Strumfi de iul-aug 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza! Mai fetelor dar aveti un spor de abia mai tin pasul cu voi. Sper sa reusesc sa imi organizez si eu mai bine timpul azi ca parca saptamana asta numai invers mi-a mers.
monica nu as putea sa apreciez cat suge Deny de foame si cat de rasfat/plictiseala...sau ce motiv o fi. Cert e ca are zile cand sta pe mine la jumatate de ora daca ma vede acasa. Laptele se adapteaza cererii in continuare, si pentru ca ea cere des, lapte am o gramada. Nu pot sa zic ca mi se mai tensioneaza sanii cum o faceau cand era ea mica, dar acum stie si ea sa ii goleasca mai cu spor. Cand nu sunt acasa nu are niciun fel de dor de tzitzi dar cand ma vede, imediat e pe mine si ma cauta in bluza.
mychy super pozele cu iepurasul.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

www.tickerclub.com/cache/42ee662a1f.png" target="_blank"> AMR putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

buna dimineata

cafeluta sa traiti am inteles! faina surpriza! dupa ce trece martisorul ne arati si noua? spor la lucru in continuare! despre Ilinca ce sa mai zic, e o figuranta vad ca si Adeluta.. la faza cu culcatul e f.haioasa si ea ca dupa ce se culca tati (el uneori se culca mai devreme decat Adeluta ) ea se urca pe el si imi face mie sssssssssssssssht! si imi sopteste pe limba ei o-to-to-to-shhh? a-ceo-ceo-ceo! automat eu tac, altfel o incurc!

bai mychymouse ce erai tu acolo? imitatie de iepurasul playboy sau imitatie de vreun mychymouse alb? nu degeaba iti zic eu asa lasa ca printez eu poza asta sa nu chinuim soacra sa intre pe internet! auzi, dar cel mai tare te-ar fi caracterizat momentan poza www.google.ro/ig?hl=ro" target="_blank">asta de fapt! .... eh, hai, ca glumesc! te iubeste violeta si-asa!

pentru toate mamicile cu indemnizatie de 85% .... ati primit vreun semn ceva de la Directia aia unde ati depus dosarul? stiti cand se intra in plata? mie mi-au spus ca in MARTIE, voi mai stiti ceva?



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

alina.a ma flatezi esti o draguta! imi plac si mie pozele astea si aparatele profi! deci tu ti-ai cam amanetat vreo 2 pasti si 2 craciuni... ia hai sa incerc si eu varianta asta ca si eu de cand zic ca vreau un aparat foto "mai bun" ca sa nu zic "profesional" ca deja am pretentii!

Milena pentru ziua de ieri.... ce ti-a luat ALINA, hai hai... spune-ne si noua.. sau Alina, spune-ne si noua ce i-ai luat Milenei!

monicabo multumesc frumos! proiectul ramane deschis... facem anunt cand e gata! si am uitat sa iti raspund la una din curiozitati; lapticul este inca alb, eram si eu curioasa daca mai curge imediat ce strangi de sfarc si am incercat eu cu manuta mea! a iesit imediat si picatura era alba alba, deci consistent... iar sanii nu mai sunt plini deloc; arata normal, insa Adeluta stie ea cum sa traga din izvoarele de la mare adancime..

ioanaiub eu tot dau linkul dar sub forma de 2-3 cuvinte.... iata aici sunt poze cu Adeluta...

Corina sanatate Denisei, cum se mai simte? tu cum mergi cu regimul? spuneai ca vrei sa mai slabesti pentru nunta? ati gasit rochia de mireasa?

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

no, stiti ce face Adeluta acum? se demachiaza cu apa! ... a luat un servetel de hartie, canita ei cu apa, si tot pune canita cu tuturoi pe servetel, lasa sa curga putin cica (cu toate ca nu curge nimic din ea) si apoi se sterge tacticoasa pe obraz! si e foarte atenta la operatiune! si apoi iar, si iar....

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neatza, m-am trezit aproape om, Saby a dormit de la 9 seara la 8 dimineata si eu de la 10 la 7. Am o gramada de treaba, dar daca nu raspund acum la ce am citit apoi pierd sirul.
Brazuca, sanatate multa Denisei, ma bucur ca merge spre bine.
Xerxe, asa ii spun si eu mamei cand ma streseaza ca eu la 8 luni faceam la olita si nu mai udam scutecele, ca am destui bani cat sa-i cumpar fetei scutece pana la 18 ani .
Fii-mea are si olita si reductor, sta pe ele, stie la ce folosesc, dar face doar in scutece.
Laptele il bea direct de la frigider, noi bem lapte de capra, nu praf.
Dana, super pozele cu Dariuca. Si noi suntem la jocuri de copii mai mari, puzzle-uri de toate genurile, potrivit culori si litere etc.
Oanamada, multumesc pentru idee. Saby urla daca o lasam la ea in patut cu orice fel de jucarii sau vine imediat peste noi. Am citit ca li s-a intamplat si altora asa cateva luni dupa intarcare, inca mai sper sa se rezolve.
Vio, nu pateste nimic Laur ca s-a udat, fii linistita. Am admirat printul din poze si casaaaaa .
Nico, sanatate Andrei, sunteti mai bine? Si noi ne prefacem ca dormim, dar Saby pleaca de langa noi si umbla brambura prin casa pe intuneric, sare in pat, danseaza etc.
Monicabo, soacra de care vorbeam este indispensabila pentru moment, Clem vrea sa dea copilul la gradinita dar inca nu-l primesc, pentru ca mananca doar pasat. Mie mi se pare a fi genul de femeie sofisticata, care nu accepta sa fie contrazisa, ceva de genul "am crescut si eu copii si stiu mai bine". Dar stiu niste faze de ma doare capul, mama e sfanta pe langa ea.

Carla, s.23 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

no, stiti ce face Adeluta acum? se demachiaza cu apa! ... a luat un servetel de hartie, canita ei cu apa, si tot pune canita cu tuturoi pe servetel, lasa sa curga putin cica (cu toate ca nu curge nimic din ea) si apoi se sterge tacticoasa pe obraz! si e foarte atenta la operatiune! si apoi iar, si iar....



ce fata cochetzica!!!!!!!! bravo ei.........

"cand iti ajung banii de la o leafa la alta.....s-a dus caimacu' vietii!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Georgi, carla, cafera
Mychy, tu, nebuno, tu!
Karli, si pt scumpetea aia a ta mica si cocheta!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

ola!

iar vazui o gramada de poze, numai copii frumosi! nu pot sa nu ma exprim si eu, ca mai toata lumea, referitor la poze de Luna: super! si copii, si "decoruri", si tot!
iar pt. mychydutza:

io sunt in cap, in continuare. Olga doarme noaptea prost (decat mult si fara rost, ca sa zic asa ), io-s despletita.

am furat idei de jucarici de la Daria (care ma-nnebuneste cu parul ei de cand era mica-mica), numai ca nu stiu daca sa ma zbat sa i le iau, pt. ca fii'mea nu e prea pasionata de puzzle-uri sau de forme, carti - asa si-asa si nu toate, tablita magnetica o "foloseste" cand si-aduce aminte. este innebunita, insa, dupa papusi-bebe, pe care le schimba de pampers, le sterge cu servetele umede, le da sa pape, le da apa etc., dupa toate cele 3 seturi de bucatarie (aragaz, oale, cratite, linguri, lingurite, cutite, furculite, cani etc.), precum si dupa setul de curatenie (galetusa cu mop, la care se adauga N servetele umede cu care sterge toata mobila din casa). maine sau poimaine o sa merg la BE, poate imi face ceva cu ochiu'.
in alta ordine de idei, noi am fost la circ duminica seara. surprinzator, Olga a rezistat eroic mai bine de 2 ore acolo, fara scandal sau alte manifestari. a fost teribil de incantata ca a vazut de-aproape "di-diii" (4 cai, adica) si cred ca asta i-a fost suficient. maine seara vreau sa mergem la teatru.

sanatate multa strumfilor bolnaviori!!!

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Cafera ce noroc ai tu ca o culca Ilinca pe Alexia super tare faza.

Michy uite aici detalii despre Jade. Scurt pe doi ar fi: o fata de cartier ajunge vedeta "fabricata de tv" care acum se pare ca e bolnava de cancer in faza terminala. Ingrozitor daca e adevarat...... Dupa imaginile pe carer le-am vazut sambata la in fuga la tv n-as zice ca mai are 2 luni de trait, e la fel de plina de energie, dolo, cu ochi sclipitori doar ca s-a ras in cap.... daaar cum am zis am vazut in fuga si nu prea am acces la tv asa ca imaginile puteau fi mai vechi.

Eu m-am trezit cu durere de gat si amigdalele unflate..of iar trec la gargara cu apa cu sare bleah.
Din motive obiective eu si sotul meu avem o pereche de pantofi la fel. Sophie m-a vazut purtandu-i pe ai mei si cum nu-i scapa nimic si stie tot, tine evidenta ce a cui e cand a vrut taica-su sa si-i ia azi dimi pe ai lui ii zice fata "mami's" normal ca el incearca sa-i explice ca nu-s ai lui mami ci ai lui. Ea o tine pe-a ei"no,no,no..mami's" Ia tati ambele perechi de panofi si-i arata fetei "vezi astia micuti sunt a lui mami si astia mari sunt a lui tati" dupa care ii pune pe-ai mei la loc. Oricat de logice par argumentele lui tati pe Sophie n-au convins-o si i-a luat pantofii din mama i-a strans la piept a inceput sa planga si i-a zis clar si raspicat cand s-a mai linistit un pic "mami's" dupa care mi i-a adus mie in baie unde eu incercam sa ma machiez. Am incercat sa-i explic si eu si pana la urma l-a lasat pe taica-su sa-i incalte. Cum eu eram desculta a scormonit ea dupa ceva de incaltat pt mama, a gasit o pereche de bocanci si vine la mine in baie mandra nevoie mare si-mi zice "mami's", normal ca i-am incaltat chiar daca eram inbracata in rochie.
Dupa care a inceput ritualul de dimi cu nu vreau cizmele alea le vreau pe celelalte, nu vreau fularul ala il vreau pe ala, nu vreau caciula aia ci pe ailalalta, mami da-mi kiss, mami da-i kiss lui daddy si intr-un final au plecat la cresa amandoi strigand pana la lift bye si tau (tau e de la ciao, coridorul e lung , ea stiga de pe coridor si io din casa asta ca sa vedeti zdravana la cap mi-s).Pt ca normal eram in intarziere m-am dat peste cap sa reusesc sa-mi termin de mazgalit fata si sa-mi schimb bocancii cu o pereche de cizme iar apoi galop-galop in ritm de gravida pana la lucru.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Karli, gata, am vazut pozele, ce domnisorica harnica ai tu, si cu talent la desen
am vazut si poze cu Olga, zana fluturas si m-am inspirat si eu din puzzle-ul Dariei, i-am comandat si Marei, de la Teora, nu ca nu ar avea de la David dar na, sa aiba si unul nou, ca oricum primul care se va juca cu magnetii va fi David si Mara doar cand e el la gradinita

editez ca sa va spun ca Mara a facut o pasiune pentru "Thomas si prietenii", toata ziua se joaca cu locomotivele, isi intinde o patura pe jos in camera si face picnic dar cu locomotivele langa ea si in loc sa plimbe papusa cu caruciorul isi plimba locomotivele

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput