine acidul, ca imi mai scoate gazul din stomac. La Amalia tin minte ca de multe ori de asta vomitam, ca tot incercam sa ragai ca sa elimin gazul din stomac.

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Bianca sarcina usoara in continuare. Nu vi la odisee? Am fi in aceeasi odisee. Nu de alte, dar mai am si eu cu cine schimba pareri. O sa incerc si eu cu apa minerala si chiar si cu apa cu gheata. Acum am inceput sa ma lupt si cu dureri de cap. Si eu ma abtin cat pot de mult sa nu imbratisez pe d'mnul WC.

Adriana 8+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Adriana io n-avusei. Mancam mai putin in primele luni, dar nici o greata.. La primul copil trecura luni pana sesizai ca eram insarcinata
Dar auzii ca crackers si mere verzi... si inghitui mici cu mancat des ar fi o cale de scapare.

Pumba supet io-s rabdatoare ca pana-n iunie mai e

Ramona hmmm...mda. Acu luai pauza asa ca ma abtin Cred ca am imbatranit cu toatele de ne-am radicalizat asa

Daaa Dordogne e fain. Al meu mi-l tot luda, da n-apucai... Da foie gras bun, bun gasesti si-n Sud. Mai ales cu trufe. Mancai o singura data... pe cand eram fata buna de curtat ....da si acum imi ploua in gura

Mey fetelor in tot cazul io cred ca vem solutia crizei. Cumparam un castel. Avem loc toate si suntem multiplu specializate. Ne ocupam de agricultura bio in primul rand pentru noi, bucatarese faine avem, cin sa creasca un aimalut idem, cu ce sa distram copii avem :caluti. P-al meu il pun la muzica. Cu ce mai stim ajungem pana la nivelu cultural al anilor 1900. Industria ajunse deja in anii 80... in ritmul asta vom fi exact la acelsi nivel in curand. Te pomeni ca sectantii ceia de-si iau cate un ranch incepura ca noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:


Citat:
citat din mesajul lui BiancaM
Joi am si eu programare pentru integrated screen si genetic counseling. Sper sa fie totul bine cu galusca...

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007) si



Bianca cate sapt de sarcina ai si de ce esti programata la counseling???

Miericicoooo, pot sa confirme multe fete care te cunosc...sau care numai ti-au vazut pozele, asa ca mine..si pot sa spun cu mana pe inima ca aberezi, dar e normal, esti o perfectionista...se vede asta de la o posta...DAR pentru o femeie care abia a nascut ESTI SUPERBA... ti-am zis ca tu m-ai scos din depresie nu? ...esti tare frumusica si ingrijita, tine-o tot asa...nu am de ce sa arunc cu laude pe aici ca nu am nimic de impartit cu tine...si cred ca in general, nimanui nu-i place sa fie periat


bai eu scriu aiurea rau de tot, graba asta mi-a intrat in maduva oaselor...fac greseli multe



Ioana, mamica lui Matei Nicholas (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel (03 ianuarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetele, pot sa vin si eu la castel? Eu sunt buna la aruncatul cu privirea dar pot sa fac orice mi se cere :D

Eu nu am avut greturi decat odata si am vazut ca era de la vitaminele prenatale, erau generice si aveau mult mai mult fier decat trebuia. Normalul e de 18% parca si astea aveau vreo 22%. Le-am schimbat cu Flintstones Complete si nu am mai avut probleme.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Hai lasa Ioana ca tu m-ai scos pe mine din depresie. Mai tii minte cum plangeam la telefon de sarea camasa de pe mine? Doamne ce prostanaca eram. Plangeam ca nu facuse Aidan kk doua zile,haha! Cred ca atunci as fi plans si dc imi zicea Lucian da-te mai incolo...

Si eu am facut genetic counseling o data cu primul test pt Down (la 12 saptamani). M-au taxat 290 de dolari pt 10 minute de genetic counseling, noroc ca a platit asigurarea. Eu voiam sa fac amniocenteza neaparat, mi-era tare frica de DS.

www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Si mie mi-a fost greata din aia fara vomitat, doar cat am luat vitaminele, dupa ce am incetat sa le iau am dus-o foarte bine. Pt greata la mine a mers lapte batut, castraveti murati si biscuiti. Gasesc aici la un store biscuiti ulker turcesti si aia mi-au fost bun prieten in sarcina.

eu la castel as veni asa cateva zile pe saptamana. v-as face prajituri si cozonaci ;)

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Ioana, cum zicea si Miere, e din pachetul pentru DS. Tre sa sun si eu la astia la asigurare sa vad daca e acoperit counseling, ca altfel il sar.
Chiar, sa va intreb, voi cand faceti analize, platiti un anume procent din ele?

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007) si

Mergi la inceput