Mamici in Germania (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Din ciclul HAI SA NE RADEM:

1.Daca iei decizii fara sa o consulti, esti misogin. Daca ia decizii fara sa te consulte, este o femeie emancipata.

2.Daca muncesti prea mult, o neglijezi. Daca nu muncesti, nu esti bun de nimic.

3.Daca ea are un serviciu plictisitor si prost platit, este exploatata. Daca tu ai un serviciu plictisitor si prost platit, ar trebui sa faci bine sa-ti gasesti ceva mai bun.

4.Daca tu esti avansat inaintea ei, femeile sunt marginalizate. Daca ea e avansata inaintea ta, femeile au drepturi egale cu barbatii.

5.Daca ii spui ca arata bine, este hartuire sexuala. Daca nu ii spui, este indiferenta crasa.

6.Daca o rogi sa faca ceva ce nu ii place, incerci s-o domini. Daca iti cere sa faci ceva ce nu iti place, este o favoare pe care nu e frumos s-o refuzi.

7.Daca incerci sa arati bine, probabil ai pe altcineva. Daca nu, esti neingrijit.

8.Daca ii aduci flori, urmaresti ceva. Daca nu ii aduci, esti nerecunoascator.

9.Daca esti mandru de realizarile tale, esti un egoist. Daca nu, esti total lipsit de ambitie.

10.Daca are o durere de cap, trebuie sa se odihneasca. Daca ai o durere de cap, n-o mai iubesti.

mentionez ca ma recunosc in proportie de 100%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Unii oameni isi fac o vocatie din prostie. Dar nu numai ei, ci si companiile producatoare de bunuri de larg consum dau uneori dovada de multa .... sensibilitate literara.
Iata citeva instructiuni REALE de pe ambalajele unor produse aflate actualmente pe piata.

Pe brosura unui uscator de par Rowenta:
A nu se utiliza in timp ce dormiti.
(Rahat, da' numa atunci am timp sa ma ocup de parul meu !)

pe o punga de Fritos (chips):
Puteti fi un castigator ! Nu e necesar sa cumparati. Detalii in interior. (asta probabil e o invitatie sa ciordesti pachetul)

Pe un sapun Dial:
Mod de folosire - A se utiliza ca un sapun obisnuit. (Zaaaau ? .... adica cum ? )

Pe unele produse congelate Swanson:
Sugestii de preparare - Decongelati.
Dar e doar o sugestie)

Pe punga unei casti de par pentru baie, dintr-un hotel de 4 stele: Se pune pe cap. (Awwww, shiiiit !)

Pe o cutie de Tiramisu marca ItalGelato:
Nu rasturnati cutia. (Prea tarziu, ati pierdut !)

Pe o budinca semipreparat Dr Oetker:
Acest produs va fi cald o data reincalzit.
(Sinteti sigur ???)

Pe cutia unui fier de calcat (Rowenta loveste din nou):
Nu calcati hainele direct pe corp !
(Da, dar as economisi o groaza de timp...)

Pe o sticla de sirop contra tusei pentru copii GlaxoWelcome: Nu conduceti automobilul ! Nu operati masini grele ! (ar trebui sa le mai interzica copiilor si sa aiba menopauza, si s-a acoperit cam tot)

Pe o sticla de Nytol (somnifer): Atentie: Poate produce somnolenta. (Pe buneeee ?!?)

Pe cutia unui set de beculete de pom chinezesti:
A se utiliza numai in interior sau exterior.
(deci, sa fie clar, cine le utilizeaza sub apa sau in cosmos pierde
garantia!)

Pe manualul unui robot de bucatarie japonez:
A nu se folosi in alte scopuri.
(Hmmmm, asta ma face tare curios...)

Pe o cutie de arahide Sainsbury:
Atentie - contine arahide.
(e hilara, da de fapt exista un numar mare de oameni care au alergie la arahide. Oricum e stupida !)

Pe o punga de arahide de la o cursa American Airlines:
Instructiuni: deschideti punga, mancati arahidele.
(Si daca ma opun ?)

Pe manualul unei drujbe Husqvarna:
Nu incercati sa opriti lantul cu mana sau alte organe. (ghaaaaa,asta o fi fost modelul Lorena Bobbit !)

Pe un costum de Superman pentru copii:
Acest costum nu va permite sa zburati.
(Da' ce, altele iti permit ? Si nu poti sa te intelegi cu el, poate totusi iti permite ?)

Pe o periuta de dinti oferita gratuit la un cabinet stomatologic: Utilizati partea cu peri de plastic. (Pe bune !!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Claudia@,
sa-ti traiasca noul fecior! Sa creasca mare si destept!
Ai nascut ambulant? Cand am citit ca a durat povestea doar 2h mi-am zis ca numai in conditiile astea mai fac un copil. La Benji am tras 36h! Refacere rapida!

Ce fete vesele avem pe aici! Mor de ras cu voi!

Claudia74,
iaca semnez condica. Cu perdelele am gatat partial, mancarea a iesit prea buna. Vreau si eu ambitie sa tin o cura stiti unde se gaseste?

Miriluta,
nasol cu jobul. Dar in ce domeniu vrei sa lucrezi? Eu cand aud de criza economica mi se face frica ... cine/unde oi gasi un job?

Trisha,
invata kinderul si greceste la gradi aia? Fain ca veti loc. Dupa somnul lui B sun si eu la primarie sa vedem daca tre sa ne anmeldem pentru un loc la una din cele doua gradinite din sat pentru la anul.

Dilema mea cea mare e ca asta mic e primit la gradi abia la 2 ani (dec 2009) eu chiar daca as gasi un job nu am cu cine sa il las pana la anu! Si mai sper sa nu conditioneze astia locul la gradi de faptul ca lucrez sau nu. Atunci intram intr-un cerc vicios!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Din ciclul HAI SA NE RADEM:

1.Daca iei decizii fara sa o consulti, esti misogin. Daca ia decizii fara sa te consulte, este o femeie emancipata.

2.Daca muncesti prea mult, o neglijezi. Daca nu muncesti, nu esti bun de nimic.

3.Daca ea are un serviciu plictisitor si prost platit, este exploatata. Daca tu ai un serviciu plictisitor si prost platit, ar trebui sa faci bine sa-ti gasesti ceva mai bun.

4.Daca tu esti avansat inaintea ei, femeile sunt marginalizate. Daca ea e avansata inaintea ta, femeile au drepturi egale cu barbatii.

5.Daca ii spui ca arata bine, este hartuire sexuala. Daca nu ii spui, este indiferenta crasa.

6.Daca o rogi sa faca ceva ce nu ii place, incerci s-o domini. Daca iti cere sa faci ceva ce nu iti place, este o favoare pe care nu e frumos s-o refuzi.

7.Daca incerci sa arati bine, probabil ai pe altcineva. Daca nu, esti neingrijit.

8.Daca ii aduci flori, urmaresti ceva. Daca nu ii aduci, esti nerecunoascator.

9.Daca esti mandru de realizarile tale, esti un egoist. Daca nu, esti total lipsit de ambitie.

10.Daca are o durere de cap, trebuie sa se odihneasca. Daca ai o durere de cap, n-o mai iubesti.

mentionez ca ma recunosc in proportie de 100%

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


me too ,o fi rau,o fi bine ....but we are alive, la casa noastra,casatorite,asa ca nu-i bai

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Salutare fetelor!!
Miri,multumim de distractie si spor la släbit.cu asta ma chinui si eu in ultimul timp,sa mai scap de ceva kg.
Azi am avut rand de dus mancare de pranz la gradi.bucatarul e in concediu asa ca ne descurcam noi.le-am facut la copilasi minestrone si clatite.si ca sa nu merg pe jos am pus oala cu ciorba pe bicicleta si asa m-am dus.si nu s-a varsat!!!
Mey,eu sper sa invete copila ceva germana la gradi.au o grupa de nemti si una de greci.noi am dat-o la nemti,acu...daca invata si greceste treba ei.sanatate sa avem ca de restul chiar nu-mi bat capul.ma uit la ea ce mare a crescut si ma tot minunez.e cea mai inalta din grupa ei,au plecat copiii mai mari si au venit din cei de 1 an si ceva si a ramas fica-mea cea mai mare.
O zi frumoasa si sanatate tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Din ciclul HAI SA NE RADEM:

1.Daca iei decizii fara sa o consulti, esti misogin. Daca ia decizii fara sa te consulte, este o femeie emancipata.

2.Daca muncesti prea mult, o neglijezi. Daca nu muncesti, nu esti bun de nimic.

3.Daca ea are un serviciu plictisitor si prost platit, este exploatata. Daca tu ai un serviciu plictisitor si prost platit, ar trebui sa faci bine sa-ti gasesti ceva mai bun.

4.Daca tu esti avansat inaintea ei, femeile sunt marginalizate. Daca ea e avansata inaintea ta, femeile au drepturi egale cu barbatii.

5.Daca ii spui ca arata bine, este hartuire sexuala. Daca nu ii spui, este indiferenta crasa.

6.Daca o rogi sa faca ceva ce nu ii place, incerci s-o domini. Daca iti cere sa faci ceva ce nu iti place, este o favoare pe care nu e frumos s-o refuzi.

7.Daca incerci sa arati bine, probabil ai pe altcineva. Daca nu, esti neingrijit.

8.Daca ii aduci flori, urmaresti ceva. Daca nu ii aduci, esti nerecunoascator.

9.Daca esti mandru de realizarile tale, esti un egoist. Daca nu, esti total lipsit de ambitie.

10.Daca are o durere de cap, trebuie sa se odihneasca. Daca ai o durere de cap, n-o mai iubesti.

mentionez ca ma recunosc in proportie de 100%




me too ,o fi rau,o fi bine ....but we are alive, la casa noastra,casatorite,asa ca nu-i bai

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'


sau cum zice maica-mea : ne-am legat magarul de gard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Cu el inainte atunci,lasa-l acolo ca e si el bun la ceva ab und zu,pana atunci we rulls the world ,o dedicatie ptr vecini lui Miki :



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Fetelor, vine PRIMAVARA!!!!!!!!!!!!!!!!, e o frumusete de soare afara. Vad ca vb de diete, celulita....Nu va mai stresati cu probleme din astea, oricum am arata, suntem cele mai frumoase...oricum, vine primavara, mai scoatem nasu la plimbarici,sa vedeti ce repede scapam de Winterspeck.

Miri ai grija la ce mishcare faci, artroza nu e gluma. Cit despre abbdomene, le faci doar daca ai coloana ok.

Fetelor, chiar vroiam sa va intreb, de la citi ani este real sa-ti dai copilutul la gradi in DE? Chiar e problema daca fac bb. Ai mei nu pot veni sa stea nici macar o perioada pentru ca nu au visa, iar visa e greu de obtinut.



Dino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Cu el inainte atunci,lasa-l acolo ca e si el bun la ceva ab und zu,pana atunci we rulls the world ,o dedicatie ptr vecini lui Miki :



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'





Merg sa deschid ferestrele

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Am gatat pizza va invit,pana una alta plec la job, Miki vezi sa nu te invite la abendessen pe baza de Tarkan ca numai scapi de ei .
Dino depinde de la oras la oras,de la gradi la gradi ma mai discutat despre asta si nu am ajuns nici unde,cel mai bine e sa cauti acolo gradi si sa intrebi ce si cum,normal de la 2 ani ia copiii la gradi.
Am fugit.........

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput