Mamici si bebici din Pitesti 6

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Remuneratia e la nivelul care era la locul vechi cand am plecat, cat despre inlocuitori...suntem 3 cu totul la birouri si facem de toate.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca nu stiu ce sa iti zic decat sa iti urez multa putere psihica si fizica sa rezisti la un program atat de incarcat de lucru.
eu nu stiu ce sa ii mai fac lui rares ca m-a innebunit cu un tv. numai la desene sta cat este acasa cu soacra-mea. nu vrea sa mearga in parc, nu sta nici macar in curte sa se joace la nisip sau sa isi faca orice de lucru pe afara. cred ca o sa ii sterg pana la urma programul ala de cartoon. de mancat mai mult ciugule, se vaita ca il doare burtica, refuza carne oricum ar fi gatita, gaseste tot felul de motive la ciorba: ba ca nu are legume, ba ca nu are fidea, ba ca sunt prea multe, tot ca sa nu manance, dar cere in schimb numai dulciuri si alte prostii, dupa acre se vaita de burta si mai nou face si f moale aproape diaree (i-am dar 2 zile ercefuryl si se reparase dar aseara a facut iar moale pt ca nu a mancat mai nimic decat fineti cu lingura). la fel si beki, ca doar il copiaza pe rares in tot ce face mai putin la partea cu dulciurile.

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

ce faceti fetelor? unde ati disparut de nu mai scrie nimeni nimic in afara de anca? stati la umbra sau dormiti?
noi am fost la munte in weekend, la busteni la niste prieteni care au si ei o fetita de varsta lui rares. nu mi-a venit sa cred ce racoare este la munte si ce canicula era la noi. ma dusasem croita sa stau la plaja, sa ma bronzez si cand colo numai cu maneca lunga am stat. nu erau mai mult de 20-23 grade. nu l-am luat decat pe rares cu noi, pe beki am lasat-o acasa ca nu reactioneaza prea bine la mersul cu masina. nici rares nu e chiar floare la ureche, ca si pe el il ia cu lesin si stare de voma, dar beki e TEROARE in masina. pana la urma am avut noroc cu rares ca l-a luat somnul si la ducere si la intoarcere si a dormit pana am ajuns la busteni, respectiv inapoi acasa.
sa va povestesc ce am patit cand am fost acum 2 saptamani la mare: beki a vomitat de mama focului, desi aproape tot drumul au dormit amandoi (am plecat la 4-4.30 din pit spre mare, si la 7.30 am intrat in ct), insa imediat ce am intrat in constanta beki s-a trezit si in 5 min a luat-o cu stare de rau de mama mama. a vomat pe mine de 2 ori, in masina pe scaun de 2 ori (si in spate si in fata), plus jos langa masina de 2 ori. la un moment dat mai mult faceam opriri decat sa mergem cu masina. deja ma gandeam cu groaza ca va face o enterocolita de toata frumusetea, sa ne dea peste cap cu tot sejurul, asa ca vre-o zi jumate nu i-am dat lapte deloc, si nici altceva de mancare decat niste saratele facute de mine acasa si grisine/biscuiti.
am facut gratare, ne-a dus prin brasov sambata sa ne plimbam, seara iar gratare si pe la 7 ma hotarasc cu sotul sa luam copiii sa ne ducem in parc sa ii obosim un pic. dupa 10min de parc incepuse sa se puna ploaia (se anuntau cateva picaturi), insa copiii nu au vrut sa plece si ne-a apucat o ploaie de toata frumusetea. ne-am adapostit la primarie si am stat pe acolo pe o bancuta mai bine de juma' de ora. de plictisisem cu toti si nu stiam ce jocuri sa le mai facem la pici ca ei vroiau sa plecam asa prin ploaie "la casuta de la munte".

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela nici a mea si nici david nu mananca carne, toar tocata marunt in pilaf.
Imi pare rau de raul Rebecai de masina. Ai incercat sa-i di, iei ceva? Era o discutie despre asta la parintii intreaba, parintii raspund, anul trecut. Si noi avem ceva probleme, da mult mai mici.
Restul fetelor.........veniti si pe aici ca mi-e dor de voi.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor,

aici gasiti un mesaj pt mamele interesate de actiunea in instanta cu privire la masura de reducere a indemnizatiei cu 15%
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153965&whichpage=4


Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

fetelor unde sunteti? ce faceti in weekend? pe unde va mai plimbati?

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

fetelor, ce faceti? nimeni nu mai intra sa mai zica nimic? in curand ne vor inchide topicul daca nimeni nu mai scrie nimic.
noi am vrut sa mergem la caciulata in weekendul asta dar ne-an razgandit. mi s-a parut mult prea cald ca sa pleci cu copiii pe masina pe asemenea canicula, asa ca am stat in curte la un gratar, le-am umplut si piscinuta cu apa, asa ca ei cel putin au avut unde sa se balaceasca sa se mai racoreasca. sambata seara am fost la un botez, ca deh e sezon de nunti si petreceri, iar ieri i-am scos pe copii prin oras la inghetata si la plimbare cu masinuta.

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare si de la noi.
Noi in week-end am stat pe langa casa.
sambata in centru la o inghetata, iar duminia cumparaturi + leagane la greu in ambele zile.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca ai mei s-au plictisit de parc ca de mere acre!!!! abia ii duc in parc, rugati cu cerul si pamantul, iar cand ajungem acolo mai mult stau si se uita decat sa se dea in ceva. prefera sa se urce in copaci, sa se joace la fantana cu apa sau sa se roage de copiii care au diverse jucarii cu ei decat sa se dea in leagan/topogan/balansoar. nu stiu ce activitati sa le mai fac ca sunt tare plictisiti. rares mereu intreaba de gradinita, cand merge la gradinita ca ii este dor de copii...

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela noi mergem la gradi inca pana vinerea viitoare, da tot se plictiseste.
va doresc week-end placut tuturor

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput