Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui ZoRi

Ciao burtici si mamici!
Felicitari noilor mamici bebei sanatosi si mancaciosi!
Am ajuns si noi acasa vineri in 13 februarie dupa 6 saptamani si 4 zile. A fost foarte greu cu emotii foarte mari, dar a trecut si cu ajutorul lui Dumnezeu am ajuns acasa sanatosi.
Asa cum stiti am nascut la 29 de saptamani am avut 1400g si in prima sapt am scazut la 1100g, insa a recuperat destul de bine si dupa 6 sapt am ajuns la 2500g. Acum avem 3kg, mancam bine, dormim si ne mai doare burtica din cand in cand.
O sa revin sa va mai povestesc despre nastere, acum merg sa-i pregatesc lapticul puiului.
Va doresc tuturor sarcini usoare in continuare, bebici sanatosi si la termen.
Pupici

ZoRi

Bine ati revenit , ma bucur ca sunteti mari si grasuti dar mai ales sanatosi!!
Asteptam sa revii cand poti cu detalii despre nasere si experienta ta si mai ales vrem pozeeee


32+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Mama fetelor da ce mancarici aveti la degete , am plecat sa-mi schimb copilul si sa fac o baie ,la intoarcere sunteti deja la capitol nou!!

Aris Kg vei pierde ca vrei ca nu vrei,cel putin primele 6 luni dace esti fara ajutor si alaptezi vei ajunge fara probleme la talia 10.

Lisbeth.pitica mea la nastere cantarea 3560gr cu 54cm ,la 38 saptamani,dca mi-o mai lasa doua saptamani iesea un mic monstruletde 4200gr.
Chatonel,

Daca ma apuca pe drum travaliul ,probabil voi naste in franta,socrii mei abia asteapta,trebuie sa ajung undeva langa Paris,am pregatit deja toate informatatiile si bagajul care-l voi lua cu minestiu ca-s nebuna ,mi s-a mai spus dar nu pot sa nu merg la socrelu meu,il iubesc ca si pe tata-l meu.

ZORI ,bine ai revenit acasa, piticii astia sunt incredibil de puternici,au curaj si stiu sa se lupte pentru a supraviatui



Sophia 2ani 06.09.06
+35
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Aris super pozele .
Eu zic sa stai linistita cu kg, au grija bb-ii nostrii sa le dam jos

32+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Zori felicitari, sa creasca si mai mare si mai frumos! Ca doar e primul ghiocel, sa creasca asa curajos ca ghioceii!

Monica Elefantica 38+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Salutare tuturor burticilor,

Zori, bine ati revenit acasa! Ma bucur nespus din toata inima ca ati trecut cu bine peste toate incercarile si ca acum micutul tau este bine! Cred ca ai simtit mai mult ca niciodata puterea Lui Dumnezeu si a Maicii Domnului!!! Doamne ajuta in continuare!

Va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata!
A, inca ceva: nu uitati ca saptamana se incheie cu... 1 MARTIE!!!! Cea mai asteptata si dorita luna din acest an... luna martisoarelor, dar si a ghioceilor!!!

AMR - 4 SAPTAMANI

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Monnvas, azi implinesc 32 de saptamani, deci situatia este asemanatoare cu a ta. Nici eu nu o sa pot sa stau la pat toata ziua, o sa mai merg in parc sa ma plimb, dar cel putin stiu ca sunt acasa si nu mai stau plecata de acasa 10 ore.


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Gessy
cu colul e discutabila treaba si depinde f mult si cum reactioneaza organismul tau; mie nu mi-a spus niciodata lungimea colului, mi-a spus doar cind s-a inmuiat si ca la un moment dat s-a si scurtat, dar nu am stiu niciodata de la citi la citi mm...
Circulara laxa se poate desface si reface de multe ori pina la DPN; daca e laxa si cordonul e destul de lung am inteles ca nu pune nici un fel de probleme la nasterea naturala.

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Gessy
cu colul e discutabila treaba si depinde f mult si cum reactioneaza organismul tau; mie nu mi-a spus niciodata lungimea colului, mi-a spus doar cind s-a inmuiat si ca la un moment dat s-a si scurtat, dar nu am stiu niciodata de la citi la citi mm...
Circulara laxa se poate desface si reface de multe ori pina la DPN; daca e laxa si cordonul e destul de lung am inteles ca nu pune nici un fel de probleme la nasterea naturala.

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

multam de raspuns.
dar placenta crezi ca este ok?


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Fetelor, zilele trecute mi-a ajuns la urechi un zvon conform caruia banca de celule stem din Cluj s-ar inchide datorita lipsei spatiului de depozitare a probelor.
Vestea mi-a dat-o o cunostinta (medic de profesie), caruia i-a spus la randul lui un coleg de breasla). O fi adevarat???
Voi ati auzit ceva legat de asta?

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ZoRi

Ciao burtici si mamici!
Felicitari noilor mamici bebei sanatosi si mancaciosi!
Am ajuns si noi acasa vineri in 13 februarie dupa 6 saptamani si 4 zile. A fost foarte greu cu emotii foarte mari, dar a trecut si cu ajutorul lui Dumnezeu am ajuns acasa sanatosi.
Asa cum stiti am nascut la 29 de saptamani am avut 1400g si in prima sapt am scazut la 1100g, insa a recuperat destul de bine si dupa 6 sapt am ajuns la 2500g. Acum avem 3kg, mancam bine, dormim si ne mai doare burtica din cand in cand.
O sa revin sa va mai povestesc despre nastere, acum merg sa-i pregatesc lapticul puiului.
Va doresc tuturor sarcini usoare in continuare, bebici sanatosi si la termen.
Pupici

ZoRi


Bine ai revenit ZoRi, impreuna cu bebitza cel luptator! Asteptam sa ne povestesti experienta voastra!

Aris, arati super-bine, doar burtik e de tine! Eu nu am pus decat 7kg, dar... peste altele...

Denisa-Madalina 31+ cu Adela-Marisa
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput