GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nictatiana spune:

Azi ma duc sa vad gradinita Gamex. Sa-mi fac o idee. Sincer nu-mi permit financiar o gradinita privata dar am studiat piata si ar fi cea mai ok la pret. Daca ma insel va rog dati-mi alte sugestii. Eu stau in zona Universitatii Ovidius veche. M-am gandit sa-mi iau un job si probabil dau toti banii pe gradinita si scoala dar.... asta e. Daca la stat sunt conditiile respective....faza cu sa ai job la data inscrierii. La gradinita cu program normal era ok..dar daca platesc un afterschool apoi ajung cam tot pe acolo financiar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_R_1 spune:

nictatiana,ai fost ieri,asa cum spuneai,sa vezi gamex-ul?ce parere ti-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m.roswita spune:

Pentru "adina_R_1" si pt alte mamici care vor sa stie detalii despre gradinita Gamex din Constanta:mancarea la gradi consta in mic dejun(la ora 10),pranzul (ciorbita sau supa si felul doi) plus desert.Deci cred ca este mancarica destula.
In ce priveste olita,nu cred ca este nici o problema daca copilul n-a invatat sa faca la olita pt ca sunt copilasi(grupa pitici sau mica) care mai vin cu pampers.
Numarul de copii in fiecare grupa nu-l cunosc exact,dar stiu ca in grupa mare,la care este baietelul meu,sunt 14 copii.Dar sigur exista o anumita limita de inscrieri.
Puteti merge sa o vizitati,sa faceti un tur al gradinitei ca sa va formati propria parere.Programul cum am mai scris este de la 8:00(7:30) - 17:00.Ar fi de preferat sa mergeti pana in ora 13,pt ca de la aceasta ora copii care raman la prog. prelungit intra la somn.

Pt. Crixia :sunt din Bucuresti, dar de aproape 4 ani stau in Constanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_R_1 spune:

multumim f mult m.roswita.o ultima intrebare(ca deja am inrecut limita cu atatea intrebari).-ce ne poti spune despre personalul de acolo?multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_R_1 spune:

stiti ceva de gradinita Micul Regat din zona Victoria?s-a deschis anul trecut si are preturi avantajoase,insa altceva nu stiu.si-a inscris cineva copilul acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nictatiana spune:

La Gamex au mic dejun la 10? Eu am inteles ca doar pranzul...Si l-au facut 8 lei acum ( pe site era 9)
La grupa mica sunt doar 8 copii acum ca s-au retras unii. Sunt si micuti ca am vazut multi pampersi in camera de dormit si multe olite colorate aliniate in baie. In rest era curat....asa la prima impresie si tinand seama de preturi in comparatie cu celelalte.. era ok. Au sala de mese la parter cu masute mici din plastic. La altii se mananca in sala de joaca, se doarme tot acolo. Curtea e micuta e adevarat, dar curata si mochetata. Lasa ca-l scot eu in parc...
Eu ma apuc de facut analizele ptr inscriere. Ma gandesc sa-l las la programul prelungit.
Nu au vacante, ceea ce e bine ca nu incurca pe cei care lucreaza.
In pret intra si ore de engleza, franceza si PC.
Am inceput sa trimit CV-uri ptr un job ceva..daca tot mi-au zis ca-l pot primi imediat. Catalin a fost atat de incantat de vizita ca a intrat in clasa s-a asezat pe scaunel...si l-am scos plangand rau de acolo. Nu a mai vrut acasa. Tipa" vreau la gaganita!!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nictatiana spune:

Am sunat la Micul Regat acum. E foarte aproape de mine. Doar ce au deschis-o de cateva luni. Au doar grupa mica de la 1,5 ani....am inteles eu. Salile arata impresionant fata de GAMEX, adica mult mai moderna spatioasa, au si curte. Preturile seamana, adica 600 ron cu masa inclusa( fata de 568). Nu am auzit insa de lectii suplimentare in pretul asta. Maine ma duc in recunostere, dupa 16, sa vada si sotul. Au deja 14 copii acum si mai vin 2-3. Dau detalii dupa ce mai pun si eu intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

nictatiana, m-am uitat pe site-ul lor si am vazut ca e in zona Victoria. Cum se ajunge? e situata in spatele mag cu biciclete de la Victoria? Daca as veni cu masina cum ajung, numai de pe Farului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunf23 spune:

buna mamici. sunt noua pe acest forum si ma bucur nespus de mult ca se discuta acest subiect.am un baietel de 1 an siaproape 3 luni si m-ar interesa si pe mine o cresa unde sa il pot da din septembrie.incerc sa citesc tot ce ati scris si imi dau seama ca nu prea sunt.va pup si multa sanatate copiilor vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nictatiana spune:

Nu stiu cum se ajunge cu masina....ca nu am mai ajuns acolo. Am fost la gradinite de stat..sa vad care-i treaba.
Ce puteti sa-mi spuneti de gradinita Cip si Dale din curtea scolii nr. 5??? Dar de gradinita nr 8 din Tomis2?
Cea din curtea scolii nr. 5 pare spatioasa in interior, renovata de curand..dar nu are curte ca e impartita cu scoala. Eu initial am crezut ca e particulara. Ce stiti de ea, are program prelungit.....??


Mergi la inceput