GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Aaaa, scuze daca am inteles eu gresit!
Referitor la rechizite, depinde de fiecare grupa/gradinita....la noi s-a hotarat o suma si s-a cumparat pentru toti copii la fel.

Cris mami de Alexia & +37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca23 spune:

stiti cumva, dintre mamicile care aveti copilasii la gradi 51 de pe badea cartan, are si clase cu program prelungit? pe net figureaza cu program normal, la gradi inca n-am ajuns sa-ntrebam, dar asa am auzit. multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaPop spune:

Gradinita nr. 51 de pe strada Badea Cartan functioneaza cu program normal (adica scurt, pana la pranz). Copiii nu dorm acolo la pranz.
Referitor la necesarele copilului in gradinita, eu as adauga la ceea ce au scris mamicile anterior, si o mica punguta cu medicatie de urgenta (sirop pentru febra, anti-diareic, unguent pentru iritatii, leucoplast), medicamente pe care stiti ca le utilizati fara riscuri pentru copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ma bag si eu in vorba.Medicamentele nu au ce cauta in punguta copilasului deoarece fiecare gradi are cabinet medical cu de toate.
Cat despre rechizite:
creioane colorate, ascutitori, creioane, carioca,caiete, bloc de desen, acuarele, pensule, pahar apa desen, joc logi 1(acela cu figurile geometrice de plastic),li se poate solicita sa aduca un joc(puzzle, lego, constructie, etc.).Cel mai bine intrebati educatoarea ca ea stie.

10+
Eu si bebe il iubim pe tati !Si impreuna cu mami emanam energii pozitive!Gratis!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Salut! Toata lumea se pregateste de gradinita? Cele care aveti copii mai mici, ati inceput sa-i duceti la cresa? Eu l-am dus ieri prima data pe Cosmin, a fost binisor, cred eu, l-am lasat doua ore si cand m-am intors sa-l iau se juca, parea ca nu-mi duce lipsa.
La voi cum a fost prima zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya1505 spune:

pai deja au inceput gradinita si cresa de pe 1 septembrie ,pe noi nu ne-a anuntat ca incepem pe 1 septembrie.
am si eu o intrebare unde atzi facut analizele copiilor inante s ainceapa gradinita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Pai cred ca le poti face la orice laborator. Daca cumva poti lua de la medicul tau de familie trimitere pentru unele din analize, poti incerca sa suni la laboratoare, sa vezi care din ele mai au plafon pentru analize cu trimitere de la medic. Eu am mers la IDS, este pe bulevardul Mamaia, langa hotel Bulevard.

Gradinita incepe de la 14 septembrie, dar cresa incepe de la 1. De fapt, din cate am inteles, cheama copiii in transe, pe unii pe 1 septembrie, pe unii la 1 octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calinclaudia spune:

Cresa incepe pe 1 dar copii merg in grupe, nu poti duce 20 copii care nu se cunosc sa ii lasi impreuna din prima zi.
Clara incepe pe 14, pe 10 trebuie sa duc dosarul la directia creselor ptr vizare.
IOIOIO la ce cresa mergeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Noi mergem la cresa 5, maine va fi a treia zi. Mai merge cineva aici?



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

un an bun si adaptare usoara celor care au inceput deja cresa.
referitor la analize, la medical analysis pe gen. manu, au oferta pt. analizele necesare la gradinita, intreg pachetul (exudat nazo-faringian, coprocultura, coproparazitologic) 50 lei redus de la 75, asta bineinteles fara trimitere, ca s-a epuizat plafonul

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput