GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cornelia, Maria este la o educatoare f apreciata, din pacate la anul va lua grupa pregatitoare. Copilul meu plinge zilnic ..si vrea la alta clasa, pt ca d-na Neli tipa la ei (nu la el..dar el nu este obisnuit cu ton ridicat la gradi). Daca si tu stii de bau-bau..nu o fi poveste ..Simona este cealalta educatoare, la care copilul meu din diverse motive nu s-a nimerit (ele alterneaza turele).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca23 spune:

vorbiti de educatoarele de la 12, nu? cornelia, la ce educatoare atat de draguta e maria? si ce inseamna ca la anul va lua grupa pregatitoare? adica in toamna 2009 sau 2010. oricum nu mi se pare in regula ca educatoarea sa tipe la copii atat de mult, incat cel mic sa fie deranjat de asta... inseamna ca intr-adevar tipa mult, ca orice om isi mai iese din fire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Raluca, educatoarele Mariei vor avea la anul pregatitoare (anul asta tot la pregatitoare sunt). Pentru educatoarea principala, care e o persoana foarte calma si cu bun simt, va fi ultimul an inainte de pensie. Cealalta educatoare e foarte tanara si draguta. In toamna lui 2010 nu stiu ce grupa va avea.

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca23 spune:

cornelia, dna urtoiu e educatoarea mariei? sau cam asa ceva parca o cheama. am un coleg, are baietelul in grupa pregatitoare la dansa. intr-adevar minunat vorbeste de dumneaei. dar daca se pensioneaza, asta e... sa-i dea domnu o pensie lunga cu multa sanatate. pe cealalta educatoare tanara si draguta a mariei cum o cheama? poate ia ea grupa mica din 2010. baietelul il ai tot la 12?
cornelia, cam cati copii sunt in grupe? si ce inseamna ca au prioritate cei din cartier? noi stam pe badea cartan, langa financiar (chiar in spatele gradinitei 51, care din pacate are program scurt) si-s vreo 3 gradinite cu program prelungit in zona (12, 14 si cea de langa scoala 36, nu stiu ce nr e). sper sa n-avem probleme la inscriere cum ca n-am fi din cartier...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Raluca d-na educatoare eu am inteles ca ia tot clasa pregatitoare..
Nu se intra dupa nici un criteriu...sper ca intelegi ce spun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikaa spune:

Buna ziua tuturor!

Eu am fetita la Happy Kids, care ste gradinita particulara dar primesc si copii de 2 ani...cu pampers si tot tacamul
Sunt f multumita, am auzit rar pareri negative, dar asta nu inseamna ca nu vreau sa aud daca cineva a avut experiente negative aici, macar sa stiu de ce sa ma feresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Kikaa, ce tarife sunt, ce prg?

Crixia mami de Alexia ( 2003) & +22 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m.roswita spune:

Buna tuturor,
Stie cineva de vreo gradi particulara cu program prelungit care functioneaza si pe perioada vacantelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikaa spune:

La happy kids unde am eu fata platesc 600 lei pt program lung plus 8,5 lei pe zi( deci numai in zilele in care merge)masa, numai pranzul, de la catering, 2 feluri , fara desert. gustarea de 10 de acasa, fiecare ce doreste dar nu ne lasa cu dulciuri ceea ce zic eu ca e f bine. programul este 8-17.30, exista si varianta scurt, pana la 12.30 dar nu stiu exact cat este, poate 400 lei. grupele sunt pe varste, deci nu montesori care mie nu prea imi place, o educatoare si o ingrijitoare la 9 sau 10 copii, cat sunt in grupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikaa spune:

a, si vacanta in luna august...

Mergi la inceput