mama purtatoare

mama purtatoare | Autor: nicol27

Link direct la acest mesaj

Ma aflu in situatia in care doar o mama purtatoare ar putea sa ma ajute sa imi indeplinesc visul. daca ma puteti ajuta sa gasesc un medic bun care sa ne ajute....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Medici gasesti, deoarece ei fac un simplu FIV, problema este femeia care va purta copilul, pe care apoi sa-l adoptati. Asta e procedura, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol27 spune:

Nu trebuie sa adopt copilul pentru ca inainte de inseminare se fac acte notariale prin care mama purtatoare renunta la orice drept asupra bebeului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicol27

Nu trebuie sa adopt copilul pentru ca inainte de inseminare se fac acte notariale prin care mama purtatoare renunta la orice drept asupra bebeului.

Offf,greu,greu..imi pare rau ca aceasta e ultima solutie pt voi.Eu cred ca mama purtatoare va fi mai greu de gasit decat medicul.Medici care sa faca FIV sunt multi,asa ca nu asta ar fi problema..parerea mea.
Am intrat sa-ti spun ca-ti doresc toate cele bune si sa ti se implineasca visul de a fi mamica si sa reuseasca FIV-uletzul din prima.
Nu vreau sa par deplasata,dar la adoptie v-ati gandit?E doar o idee..


POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Nicol la Giuly se face cu mama purtatoare, doar ca tu tb sa o aduci, in rest se rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol27 spune:

Mama purtatoare imi va fi fina mea,nu asta e problema, ci faptul ca eu am mare nevoie de un medic f bun pentru ca eu am un transplant renal si nu stiu cum e cu tratamentul si toate chestiile astea. In strainatate femeile cu transplant pot face copii fara probleme, dar la noi nici vorba...
Ce ziceti de DR.ANcAR de la Medsana?










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Mda, "datorita" supravegherii dansului pe timpul fiv am ramas eu fara un ovar.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Buna Nicol27,
Daca-mi permiti, eu te-as sfatui sa te adresezi Prof. Marinescu de la Giulesti . E pe departe cel mai bun doctor pentru asa ceva de la noi. Si plus ca la Giulesti e o intreaga echipa de profesionisti specializati in reproducere umana asistata.... Si in cazul tau .... asta ar reprezenta pt. ei o "provocare"... si cred ca si-ar da mai mult decit "tot interesul" (mai cunoastem cazuri, nu?)...

Oricum eu iti tin pumnii si Dzeu sa fie cu voi.

Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

sa te ajute Dzeu sati reuseasca dorinta nicol, dar sa nu uiti sa ne spui daca ai rezolvat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol27 spune:

Fetelor am sa va dau o veste buna: am fost la Dr. Cocei de la giulesti si am vorbit despre problema mea si ea foarte draguta mi-a spus ca ma ajuta,asa ca poate la anul pe vremea asta voi fi mamica.
Super tare doctora ceea ce nu pot spune despre Prof.Ancar ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

E cea mai buna optiune si din punctul meu de vedere, ai gasit echipa potrivita (Cocei - Marinescu), acum trebuie sa te concentrezi pe etapele urmatoare.
Faptul ca apelezi la mama purtatoare pentru ei nu e o problema si nici o "ciudatenie", mai ales ca mama purtatoare e din familie, o aduci de "acasa", stiti exact ce vreti.
Iar faptul ca ai alte probleme medicale, cu siguranta Cocei te va supraveghea cu atentie si da, confirm si eu ca esti o provocare si asta e in favoarea ta......

Multa BAFTA!

Mergi la inceput