Mamici si bebici din Pitesti 6

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mai fetele ce faceti? Inghetate?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Pentru cine doreste si pofteste am pus niste poze noi la semnatura.
Voi ce mai faceti?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Vazut poze..e o scumpa Erica, dulce.

Noi suntem bine, copilu mare la gradi, cel mic evident acasa. Luna aceasta am scapat de raceli, chiar ma minunez...sper sa o tina asa macar pana miercuri cand suntem programati toti 3(astia mai mari) la analize. Erica e o papusica cumintica, chiar ieri ma gandeam ca ea nu plange, decat foarte rar. Mai nou se trezeste noaptea si incepe sa vorbeasca...si o tine asa cred ca vreo ora, eu sar cu suzeta si pana la urma adoarme ea singura. Nu face asta in fiecare noapte, cam de 2-3 ori pe saptamana. E destul de matinala, se trezeste la 6.30 o data cu noi, sau la 7.30 daca nu reuseste sa o trezeasca Riana. In weekend oricum nu depaseste ora 8 cu somnul, asa ca s-a dus cu leneveala noastra(a mea si a Rianei, ca tati e la munca de obicei). Riana o iubeste mult pe surioara ei, ma intreaba din ce in ce mai des cand creste, cand incepe sa vorbeasca. Cand vine de la gradi se duce direct la ea sa vada ce face, daca e treaza, o pupaceste si o intreaba:"ce faci iubire?"
Cam atat de la noi, le ducem asa cum vin, numai sanatosi sa fim...na ca am facut si rima


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Am uitat sa ne laudam...avem primul dintzoc, iesit chiar azi, si n-a durut deloc


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ralu felicitari pt dintoc. Ma bucur mult sa aud ca sunteti bine . Tare frumos ai povestit.
Pozici cu voi ceva?
pe toata lumea.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

mai fetele da disparute sunteti. Mi-e tare dor de voi. Pe unde umblati? Ce faceti? Dar picii din dotare?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna! anca frumoase poze. din pacate eu nu mai am timp de net mai deloc. pe rares l-am dus cu intermitente la gradi de vre-o 3 sapt din cauza zapezii. desi e aproape graDI rares nu vrea sa mearga pe jos deloc deloc nici macar la intoarcere, iar la decere cand e asa de morocanaos nici nu incape in discutie. l-am mai dus si adus cu sania de cateva ori, insa mereu comenteaza mai ales dimin pt ca ii este f frig. vrea numai cu masina si din pacate mie mi s-a stricat dezaburirea la masina si am evitat sa mai plec pe zapada asta cu ea pt ca nu se desgheata parbrizul de nici o culoare sau se face f mare condens pe geam si nu vad sa conduc bine. asa ca decat sa fac vre-un accident am preferat sa nu il mai duc la gradi.
beki este o cuminte, doar ca nu prea vb f multe si tot ce zice zice stalcit. noi o intelegem pt ca stam mereu cu ea, dar cine vine in vizita nu pricepe nimic. este tot cheala, chiar ma ingrijoreaza... ati mai auzit de copii care pana la 1,8 ani sa nu aibe par mai deloc?!? si am si ras-o in cap de 2 ori toamna trecuta...
de mancat mananca f bine. este chiar facuta, de e deloc slaba. are si zile cand nu manaca f bine dar recupereaza dupa 3-4 zile. cu somnul avem ceva probleme. ziua adoarme singura, ii pun un bibe cu apa si unul cu lapte in manute, o asez in patut, trag draperiile si bag interfonul, inchid usa si adoarme singura singurica. in schimb seara se schimba treaba. se ridica de 30 de ori din patut si ma cauta, ma striga, chiar daca sunt cu ea in camera tot ma cauta, am incercat sa o iau cu mine in pat dar tot nu adoarme repede. cam 40min sau chiar o ora imi ia pana adoarme indiferent ca este in patutul ei sau la mine in camera. iar pe timpul noptii doarme fff prost. tin minte ca rares pe la 1 an si 4 luni se trezea o sg data pe noapte pe la 5-6 dimin si cerea lapte, ii schimbam pampersul si se culca in continuare pana pe la 9. rebeca se fataie de 10-15 ori. bea cate 2-3 bibe de lapte pe noapte, plus 1-2 bibe de apa. nu pt ca le-ar cere, pt ca nu cere, cum facea rares, ci maraie sau chiar plange, si ca sa o calmez ii infig bibe in gura repede. si pt ca se trezeste atat de des noaptea am luat-o in pat langa mine. cam dupa 1 ora de cand adoarme la ea in patut se maraie si o iau in pat cu mine. oricum sunt chiauna ziua si asa, dar daca am mai face ture ture intre camera ei si a mea de cate ori se maraie ea as fi chiar distrusa va dati seama. nu pot sa inteleg de ce se tot trezeste noaptea pt ca nu mai are probleme cu dintii de vara trecuta, i=au aparut toti.

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela ma bucur mult sa aud despre voi si multumesc pt aprecieri.
Gradinita dimineata: eu o car pe Erica in brate ca zice ca nu poate sa mearga si sa maraie.
Par Erica nu avea absolut deloc la un am, pe la 2 cand i-am rupt turata cateva fire scurte si razlete, rasul in cap nu cred ca ajuta, dar soramea a raso pe 1 iunie anul trecut cand la tuns si pe al ei si ceea ce vezi in poze este tot ce i-a crescut, da e destul de des. Dc te uiti atent la poze David il are aproape dublu ca lungine, desi au fost tunsi in aceeasi zi.
Imi pare rau despre problemele voastre cu dormitul noaptea. Si a mea se culca in 1-1.5 h seara, niciodata singura , da noaptea ma scoala doar de 2 ori ca vrea la olota, ca de mancat noaptea/dimineata pana in 10 - nu mai presteaza de la 1 an.
Cred ca iti este greu, da la vara trebuie sa mergi si la munca...
Bafta in problema cu somnicul si mai pune si pe la noi niste poze

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

Buna! Ati putea sa ma ajutati cu programul dr Ciopleias la cabinetul sau privat? va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Alina eu nu stiu nimic de Ciopleias, trebuie sa merg si eu la un orl-ist cu fetele. Dar stiti cumva un ortoped pediatru bun in orasul asta? Doctora mi-a zis sa merg la Stan sau la Petcov, stiti ceva de ei. Vroiam sa ma duc la Bucuresti, la dr. Jianu, dar ma costa 420 ron consultatia pentru amandoua si mi se pare enorm, mai ales ca nu prea suntem in bani...de, criza

Am trecut acum o saptamana prin focurile iadului...a venit rezultatul la analizele Rianei si i-au iesit limfocitele marite...nu fusese racita cand i le-am facut. Ea are si niste ganglioni la gat de pana sa faca un an, asa ca m-am dus cu analizele la medic si i-am zis sa-mi spuna daca are leucemie. Mi-a zis ca in nici un caz, sa stau linistita, ca trebuia sa-i fie iesite si leucocitele din grafic, dar cu mult, iar ea le avea in limite. Mi-a zis sa o vada si un orl-ist pentru ganglioni, dar imediat ce terminam cu stafilococul auriu gasit in gat. Pentru linistea mea a spus ca ma pot duce la Fundeni, intr-o perioada cand nu e racita, sa-i fac o hemoleucograma completa. Greu e sa fii parinte, parca niciodata nu simt asta decat atunci cand au probleme cu sanatatea.

Eu una m-am saturat de zapada, nu mai vreau...vreau soare, caldura, copaci infloriti...nu se mai termina vremea asta urata.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput