GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Mocutza, eu am baietelul la cresa nr 13 si sunt multumita. Lui ii place acolo, ingrijitoarele sunt foarte dragute, au si educatoare, ( doar la 3 grupe din 4), mancarea e in cantina proprie. Daca te intereseaza ceva anume, intreaba-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tadriana spune:

buna mamici,ma intereseaza si pe mine un nr.de telefon de la administratia creselor ...
eu am un baietel,David, care face 2 ani pe 21 sept si vreau sa-l dau la cresa
insa locuim in Valu lui Traian si mi s-a spus ca trebuie sa am mutatie in Constanta ca sa-l pot inscrie la cresa de stat din Constanta,de aceea vreau sa aflu mai multe detalii ...
Am luat in calcul si varianta gradi particulara dar cele pe care le-am vizitat nu ne-au incantat foarte mult,in sensul ca pentru un copil de 2 ani e prea mult sa invete limba engleza si germana(doar asta face diferenta intre o gradi de stat si una particulara) si sa dam minim 600 ron pe luna ...sunt foarte bune dar pt.copii mai mari,nu in regim de cresa ...si sincer ,cresa nr.1 de pe adamclisi,de stat ,arata mult mai bine decat cele particulare pe care le-am vazut ...totul pare nou,acum pus si este o curatenie impecabila ,ingrijitoarele ok,masa ok ,suficienta adik si facuta in bucatarie proprie , pe cand la particulare masa e de la firma de catering si e una singura la program prelungit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Azi l-am inscris pe Luca la gradinita nr.3, cu program normal.Am renuntat la ideea de program lung, deci am schimbat gradinita.
O alegere super...am vizitat gradinita si am plekat profund impresionata se tot ceea ce am vazut.Curat, frumos, aerisit, atmosfera plakuta, toata lumea ffff "calda", blanda.
Ramane sa vedem cum va fii in timpul anului.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jadesy spune:

Buna ziua mamici, si pe mine m-ar interesa care este procedura pt inscriere la cresa, cererea se duce la cresa sau la adm creselor ? si cu cat timp inainte ...? Locuiesc in Tomis Nord, stie cineva ce cresa este mai aproape..?

Multumes tare mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mami de Cleo, cred ca cea mai apropiata pentru tine este cea din spatele zonei " Macul rosu".
Cat despre inscriere, eu am facut cererea de cand avea bb 2 luni.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jadesy spune:

Si l-ai dus la cresa la cate luni ?
Multumesc de informatie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

Citat:
citat din mesajul lui andicu

Buna seara.

Stiti sa imi mai dati pareri, eventual detalii,preturi despre gradinita Happy Kids? auzisem lucruri bune despre ea anul trecut.



Mami de Filip Gabriel(27/06/2007)

Asa cresc





buna

eu am avut copilul la gradinita HAPPY KIDS si am fost foarte multumita de educatoare si de ingrijitoare. doamna director - camelia - este o draguta
acolo nu am vazut niciodata copilul sa se fi lovit sau sa imi spuna ca tipa cineva la el, educatoarele sunt mereu cu zambetul pe buze si atmosfera este extrem de calda
nu sunt mai mult de 10 copii in grupa, se ocupa mereu de copii doamnele - sa le dea de mancare etc etc
anul acesta au schimbat sediul - pe ion ratiu 27
nu stiu nimic despre tarife , imi pare rau

sper sa iti fie de folos informatiile mele
o zi frumoasa
Anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

N-am citit de la inceput asa ca daca ma repet imi cer scuze. Un link util pentru voi mamici de la mare este ": www.gradiniteconstanta.ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex6a spune:

Am vizitat si eu cateva gradinite pt la anul viitor cand fata mea va avea 2 anisori. Vreau sa merg din timp cu ea sa se obisnuiasca pt ca nu suport ideea de a o lasa brusc intr-un mediu nou. Din tot ce am vizitat pot spune ca Big Benul e exclus si cel mai mult mi-a placut Adia Kindergarden. Am vazut si Happy Kids cand erau in sediul vechi dar nu m-a impresionat nimic acolo. Am fost sa mai vizitam gradinita pedagogicului si e ok ca spatiu dar una dintre educatoare tocmai avea o discutie aprinsa cu mama unui baietel si m-a deranjat modul in care copilul era pus la zid si tremura din toate incheieturile asa ca am disparut repede din peisaj. Am vizitat si gradinita Brancoveneasca dar s-au uitat la fata, mi-au spus ca e prea mica si nu m-a invitat nimeni inuntru. Deci...deocamdata noi ramanem cu gandul la Adia Kindergarden.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sedna spune:

Buna,
Caut cresa petru baieteul meu de 1 an si jumatate?
stiti cumva daca la Adia Kindergarden primesc si copii asa mici?
Am mai auzit de Comenius de pe strada Poporului, are cineva care cteste acest forum copilul acolo? Va rog sa ne impartasiti si noua impresiile.
Multumesc frumos pentru raspuns.

Mergi la inceput