Bucurii de sept-oct 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

La noi la fel, i-a iesit al doilea rand de maselute fara tam-tam.
In schimb nu sta la pieptanat. Incepe sa-i mai creasca, si-l are ondulat la capete si se piaptana mai greu. Se baga pe sub pat, fuge de mine, abia reusesc sa o pieptan o data pe zi.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

prezenta si eu la Cred ca si eu pot sa beau vreo 2-3 si tot nu voi scapa de starea de moleseala si somnolenta

princess mercic de complimente. Of, imi pare rau ca atatea probleme se tin scai si de tine! Multa sanatate iti doresc si mult succes cu bb2!
Rares vorbaretul. Ce simpatic e cu inversatul silabelor! la fel are si Patri cateva cubvinte: ceapa="pace" si capac="pacac"

Moni felicitari Cominutei pentru maselute!

Gety multumim ca te-ai ocupat de cadoul pentru Miruna!
Nici a mea nu prea statea la pieptanat sau la facut codite, insa in fiecare zi ii spunea ca trebuuie sa ne facem frumoase, ca si papusile si printesele au codite si se piapatana in fiecare zi, iar acum vine ea la mine sa o fac "pintesa"

yoanna si eu zic ca probabil Maria se satura cu supa, incearca sa-i dai doar felul 2 dupa-masa si asa poate va papa. Mogaldeata mea daca papa un bol de supica nu mai serveste felul 2, dar dac aii dau doar felul 2 manaca binisor.
Tinem pumnii sa iasa bine analizele puiului mic!

beatrix mult noroc si tie cu bb2!

o zi faina!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ramo deci sa ma calmez in privita starii de moleseala, inseamna ca nu sunt singura. "Pacac" spunea si Cosmi la capac cu ceva vreme in urma ....mai inversa la "papagal, spunea "papalag"acum le pronunta corect.

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

mda Moni la mine cad ca persista starea nasola. Tu cum mai esti?

dar ce e cu amorteala asta de pe forum?
ia sa va mai pun niste poze cu bucatareasa mea mik, poate va reveniti . Uite
aici





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:


Ramo, dar chiar ca ai ajutor la bucatarie! ce concentrata sta! Lui Patri i se rasuceste parul la varfuri la fel ca la Eric! A inceput al meu sot sa imi zica mai in gluma mai in serios ca nu-l tundem si l-am informat ca cel putin pana la vara nici o sansa!
Gety, la pieptanat eu nu-l prind pe Eric decat cand e concentrat sa faca ceva sau se uita la ceva forte atent! si nu reusesc sa-l pieptan tot deoadata ci pe rand asa!
Monique, Ramo, v-ati mai revenit?


Roxana si Eric (11 Septembrie 2006)
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna! Am intrat sa va salut si sa va doresc o zi frumoasa!
Alina, multa sanatate!! Sper sa te faci repejor bine!
Beatrix, succes cu bb2! Continuam operatiunea olita
Gety, ce i-ai luat Mirunei? Ai reusit sa iei jucaria aceea? Orice ar fi sunt sigura ca ai ales bine!
Am vazut pozici cu Mitzu, ce frumoasa e si ce ochisori faini are! Ioana, dragut si bradutul de Craciun.
Ramo, pupam mica gospodina, are dexteritate Patri, lasa ca va vizitez eu o data si-o data, sa pap ceva bun facut de ea. Si celelalte poze le-am vazut, prima care mi-a atras atentia a fost cea cu desertul
Moni, felicitari pentru maselute!

Fetelor, Narcisa la capac spune papac.
Fug. Tot telegrafic am scris si azi, sa-mi fie cu iertare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Roxana , ceva ceva imbunatatiri sunt la mine , dar tot nu e bine. Nu stiu Moni cum e?!
xan, sa nu uiti ca ai zis ca vii! te astept cu mare drag
Ce tot muncesti de ne scrii telegrafic? Diana ce mai face, e cuminte, papacioasa?







***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Am vazut pozele cu Patri cea harnicuta, vorba Xandrutzei, odata si-odata tot aparem si noi pe la voi sa gustam ceva bun facut de ea
Xandrutza, cred ca fetele noastre s-ar intelege perfect daca s-ar cunoaste. Observ ca pronunta la fel "fructe", "capac"...
Princess, imi pare tare rau ca ai atatea probleme. Multa sanatate si un lui Rares cel cumintel.
Gety, beatrix, noi nu avem probleme cu piepatanatul, eu iau pipetanul si ei ii dau peria sa se perie singurica. In schimb, fiind parul lung si ondulat la varfuri, chiar daca o pieptan zilnic, face la noduri de ma exaspereaza pe mine. Ea mititica sta sa-i descurc parul, ma si mir cum de nu zice nimic... Cred insa ca pana la urma am s-o tund desi mi-e tare mila de perisorul ei.
yoanna, noi Mariei ii dam la pranz fie doar supa/ciorba (desi mai rar ca mananca fff putin) fie doar felul 2. Niciodata ambele pentru ca nu ar manca nici cu slujbe.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Hi-hi Lexi, ai dreptate, am scapa de translator Na, vezi tu cand mai vii prin Ro poate te abati prin nordul tarii.
Ramo, mare lucru nu fac, doar curatenie, mancare si alte de astea, dar problema e ca daca una tace vrea alta ceva, rar le prind pe amandoua odata la somn, de exemplu; Dia de acum a crescut, vrea sus De papat papa bine, noaptea doarme, se trezeste doar pentru titi dupa care adoarme la loc. Vad ca dermatita aceea e cumva sub control, trebuie doar s-o ung zilnic, de doua ori. Iar Narcisa, la cata energie are si la cate idei ii vin, ma domina aproape in totalitate. Abia astept vara, sa poata sta in curte, ma rog, supravegheata, dar una e sa stea muulte ore la aer... Nu v-am spus, se catara pe gard, ce tehnica are


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Si eu repede, ca-mi aduce tata printesa acasa.

Xandrutza, da, aia am comandat-o pana la urma, lumea a votat in unanimitate. Acum spre seara am reusit sa o platesc, poza o sa pun maine pe forum. Iau legatura cu cei din Bucuresti, sa aflu cand o sa primeasca Tanima pachetul.

Acum decolez, ca vreau sa fac chec cu unt si cacao. Papa si Maria ca desert si mananca un dulce sanatos, zic eu.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput