*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (214)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Eu sunt inca in sesiune, mai am de dat vreo 3 examene , dar pe utlimul in pierd , pentru ca pe 5 martie placam la un botez in Italia si am zis sa profitam de vizita si sa stam 10 zile. Aterizam la Venetia, abia astept sa vad si eu cat e de frumos orasul, n-am avut ocazia pana acum. Apoi o sa ne plimbam prin mai multe orase unde avem cunostinte, numai ca am nimerit cam nasol in perioada asta cand se rascoala italienii astia pe noi; dar ma bucur ca am ales sa plecam cu avionul si nu cu masina, ca sa nu ne vada aia cu nr de Italia; masina am inchiritat de la ei, asa ca sper sa trecem neobservati...

Cand am fost sa-mi cumpar rochie pt botez, in momentul cand probam din ele , mi-a intrat in ochi o eticheta d-aia plasticata si mi-a zgariat corneea...of ce-am mai tras-o, am fost chioara 3 zile, cu ochiu bandajat de plangea Alexia de mila mea cand ma vedea, am dus la mama amandoua fetele ,nu puteam sa tin nici un ochi deschis, dar a trecut, acum sunt normala..

Weekendul trecut am fost la munte , am stat 5 zile, a fost super ,Alexia a fost innebunita dupa zapada, am lasat-o sa se dea singura cu sania pe partie, am stat afara cu orele la -5-8 grade si am venit cu ea mai sanatoasa decat am plecat.As fi vrut sa mai repetam figura, dar nu mai avem cand ca plecam ,iar pana ne intoarcem se duce zapada...o sa incarc niste poze


Apropo Simo , eu nu cred ca esti denaturata sau o mama rea, nici eu nu dau buzna s-o iau pe Antonia dupa mine in plecari d-astea, mai ales daca are cu cine sta. Ea are programul ei ...si oricum nu intelege nimic acum; foarte frumoase pozele din Moldova, randunoiul de anul trecut ma tot "ameninta" ca mergem sa vizitam Manastirile din Moldova, probabil ca la toamna le vine randul



Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Luny, Stodal e pt tuse, Hexoralul e pt rosu in gat.

Nicol, ma bucur ca te vad si ca sunteti bine!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Eu am o mare problema cu Antonia care ma consuma atat de mult si ma face sa plang cu lacrmi siroaie de 2 ori pe zi, de cate ori vine ora de somn, e pur si simplu un calvar ...nu inteleg de ce nu vrea sa doarma, in conditiile in care e chioara de somn, e mancata, o iau in brate si o legat, incerc s-o pun chiar si pe picioare desi sunt contra..ma dispera de-a dreptul..imi ia 2 ore s-o adorm timp in care urla si se agita in continuu.Precizez ca la mama acasa in patutul pliant adoame intr-un minut , singura, cum o pune in patut, de fiecare data. Am schimbat lenjeria, am facut curatenie generala, am chemat preotul sa faca sfestanie, i-a citit nu stiu ce rugaciune sa nu fie ramas deochi acolo, am impartasit-o....am facut tot ce mi-a trecut prin cap, dar nu vrea si nu vrea...seara nu face mereu asa, decat foarte rar, in general adoarme singura din prima, fara comentarii..De o luna dureaza chinul asta si nu pot sa gasesc o explicatie logica. Daca nu ar fi dormit nici la mama, as fi zis ca nu mai vrea sa doarma ziua, dar acolo adoarme instantaneu, iar aici e de-a dreptul un calvar....

mi-am spus oful, ma duc sa mananc,ca acum se trezeste pitica si apoi vreau s-o dau afara ..

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui numeioana

Help! doctorita mi-a recomandat Hexoral spray pt gat si in prospect scrie ca nu se administreaza pana la 3 ani

Edit: pt David!

Ce fac? Ii dau, nu-i dau? I-am dat cu albastru de metil in gat pt rosu si Nurofen/Panadol plus picaturi de nas

Ioana si David, cel mai scump martisor


poti sa ii dai cu tantum verde spray 0,15%

Liana, mami de Teo


"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Ioana sa stii ca si eu i-am dat Antoniei cu Tantum verde spray la recomandarea medicului, chiar de la 3 luni, desi era recomandat de la 2 ani parca, numai ca-i dadeam doar cate un puf de 2ori pe zi, fata de Alexia careia ii dadeam care 2 pufuri de 3 ori/izi inainte si dupa masa.

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Am scris aproape in acelasi timp cu Liana pe care o si multumesc si eu pt sfaturile doctoricesti date pe mess

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clodute

Buna dimineata,




Clodute mami de Patrick si
cu Karolina


clodute mami de patrick si karolina sa fiti sanatoase amandoua, iar tu sa te bucuri din plin de astea 9 luni!

Liana, mami de Teo


"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Clodute felicitari mamico pentru Karolina! Doamne-Doamne ti-a indeplinit dorinta! Sarcina usoara iti doresc pana la sfarsit si multa sanatate!

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Nicol,ma bucur ca ai revenit!
Te inteleg perfect cu virusii adusi de la gradi..asa am patit si noi cu David!si sincer,nici eu nu prea pot pricepe cum de isi aduc parintii copii raciti cobza la gradi!si tusec,le curge nasul,stranuta!eu niciodata nu am dus baiatu racit!e si adevarat ca am avut-o pe mama mereu disponibila,dar nu mi se pare corect sa te duci la gradi sanatos si sa vi acasa racit!si cate boli au fost anul asta la gradinitia lui David,nu au fost de cand a inceput el gradinita,de 4 ani!si,pe toate le-a lua.nu a iertat niciuna!asta e!
uite acum mai tusete doar putin,dar nu l-am dus!
Chiar nu inteleg de ce nu adoarme Antonia..poate te simte si pe tine ca esti stresata cand se apropie ora ei de somnic!si eu de vreo luna ma cam chinui sa il adorm ziua pe Sam!de azi de la 8 abia acum a adormit:era marait,frant,dar nu vroia sa faca nani!
Ioana,daca dr ti-a zis sa ii dau cu hexoral,da-i!sau mai sun-o sa ii zici ca e de la 3 ani!sanatate
Maria,comic mai e Tudor!
Clodute- pe burtica si unul mare pt Patrick!
Mai,dar cu Naty ce o fi??

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

aoleu,ca nu am vazut bine :::
Clodute,e FETITA???????BRAVOOOOOO

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput