*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (27)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:



Mai aparem si noi sa va mai zicem cate ceva despre cum stau lucrurile pe acilea...

Suntem niste grasane 6,5 kg si 63 cm - alaptat exclusv, nu avem colici, dormim seara de la 10-10:30 pana dimi la 7 fara trezire, ziua prinde un somn de vreo 3 ore si apoi franturi de cate 30 min...din cauza grasanului evident.

Apropo' de grasan care are 2 ani si 5 luni - Alra, Spiridusule, Monicabo, Otilia, Dandusa, Diana - fetelor cum au reactionat si cum se manifesta fratii mai mari cu bebelusii si cu membrii familiei???? Al meu este ff protector cu Diana, o iubeste, dar pe taxu nu-l lasa deloc nici sa vb cu ea, nici sa se apropie de carut, devine isteric, se tavaleste pe jos...e dezastru...rice explicatie/argument e de prisos -spewr sa fie doar o faza, ca altfel cedeaza taxu...si mai am nevoie de el

In rest,este ff cumintica, rade in hohote si singura daca o las o aud, gangureste, gesticuleaza..e atat de fericita printesa mea...

Am facut vaccinul de 2 luni - Infanrixul - a fost atata de cuminte, zambea la dr cu acul in piciorus - nu a facut febra, nik. Sa vedem pe cel de 4 luni....Doamne ajuta!

Fetele care alaptati - daca mi-a venit CM mai pot alapta? am vazut ca suge destul de nervos, imi dau seama ca e oleaca schimbat gustul, sper sa nu refuze de tot sanul, ea oricum este o fomista.....

Mai am inca o intrebare la mamicile cu bebe mai mare care au si alaptat...cum ati facut trecerea la biberon, adik cum si cand ati intarcat bebeii???ma bate un gand sa reiau serviciul mai repede, adik in vreo 2 luni si ma gandesc serios la intzarcare ...ce sa facem, ne adaptam noilor conditii....

Imi pare rau ca din cauza crizelor grasnaului nu pot intra mai des, va mai citesc seara...dar pic franta o data cu fi-mea...

Va pup si sa aveti un we minunat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Noi azi am ajuns in sfarsit la zapadaaa Desi muntele (la 1950m altitudine) e la doar 50 de km de noi, abia acum am reusit sa ajungem. Ba mai era sa ramanem si impotmoliti...iar la jumatatea drumului erau copaci infloriti

Mi-a facut asa bine iesirea


Cherie
, ce m-ai distrat cand am auzit ca vrei tot baiat...pai si Evelina????

Alexutza, eu cred ca poti alapta fara probleme si pe ciclu doar ca s-ar putea sa fie putin schimbat gustul laptelui si sa strambe din nas. Pupam grasana si grasanul.

Alooo, Thomas, eu inteleg ca esti frumos dar ne furi gagicile???

Weekend placut si linistit.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Aaaa, am uitat sa va intreb daca bebeilor vostri le-a cazut parul si daca da, ce faceti, ii tundeti? Ia uitati aici ce dezastru e la capul lui David desi el se admira omu'



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Olivia vai ce frumosi sunt copacii infloriti si noi vreeeeem .Pupam Davidutu cel cochet (si noua ne place sa ne vedem in oglinda ), parut i-a cazut si la Paula dar tot are inca plete , sunt curioasa cum v-a fi paricul nou ca asta desi e lins daca se uda putin se increteste http://family.webshots.com/photo/2716216990104281140WvluiW

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Olivia dulce rau Davidutul tau! Mi-a placut rau poza asta: http://family.webshots.com/photo/2918220630103149143hzbAzK M-am uitat la poze impreuna cu David al meu si era pe jos de ras la pozele cu sticla. Acu' vrea musai sa-i facem si noi o poza asa. Super comentarii!
Criss super poza cu freza! E scumpa rau Paula ta! Mai si ce pleata are...nu puf ca noi. Pup dulce o fetita frumoasa!


pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Criss, m-am indragostit de Paula!!! O vreau nora pt Raducu meu!

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703

Olivia vai ce frumosi sunt copacii infloriti si noi vreeeeem .Pupam Davidutu cel cochet (si noua ne place sa ne vedem in oglinda ), parut i-a cazut si la Paula dar tot are inca plete , sunt curioasa cum v-a fi paricul nou ca asta desi e lins daca se uda putin se increteste http://family.webshots.com/photo/2716216990104281140WvluiW

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii


Vaaaaaaaaaaaaaaai, ce frumuseteeeeeeeeeee! M-ai terminat cu poza asta iar fiu'miu e cu balele la genunchi si tocmai acum cand e furata deja
Asadar, cum spuneam Thomas




Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Si Raducu o peteste??? Asa-i trebuie lui fiu'miu daca umbla numai dupa cele mai frumoase.

Ami, multumim pt complimente... berea aia tot fiu'miu a drojdit-o filtrata prin tzitzi Era fara alcool



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Fetelor Amalia ,Manumanu ,Olivia nu mai avem cuvinte ... , ne bucuram ca vi drag asa de noi , ii pupam si noi dulce (si cu pletele in vant ) pe Luca , Raducu si David .
Olivia nu fi necajita sti cum se zice cu prima dragoste ..nu se uitaaaa

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Aaaa, am uitat sa va intreb daca bebeilor vostri le-a cazut parul si daca da, ce faceti, ii tundeti? Ia uitati aici ce dezastru e la capul lui David desi el se admira omu'



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!



noi l-am tuns pe David al nostru de mult, ca arata la fel ca al vostru.Si ...am zis ca mai bine il tundem.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput