Gravidute&Mamici de IASI -a venit primavara!(83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Daniela- asa e

Cu mancarea noi facem asa, daca mananca bine, daca nu si mai bine, nu pot sa stau sa ma rog de el , ca ma enervez si decat sa-l pocnesc nu-i mai dau nimic sa manance,asa ca, asteapta pana la urmatoarea masa, daca mananca bine.....

Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Michelle, mi-am insusit floricica pe care mi-ai dat-o dincolo
Nu stiu daca o merit, dar o iau.

Celia, si eu am avut acelasi sentiment azi.
Desi dupa atata distractie a urmat o zi aproape de cosmar. In fine, trecem peste toate. Dar dimineata a fost fain, e drept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Am reusit sa ajung si eu pe la voi...


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

O mare pentru fiecare! Eu am baut o lingura de capucinoo slab- ca era ultimul din punga si ma mai gandesc la o cafea!
Mi-a dat desteptare David la 7 fara! Are omu' de mers la munca!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 28+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Va ofer o fierbinte.....

Raportam: Aseara am fost la pediatra sa vada gatul domnisoarei si a zis ca deocamdata multa vitamina C, sucuri proaspete din fructe, Faringosept.... ca nu e cazul de altceva... si seara Olynt la nasuc. Mai folosim uleiuri naturale in candeluta pentru aromaterapie si cam asta e. Si ce mi-a zis, legat de vorbit, ca pentru vasta ei e destul de avansata, asa ca nu e cazul sa ne lamnentam. Stefy cand a intrat in cabinet s-a dus direct la dansa si i-a aratat si i-a si spus ca are Mickey Mouse si a vorbit pe limba ei.... Si si-a adus dansa aminte cum am fost noi prima data, speriati cu ea la primul control ca avea clavicula rupta... si ce mica era atunci si ca acum... e asa mare....

Ella, ma bucur ca Bia manamca. Asa e, mai are timp. Si Stefy a inceput....

byu, lasa ca e bine cu greutatea... mai rau daca e supraponderal.... eu am o grija cu dulciurile si cu pastele fainoase, ca Stefy la 2 ani avea deja 13,5 kg.

Ani, am citit ce mananca Darius si zic ca e ok. Cu iaurtul eu zic sa mai astepti putin. Noua pediatra ne-a zis sa-i dam dupa 7 luni.

Teo, m-ai imbolnavit cu imaginile..... Asa pregatire pentru cresa...mai rar... Tie multa sanatate. Sper ca a fost ok la control.
Cu olita noi ne-am intalnit la 9 luni. pana la 10 luni, a fost pe rand diverse lucruri, dar cel mai des palarie si cos pentru jucarii. La 10 luni am asezat-o prima ata, vreo 3 minute, dupa care am ridicat-o. O bina mi-a zis ca invatatul la olita se rezolva intr-o saptamana daca copilul e pregatit, daca o iei din timp so daca ii face placere. Deci a zis sa o pun pe olita ori in fata la TV la desene, ori sa ii pun in fata olitei un scaunel pe care sa asez jucarii. Si a stat de buna voie. Apoi a mers la cresa si acolo e puterea exemplului....ca merg toti incolonati la olita... Dar ea deja spunea ca vrea kk, cand am dus-o cu pisu mai ramasese.

Alina, ce tare e David... trebuia sa se duca la ea la usa....pai daca a dat muzica prea tare.... omul a zis ca-i de dansat.

Gabi, multumesc pentru reteta, am notat-o si eu.

Ralu, vad ca si Emma zice ca si mine ca ii faci ziua mai buna. Deci sa nu mai fugi. Da?

Ani, oscillococcinum e homeopat, nu e antibiotic, daca ti l-a prescris medicul... poti sa-i dai. Eu Stefaniei i-am dat abia dupa un an, pentru imunitate. La 4 luni cred ca e cam mica... zic eu.

Michelle, ma bucur ca ia mai trecut pe la noi.... Ce mai face bucatarasul? Cu mancatul si eu procedez la fel.

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

O zi buna si spor! Se arata vreme innourata! Cred ca va fi de dormit azi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 28+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata

alynta si iulia multumesc de ... le primesc cu cea mai mare placere... si sa stiti ca nu glumesc... ca am doua cafele mari la activ si cred ca mai merge una care o dau eu...

sa va zic de ce... vine sotul la 7 asera... punem masa... mancam pe rand ca. cu domnul nu se poate se face 8.30 si ii zic: " eu ma duc sa ii fierb carnita de pui juniorului si sa ii fac branzica... sa nu il adormi.. ca la 9.30 sa ii dau sa pape si dupa aia somn"..." la care sotul imi zice:" da lasa ca ma joc cu el si nu adoarme" ... bine... ma duc eu la bucatarie....spal vasele, fac branzica... si mai era de de oprit carnita... si zic sa urc pina sus sa vad cum se joaca strunfii.... cand colo... Sotul se uita la telenovela romaneasca de pe acasa... darius dormea ... si el imi zice" a adormit singurel... saracul"
sa trezit darius la 10... iam dat sa pape... bineinteles a papat in reprize... si nici nu a dormit pina la 0.30.... bun zic ca dorm de la 0.30 pina dim la 6.. dar de unde sa trezit la 3.30 , 4.30,5.15, 6.00 cand a sunat ceasul sotului pt munca mai dormi daca poti.... am prin si eu o oara dim 7.30-8.30.

ma duc sa mai ceva si revin.

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Neataa

am facut si placinta cu mere pana la urma si a iesit foarte bunaaaa
LA MULTI ANI ELVIRA
Casian nu vrea inca sa faca la olita, dar la vara sigur face, noi am inceput de vara trecuta si eram pe punctul de a renunta la olita doar ca a trebuit sa plecam la mare si am facut greseala sa nu iau olita cu mine si cand ne-am intors nici nu mai vroia sa auda de ea...asta e mai incerca si vara asta.


Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mai Alina greu cu stumfii astia! Poatye i se trage de la dintosi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 28+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Pastiluta roberteasca

Acu vreo cateva zile ma intreaba de ce i se face cucu mare. Am ingaimat si eu ceva acolo despre niste nervi foarte sensibili la atingere,atat cat sa fie copilul multumit si eu sa ies din impas.
Si dimineata cand s-a trezit imi zice:"mami,cred ca cucul meu e cam nervos".


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput