*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (215)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ma bucur ca va place bona mea!! E slaba, finuta, blanda si fff buna!!Aaaa, si f scumpa!!!

Aaaa, eu nu zic ca e scump meniul (fara peste ar fi fost ~45 RON), doar ca m-am enervat ca m-au obligat sa iau atata mancare cand stiu ca nu vom sta f mult si ne vom bate joc de mancare, pentru ca nu se va manca! Plus ca se va lungi totul si va trebui sa taiem tortul inainte de ultimul fel, ca sa fie David de fata, ca doar tre' sa sufle in lumanari. Chiar, voi i-ati invatat sa sufle in lumanare? M-am distrat, am gasit niste sfaturi pt prima petrecere a copilului. Cica sa-l inveti din timp sa sufle in lumanare. M-am chinuit intr-o zi cu david de am murit de ras... Pana la urma mi-a fost teama sa nu nimereasca cu mana in ea, ca prea se chinuia s-o faca si m-am lasat pagubasa. Asa ca o sa suflu eu, ca sigur la 1 an n-am stiut nici eu s-o sting.

Nicol, mi-a placut ce ai scris in legatura cu David. F bine, sa n-o dai pe Antonia la nimeni. Numai ea stie ce e bun pt ea

Multumim celor care ne-au admirat. Bubu, asa merge, numai cu mainile in sus, nu stiu de ce. Pt echilibru, ma gandesc. Dar, la naiba, ca merge deja de o luna, cat ii mai trebuie atata echilibru? Parca la Muffy n-am vazut mersul asta cu mainile in sus, filmat la 2 sapt de la inceputurile mersului... Cand o sa lase mainile in jos?

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ioana, ea vroia sa mai stea in pat, era deja trecut de ora 8...la 8 jumate se aseaza toti copii la masa la gradi. N-am incercat niciodata sa ajungem mai tarziu, dar oricum e o ora rezonabila.

Si toata drama a venit dupa ce aseara am citit pana tarziu un topic de la parintii intreaba.....despre educatie si atitudine.

Sa faca un pipi noaptea in pat o data la 2 luni....e mai grav pentru mine ca trebuie sa-i schimb lenjeria in miez de noapte....de cate ori am certat-o pentru asta a fost si mai rau, pana la urma e ceva involuntar si se simte si ea destul de prost!
De-aia imi pare rau ca dimineata am facut-o pisorcoasa si am amenintat-o ca o spun la gradi daca nu se da jos din pat!
( sunt cateva memebre pe acest forum care m-ar manca de vie si m-ar face o mama cruda si inconstienta daca ar citi aici....)

In multe alte nopti vine si ma trezeste si-mi zice ca face pip!
ma rog, eu stiu ca crizele ei ascund mereu ceva....vrea sa ma aiba langa ea mereu, cu orice pret.
Incerc sa o pregatesc pentru momentul in care dimineata eu n-o sa mai fiu acasa si va trebui sa se descurce cu tati.


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ce sa sufle mai Ioana...Seb vroia sa o ia cu mana, a suflat Ilinca!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

pentru cine vrea sa fie pregatit pentru urmatoarele luni....http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133488&whichpage=1



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

si aici...http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133812&whichpage=1

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

daca nu mi-ar fi frig pana dimineata as ajunge la 4 stele!
i-a venit sora-mii ideea sa mergem acasa in week-end sa facem pomana pentru mama!( sambata ar fi implinit 60 de ani!)
Ma credeti ca n-am nici un chef???

eu vroiam la munte, la zapada...

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

gata show-ul, ma duc in pat!
noapte minunata va doresc!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Aaa,am inteles acum... Cred ca s-a suparat rau! Iti dai seama, cred ca s-a gandit cum ar rade toti copiii de ea ca face pipi in pat.

Auzi, sa stii ca si mie mi s-a intamplat si cand eram la scoala!! Stii ce pateam? Visam ca fac pipi si visam ca mergeam la WC. Asa ca daca eram pe WC normal ca dadeam drumul la pipi. Dupa aia imi dadeam seama ce-am facut si incercam sa ascund, sa nu vada mama.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Mai mult de 5 stele pot sa primesc?

Eu nu ma mai bag in astfel de discutii ca nu am cum sa vorbesc/scriu... Ti se da peste nas imediat. Sunt persoane care educa copiii numai cu vorba buna si au copii perfecti, educati, extraordinari, nemaipomeniti... Hmmm, asa cum am stabilit ca sunt copii care dorm singuri si altii care nu dorm singuri pur si simplu asa e si cu palma la fund. Unii pana n-o primesc nu se linistesc. Dar o palma, sa ne intelegem! Si cand e absoluta nevoie, sa nu exageram! Eu incerc si fac tot posibilul sa n-o dau deloc. Nu acum, nu va socati, cand va fi mare... Deja la gradi m-am autoeducat si eu. Cred ca voi fi in stare sa rezist nervilor care imi spun sa dau o palma la fund si mai bine o sa aplic o pedeapsa, desi si asta e f controversata

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ma duc si eu la somnic. Pupici, ne mai auzim!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput