Mamici si bebici din Pitesti 6

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Doamne ce copii frumosi ai Dariana. Sa-ti traiasca si sa fie sanataosi!
Mai povesteste despre voi. Va e bine in Bucuresti?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Sunteti o familie tare frumoasa Dariana....

Anca, noroc cu tine ca mai intrebi de sanatate ca murea subiectul...noi suntem bine, azi am dus-o iar pe Riana la gradi ca am tinut-o acasa toata luna iulie...s-a lasat cu plansete, abia am reusit sa o imbrac, urla ca vrea sa ramana acasa cu mine...mi-era asa mila de ea, dar nu mai faceam fata, plus ca daca o tineam si in august cred ca ar fi fost si mai grea reintoarcerea, mai ales ca s-ar fi produs in preajma nasterii. A fost cuminte cat a stat acasa, chiar nesperat...toata ziua vroia in piscina si trebuia sa-mi bag si eu burtoiul, deoarece e pentru adulti si nu o puteam lasa singura in ea. Am fost si cateva zile la Moeciu, am avut parte numai de ploaie, dar ea s-a simtit bine pentru ca era inconjurata de copii. In rest nimic nou, abia astept sa nasc ca nu mai suport.

Va pupam pe toti.

Raluca35+ mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

vai Ralu ce a trecut timpul soi mai ai un pic si gata. Cum nasti? Ce nume va avea bb? Unde? Da detalii te rog. Eu o sa-ti tin pumnii!
Riana pt ca sa-i placa la gradi.
Da in piscina vreau si io! Ma primiti?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ralu, nastere usoara. felicitari domnisoarei Riana care te-a ascultat cat a stat acasa. Eu l-as duce si maine pe Rares la cresa ca nu ma mai inteleg cu el deloc, a d4evenit f gelos si acaparator.
Anca, multumim ca mai aduci subiectul asta pe primele pagini, altfel l-am gasi la arhive.
Mirela, mai traiesti? Cum a trecut primul an cu doi nazdravani? Mai rezisti? Rebeca este cuminte? Rares este gelos sau nu? Mai spune-ne despre voi.
Eu am cam ajuns la capatul rabdarii cu nazdravanii mei. Rares este cam gelos de la o vreme si ne intinde nervii la maxim, mai rau este ca se mai razbuna pe Miruna si sunt cu ochii continuu pe el. Miruna este cumintica de fel dar are si ea zile si zile, azi de ex a dormit 1 ora toata ziua. Este cam agitata si cu dintii. Nu mai doarme nici noaptea prea bine. Dar greul abia de acum incepe, cand vom incepe cu mancarica si cu suculete si mers de-a buseles si in picioare.
Dariana ai doi copii f frumosi si cuminti se pare. Felicitari!
Lavinia, ce mai fac gemenusii? Sunt niste nazdravani banuiesc. Nu am mai citit de o caruta de ani despre ei.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea!
Tamina eu nu ma mai descurc cu una, asa ca pe cele cu 2 va vad mame eroine. Ai 2 copii tare frumosi!
Raluca cum mai merge? Cand? Asteptam vesti.
Va doresc un week-end placut si multa sanatate tuturor.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Anca merge greu, dar mai e un pic. Am deja colul intre deschis si pot naste oricand. Pe 18 merg iar la control si dr zicea sa-mi provoace nasterea, dar nu vreau...las sa vina totul normal. Cam atata...va anunt cand apare bebelina.


Raluca 36+ mama Rianei( 2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Abia v-am gasit...ne sterg in curand.

Cu tot colul meu deschis inca nu am nascut...sunt de o saptamana in Bucuresti, pierdem vremea pe aici. Daca nu se intampla nimic maine, joi dimineata la 7 ma prezint la spital sa-mi declanseze nasterea...nu m-a presat dr, dar nu mai pot sa astept, mi-am pierdut rabdarea. Ne e dor de Riana, ca ea a ramas acasa cu bunicii... mititica se trezeste si noaptea si intreaba de noi. Sper sa fie ok cu nasterea, nu vroiam sa ajung aici.

V-am lasat, va dau vesti cand ajungem acasa cu bebe.


Raluca39+ mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Am intrat sa va anunt ca pe 3 septembrie ora 15.40 a venit pe lume Erica, 3240 gr, 50 cm, scor Apgar 10, desi mititica a avut dubla circulara de cordon. Astazi am ajuns acasa, papa laptic de la sursa, doarme bine, momentan, iar surioara ei Riana ar sta toata ziua calare numai pe ea.
Pana la urma mi-a fost indusa nasterea, totul a decurs foarte rapid, nu ma asteptam.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica (3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Felicitari Ralu. Hai ca mi s-a facut pielea gainii cand am citit. Sa traiti si sa fiti sanatosi cu totii. X1000.
Sa sti ca si Erica mea a avut dubla circulara da nu a vrut sa iasa natural.
Tu mami cum te simti?
restul fetelor pe unde umblati?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Fuguta si eu pe net putin, ca sunt prea obosita sa mai fac altceva, ma pastrez ptr maine (Doamne iarta-ma ca este sarbatoare dar nu am ce face!!!!) si ce sa vezi Pitestiul si-a marit nr de locuitori.
Bine ai venit pe lume Erica, sa cresti mare si sanatoasa, sa papi laptic mult sa te faci mare si parintii tai sa fie cei mai fericiti din lume cu doua printesici.
Raluca sa ai parte de mult laptic, de multa rabdare si de multe momente minunate. Si refacere rapida.
Fetelor, chiar ati disparut de tot. Hai ca mai incepe gradi si poate mai apareti pe aici.
Pupici.
Si la multi ani Mariilor si Marinilor maine.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput