GRADINITE CONSTANTENE(2)

GRADINITE CONSTANTENE(2) | Autor: CRIXIA

Link direct la acest mesaj

CAPITOLUL 1


Va astept cu propuneri, informatii utile...

Crixia mami de Alexia-Maria ( 22.iul.2003) & +13 sapt

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Dupa cum va spuneam, fiica mea a fost la cresa din Flamanda, pe langa care trecem zilnic si am observat o schimbare. Cred ca se extinde, ceea ce este un lucru formidabil, Primaria si-a intors fata si spre noi!
Am sa trec poate cand intru in maternitate si am sa vb cu doamnele de acolo, poate va aduc vesti bune!
Stiti ca inconvenientul legilor este faptul ca aceste crese apartin de Primarii, iar Gradinitele de Inspectoratul Scolar...de aici diferente!

Eu ca parinte, vad ca un lant toate aceste institurii! Din moment ce copilul intra intr-o institutie, toate ar trebui sa fie in completare. Trecem de la un sistem la altul, la fiecare schimbare ne lovim de noi principii...


Cat despre Gradinite, la nr.6 au trecut hotii si au jefuit biroul directoarei, adica calculatorul, imprimanta, cotrobait prin documente...

Crixia mami de Alexia-Maria ( 22.iul.2003) & +13 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

crixia, pai e bine daca se extinde.eu tot la cresa 18 il voi duce pe bb2, dar cred ca cum se va naste trebuie sa depun cerere ca am auzit ca sunt multi copii.dar ma gandesc ca daca razvan a fost acolo si noi suntem din zona avem prioritate.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

N-am aflat nimic oficial, am sa intreb cand am sa intru in Maternitate, caci pana atunci sunt cu timpul....la -100

VAd ca e aproape lipiata noua cladire...sper si eu s ase inmulteasca locurile!



Crixia mami de Alexia-Maria ( 22.iul.2003) & +13 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Multumesc mult pentru raspuns. Poate voi reusi sa aduc o adeverinta de la serviciu ( cu toate ca e putin probabil sa reusesc), offf. Nu mai zic ca in zona unde stau sunt muuulti copii mici, foarte prolifici am fostAm citit toata partea 1 si am ramas nelamurita. inafar de Big Ben mai este alta gradinita privata care are si grupa pentru copii de 1,5 ani? in caz ca nu-l primeste la stat. La noi e si mai complicat, ca sotul naviga....stiti cum e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioioio

Multumesc mult pentru raspuns. Poate voi reusi sa aduc o adeverinta de la serviciu ( cu toate ca e putin probabil sa reusesc), offf. Nu mai zic ca in zona unde stau sunt muuulti copii mici, foarte prolifici am fostAm citit toata partea 1 si am ramas nelamurita. inafar de Big Ben mai este alta gradinita privata care are si grupa pentru copii de 1,5 ani? in caz ca nu-l primeste la stat. La noi e si mai complicat, ca sotul naviga....stiti cum e.

nici eu nu stiu in afara de big ben alta cresa particulara.stiu ca stam prost la capitolul asta.dar nu poti sa vorbesti cumva cu directoarea sa-ti opreasca locul, zic si eu desi nu prea vad cum.eu l-am dat pe razvan la 1 an si 10 luni in septembrie tocmai in ideea ca dupa aia pierdeam locul si nu aveam cum sa stau inca un an acasa.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Da, nu prea stiu ce sa zic. As putea sa revin la servici pentru doua saptamani sa zicem ( timp in care as sta in medical) pentru a nu comite o ilegalitate si a mi se da adeverinta de la servici. Si apoi intru iar in CIC. O sa fac o vizita directoarei zilele astea sa vad ce rezolv.Oricum, daca impartirea locurilor se face la Administratia creselor...dosarul se depune la cresa sau tot acolo?Sunt in ceata rau de tot. Chiar maine ma duc la cresa sa vad ce imi spune.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioioio

Da, nu prea stiu ce sa zic. As putea sa revin la servici pentru doua saptamani sa zicem ( timp in care as sta in medical) pentru a nu comite o ilegalitate si a mi se da adeverinta de la servici. Si apoi intru iar in CIC. O sa fac o vizita directoarei zilele astea sa vad ce rezolv.Oricum, daca impartirea locurilor se face la Administratia creselor...dosarul se depune la cresa sau tot acolo?Sunt in ceata rau de tot. Chiar maine ma duc la cresa sa vad ce imi spune.Multumesc

si cererea si dosarul se depun la cresa. intai cererea si abia cand iti spun de acolo k sunteti acceptati iti faci dosarul. Noi am fost acceptati, dar nu de la 1 sept, ci prin octombrie, cand nu s-au prezentat toti copiii, cand au mai renuntat altii. In schimb nu ne-am putut depune dosarul pt k nu aveam adeverinta(eu sunt in CIC). daca poti obtine o adeverinta de undeva...

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Viatza intre roz si bleu
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu am depus cererea la directia creselor si dosarul la cresa la care l-am inscris.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Salutare tuturor, doresc si eu informatii despre gradinita nr 12"Amicii" de pe Dobrila Eugeniu, zona Tomis Nord

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaAlex

Salutare tuturor, doresc si eu informatii despre gradinita nr 12"Amicii" de pe Dobrila Eugeniu, zona Tomis Nord


este gradinita ce apartine de Scoala12? Imi scapa acum localizarea strazii
Cornelia parca a avuto pe Maria la 12. sa o intrebi pe PM.

Crixia mami de Alexia-Maria ( 22.iul.2003) & +13 sapt

Mergi la inceput