Nasterea la Maternitatea Regina Maria

Nasterea la Maternitatea Regina Maria | Autor: kiralina

Link direct la acest mesaj

Pentru mine maternitatea Regina Maria este o optiune. Ma gandesc destul de serios sa nasc acolo.
A nascut cineva la aceasta maternitate?
Mai e cineva interesat sa nasca la ei?

Sunt f interesata de parerile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

am pus si eu mai demult aceasta intrebare
nu prea a raspuns nimeni...
si eu vreau sa nasc acolo, pe 16 am programare la dr.niculescu
sper sa aflam experiente

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

si eu tot la domnul dr niculescu am programare.
vad ca tu ai dpn inaintea mea, macar de la tine sa aflu cum a fost :)

am fost sa ma interesez despre conditiile de la maternitate, dar nu era persoana care se ocupa acolo (era intr-o operatie). Am lasat nr de telefon sa ma sune, si nu m-a sunat nimeni. O sa ii sun eu saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Dintre fetele care ati mers deja la CMU, ce puteti spune despre medicii de acolo? Din pacate mie numele nu imi spun nimic, asa ca nu imi poat face o impresie. Ceva recomandari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bbee spune:

Ma gandesc si eu sa nasc la maternitatea Regina Maria. Saptamana asta am programare la vizitare, nu prea stiu la ce sa ma astept. Voi ati mai aflat ceva intre timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ateloiv spune:

Dragele mele...saptamana urmatoare o sa nasc eu la maternitatea Regina Maria! O sa va povestesc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

ateloiv nastere usoara.
cu cine vei naste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bbee spune:

Am vizitat maternitatea de curand si mi-a placut. Conditii hoteliere de 5 stele, rezerve individuale cu bai proprii, catering, asistenta medicala non-stop. Sectia de neonato arata la fel ca la Municipal (adica foarte bine), diferenta este ca bebelusii sunt supravegheati mereu si la primul scancet sunt luati din patuturi si linistiti.
Ca minusuri as mentiona: preturi mari (2300 Eur nasterea naturala si 2700 Eur cezariana), lipsa consultului ecografic pediatric (ptr depistarea luxatiei de sold).
Abia astept sa aflu povestile celor care nasc acolo perioada asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Mie mi-au zis sapt trecuta preturi un pic mai mici, adica 1800 nutal si 2200 cezariana.
Pentru prematuri au contract cu Filantropia. Sper din tot sufletul sa vina bebe la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

pai din cate am inteles nu accepta nasteri sub 37 de saptamani
nasterea in apa cu niculescu e 2200
Bbee, altii isi pun termopane in casa de 5000 de euro

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bbee spune:

Da, asa este, nu accepta nasteri mai dvrm de 36-37 saptamani si oricum, daca bb are nevoie de ingrijire speciala, il trimit la Fiantropia ptr ca altfel factura ar ajunge la mii si mii de Eur ... Pretul variaza in fct de medic, la Radoi sau Badiu e cel mai scump fiind medici seniori.

Mergi la inceput