GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

buna seara,

caut urgent o gradinitza particulara cu program prelungit. ma interseaza, din cautarile mele pe net, daca aveti recomandari despre Minilondon, Micul regat sau Brancovenesc.multumesc.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

buna seara,

caut urgent o gradinitza particulara cu program prelungit. ma interseaza, din cautarile mele pe net, daca aveti recomandari despre Minilondon, Micul regat sau Brancovenesc.multumesc.

SOACRA MARE
Doua maini stangi



Lulu,ti-am raspuns pe mess.
David e la minilondon,sunt f multumita.
La micul regat,trebuiau sa ma sune si nu m-au sunat nici in zi de azi.
La casa brancoveneasca am fost,nu mi-a lasat o impresie prea buna si oricum ei se muta,ce-i drept mai aproape de tine,dar eu am zis pas din alte motive,nu doar de distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinusada spune:

si eu am cautat...minilondonul e o amestecatura de varste si ii culca pe saltelute,la 10 cm de sol. cea mai profi, unde am si ramas, e baby genius,www.gradinita-genius.ro. clasele sunt delimitate pe varsta,personalul e cu experienta. e curatenie bec, si e pozitionata si in drumul meuspre servici. medicul l-am gasitacolo decateva ori si are cabinetul la 2 minute degradi. sunt foarte multumita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinusada

si eu am cautat...minilondonul e o amestecatura de varste si ii culca pe saltelute,la 10 cm de sol. cea mai profi, unde am si ramas, e baby genius,www.gradinita-genius.ro. clasele sunt delimitate pe varsta,personalul e cu experienta. e curatenie bec, si e pozitionata si in drumul meuspre servici. medicul l-am gasitacolo decateva ori si are cabinetul la 2 minute degradi. sunt foarte multumita!


ce program ai ales? care sunt tarifele? poti sa ne dai mai multe detalii? multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_lyna spune:

buna fetelor. stie cineva care ar fi tarifele pt programul prelungit la gradinita Baby Genius si la cea Mini London?k pe site-urile lor nu au tarife trecute.ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mada_lyna

buna fetelor. stie cineva care ar fi tarifele pt programul prelungit la gradinita Baby Genius si la cea Mini London?k pe site-urile lor nu au tarife trecute.ms


Noi la Minilindon pt program 7-17 platim 750 ron / copil, dar am fost cam de la inceputuri, nu stiu daca mai sunt aceleasi preturi. Oricum exista si program 7-19 si costa cu 100 lei mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

M-ar interesa parerea mamicilor care au / au avut copiii la gradinita 57 cch. Va rog dati detalii aici sau pe pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_lyna spune:

am fost sa vedem azi 2 gradinite. prima a fost o gradinita bilingva germana-romana. kinder classe se numeste.
mi s-a parut f inghesuita,curtea (f mica) plina de ciment,un scaun pe care tronau 1 scrumiera si niste cafele,tigari etc.
patroana,care lucreaza si la stat,o persoana destul de rigida, pe sistemul vechi de stat.
parterul unde erau niste copilasi lasati in vara,de mai multe varste la gramada.
nu mi s-a permis sa vad dormitorul ,motivandu-mi:pai e un dormitor cu patuturi de copii,ce poate fi iesit din comun??? probabil mizerie, mic inghesuit etc.
cand a vrut fi-miu sa se descalte pt a intra si el printre copii,i s-a spus: pai esti doar in vizita!!!uau...asa o crede ea ca l-ar putea atrage. a,plus aveau o masa pe care zacea o farfuriuta murdara. masa era in acelasi loc cu locul lor de joaca. nu am mai stat sa vad toaletele.
a doua gradi, era baby genius. super faina. patroana ,o tipa pe la 35 ,f deschisa si cu aceleasi "idei" ca si mine.
este intr-o vila cu parter si etaj,intre ele o scara ffff ciudata( este in spirala cu trepte ingusteeeeee). la parter au toaletele(fff curate) hol si un birou pe care il transofrma in camere. plus 2 dormitoare( unul nu e gata inca).dar cel existent, are patuturi incastrate in perete,fff misto. asternuturi curate . impresia 10/10.
la etaj o camera cam micuta pt joaca,curata si intesata de jucarii. erau acolo copilasi ffff mici(una mica mergea inca taras,altul inca se clatina). urmeaza sa mai faca inca un dormitor la etaj si o sala de curs. predare in lb engleza,pt cei mai maricei.
ce nu mi-a placut a fost scara(deloc) si curtea care e fff mica ,acolo e doar un balansoar).

a,si fff important. m-am dus inopinat acolo,pt ca ma dusesem anuntata la cea de mai sus si apoi la asta pt ca era prin zona cu prima.

deci,plusuri ar fi: educatoarea fff flexibila si cu aceleasi idei de a gandi ca si mine(in ceea ce priveste cresterea copiiilor) ,e fff curat si au si un educatoarea care a facut fac de psihologie
minusuri- spatiul e cam mic afara
tariful e de 175 euro dak il tii pina la ora 17,creste pt mai mult. nu stiu dak include mancarea,voi posta zilele viitoare,caci voi suna iar.si voi intreba si tarifele pt program scurt.

zilele viitoare mai vizitez si altele,tot inopinat,k asa cu programare ,baga "mizeria sub pres"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_lyna spune:

va mai pot da niste tarife pt urmat gradinite:(asa cum mi-au fost comunicate prin raspuns la emailuri)
- adia kindergarden: "Tariful in program prel. E de 800lei.Acest tarif include 3mese,optionale de dans si desen si programul educativ"
- mini london: "- program incepand cu ora 07:00 pana la ora- 12:00 , cu mic dejun inclus la
pretul de 600 lei.
-program incepand cu 07:00 pana la ora- 13:00 cu mic dejun si pranz inclus
la pretul de 700 lei.
-program incepand cu ora 07:00 pana la ora- 17:00 cu mic dejun,pranz inclus
si programul de somn la pretul de 800 lei.
-program incepand cu ora 07:00 pana la ora - 19:00 cu toate mesele incluse
si program de somn la pretul de 900 lei.

-hello teddy "taxa pentr programul prelungit pana la ora 17 este de 700 de lei" avand reduceri in aceasta perioada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_lyna spune:

azi am vizitat si Nouvelle Generation. costa 600 lei cu masa de prinz inclusa. e ff spatioasa,camere generoase.curte mare,ciment pe jos(ceea ce nu e ok). mi se pare ok. doar k...e departe de noi,tocmai la 2 Cocosi. apoi am fost la Casuta din Padure. arata fff fain dar costa 1150 lei program prelungit si 1000 lei scurt(ambele cu masa inclusa caci se da la ora 12).bucatarie proprie ,meniul contine mic dejun,gustari si prinz, lapte de capra,oua ecologice,etc. de fitze fitze. dar nu e pt buzunarul nostru .... dar pt cei cu bani o recomand. usile sunt masive si imposibil sa le deschida copiii, poarta si intrarea principala in gradi sunt automatizate,cu deschidere doar din interior, curte cu gazon(super) ,se iese pe rand ,caci se joaca diferit copiii, toalete pe fiecare etaj...ce mai ,exclusivista rau .m-a impresionat rau. pacat ca nu imi permit luxul asta ... azi sau maine urmeaza un review legat de Gamex si Arlechin.

Mergi la inceput