Bobocei de septembrie octombrie 2008 (68)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

babymom si moni si voi va intrebnati ca si mine de ce nu mai scrie dyanira??? Ei bine acum ca am aflat am sa va spun si voua...

Din pacate a fost de mai multe ori jignita aici pe forum de catre EvaF, si considera ca putinul timp de care beneficiaza pentru a fi in legatura cu noi ar trebui sa fie de calitate si nu plin de certuri de cartier.
Eu sunt foarte mahnita pentru ca Dyanira nu este singura persoana jignita direct sau indirect de catre Eva, si este pacat sa pierdem legatura cu fete bune doar pentru ca nu stim sa ne exprimam ideile decat jignind pe altii!!! Am inteles ca Eva prin cunostintele ei ajuta cu informatii multe alte fete de aici, foarte bine toata stima si respectul insa un om destept stie cum sa se exprime si sa se faca inteles fara a scoate in evidenta defectele altui om sau a incerca prin jigniri sa se evidentieze!

M-am cam intins, insa de multe ori cand se isca o discutie sau cand ma deranja un post am tacut ca sa nu fac valuri, dar cum spuneam, este pacat sa sufere mai multi din cauza unei singure persoane. A nu se intelege ca am ceva impotriva postarilor Evei, nicidecum, fiecare are voie aici sa zica ce vrea si cand vrea DAR FARA SA AFECTEZE TERTE PERSOANE!

Scuzati detaliiile, dar cred ca mi s-a umplut paharul...

O seara buna



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Maria de Kid

Mara de Simodina

Erica de Fce

Si nu in ultimul rand:
Soricelului David
La multe lunite iti transmite Maya
Mami nu mai fi supi, baiatul n-are nimic, ii era doar dor de Maya de acum o sa se linisteasca sau dupa ce ies dintisorii sigur am ingerasul de 1000 de ori!


Eva,Lala,Sabinel si io si io fara rusi nu mi-e dor nici mie, sper sa uite si mai mult de mine

Eva in legatura cu starea mamei care i-o transmite copilului este perfect adevarat si eu chiar cred in asta. Ce e drept eu si in timpul sarcinii, nu numai acum, am fost fff linistita si am dormit si f mult, iar ca rezultat am un copil extrem, dar extrem de cuminte si doarme de rupe
Toate cunoastintele noastre ne intreaba: "Mai, toate ca toate, dar copilul asta chiar nu stie sa planga?"

Sabinel superrrr poza cu dintzocul

Moni si o sa vezi ca Doamne-Doamne e mereu langa tine, la fel si ingerasul Andrei

Lidia multa sanatate lui Stefanutz

Ange draga, daca nu mai vrea fata tzitzi, da-i lui tati ca poate vrea el, e pacat sa intrerupi. Se va razgandi si Crinutza intr-un final

Lumi ti-au venit ajutoarele?

Danucu

Babymom ma bucur ca sunteti mai bine

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lumi tare dulci sunt hunii !!!!!!!!!! Foarte frumoase sunt si ramele cu ei. Acum imi pare rau ca nu am luat si noi cand s-a nascut soricelul....Imi place cum impart ei frateste paturica Eu te-am admirat inca de la maternitate cand iti aduceau puii pe rand sa ii hranesti, ti se citea dragostea in ochi

Nocom sunt de acord cu tine. Este normal sa avem discutii contradictorii dar nu este normal sa ajungem la jigniri....Este mult mai simplu sa ne controlam si sa ne masuram cuvintele. Mai ales ca virtual, este foarte usor sa intelegi un mesaj gresit si sa iasa scantei. Ideea este ca e musai sa ne respectam si sa nu ajungem sa plece cineva din cauza altcuiva. Mie chiar imi pare rau atunci cand cineva decide sa plece, nu conteaza ca e vorba de o persoana activa sau de una mai putin activa. Deci nu are nicio importanta cate mesaje scrie cineva pe zi. Daca decide sa plece pentru ca nu mai vrea ea e una, dar sa ajunga sa plece din cauza cuiva....cam aiurea...Mai ales ca toate suntem aici in primul rand pentru a ne informa pentru copiii nostri si abea apoi pentru a socializa noi mamicile...deci sa privam pe cineva de niste informatii mi se pare uratel. Sa nu uitam cum se numeste acest forum : deci ....nu despre mamici

Gata, m-am lungit destul, fug la baie cu soricelul

Edit : David o pupa dulce pe Maya

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Nocom ma bine de atata nici eu nu puteam sa ma exprim..sunt total de acord cu ce ai spus tu acolo..si sunt la fel de mahnita ca Dyanira a ales sa nu mai fie prezenta aici..cum era altadata...cum de alt fel..mai sunt si alte fete.
Si eu am fost intr-un fel jignita..nu mai conteaza daca direct sau indirect..iar la momentul respectiv m-am abtinut cu greu sa dau o replica..tocmai pentru a nu strica atmosfera de aici.am incercat sa trec cu vederea pentru ca multe mamici imi sunt dragi..si am fost alaturi la odisee..si mi-ar lipsi mult.


CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

dragele mele ..

dupa aproape 5 ore de antibiotic intravenos ..puiul meu continua sa faca febra mare ..peste 39 ...iau dat deja 2 doze de antitermic (nurofen ..panadol)...si nu prea reactioneaza ..adica se duce pe la 38.8....38.6..dar nu mai jos ...
chiar nu mai inteleg nimic..oare ce se intimpla ???

imi vine sa iau fata in brate si sa ma duc dupa el


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Lumi ce frumos se tin pretiosii de manuta..sunt superbiiiii..i-as manca , si-mi plac mult si ramele..vreau si ioooooo

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

offf Lidia..ne gandim la tine si ne rugam pentru puiut sa treaca febra..imi pare rau ca nu avem cu ce sa ajutam

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Dupa parerea mea este alegerea fiecarui sa ramana sa plece de pe un forum VIRTUAL. Jigniri virtuale??? Nu pe bune nu cred ca exista asa ceva. Unii suntem mai directi, altii mai diplomati, unii scriem mai mult altii mai putin. Este atat de usor sa ignori un post in lumea virtuala incat chiar nu inteleg de ce vorbim de jigniri, vorbe grele si ale lucruri neprietenoase. Cui nu ii place sa nu citeasca, cine are chef sa se ia la contrazis dar sa te superi... Si oricum nu cred ca Dyanira s-a suparat neaparat ci poate s-a saturat, in fine oricum nu conteaza, a ales sa ia o pauza de la o lume virtuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Lidia ne rugam pt Stefanutz sa se faca bine. Cu siguranta asta o sa se intample cat de curand. Din cat stiu antibioticul nu isi face efectul asa repede. Ai incredere. Totul va fi bine!

Babymom, ce face Dragos? Cum suspectezi ca a racit?

Evaf ei bine, de asta imi place mie de tine: ai o atitudine foarte sanatoasa visavi de copil. Sa stii ca si eu inca de cand eram insarcinata am fost convinsa ca Thea nu va avea colici si chiar asa a fost. Chiar pediatra mi-a confirmat: studii recente spun ca toata tevatura asta cu colicile se datoreaza agitatiei mamei, cum mama se calmeaza, isi poarta cat mai mult copilul, ii vorbeste are contact permanent si durerile dispar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Uff, Lidia eu acum am citit imi pare rau ca e asa bolnavior puiul. Nu-s medic ( ceea ce am regretat mereu de cand am copii ) dar la al meu la febra peste 39 cele 2 au fost mereu apa de ploaie, a trecut numai cu supozitoare cu diclofenac + impachetari. Oricum fiind in spital nu cred ca o sa-l lase doar cu astea, tre' sa incerce metode combinate de scadere a febrei...Iar la antibiotic a reactionat cam in 24 de ore in general si tin pumnii sa ai vesti bune cat mai rpd.

Mergi la inceput