Mamici si Gravidute Italia (49)

Mamici si Gravidute Italia (49) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18,19,20,21,22,23,
24,25,26,27,28,29,30,31,32, 33,34,35,36,37,38,39,40,41,
42,43,44,45,46,47,48


MAMICI DE ITALIA
+ i tesorini
Dana7mi- Alessandro
Serj-Sergio+Ambra
Mamii - Alexandru
Piccaflor - Matteo
Katiapam-Giulia
Micio - Eduard
Cristina85ss -Giulia
Roxali - Sonia+ Enrico
Ginger00A.Mihai+C.Grigoriu
Slimatei- Stefania
Alinutza-David+Toma
Daraban-Delia
Alex-Aleksander
Simonicutza-Tobia
Eryteea-Ingrid
Berarpiri-Ambra
Raluk-Anais Iasmina
Andreicorina-Nicolas
Danangie-Alessio Michelle
Ella81it-

Bidonsky-Andrei
Adinaleguti--Teodor+Cosmin
Neliacris-Cristian
Irina-Fabian
Alecri-de 3
Camicreata-Sebastian
Cheriactive-Alexandru
Bionda-Albert
Ela-silvia--Iulia Maria
Iriroxy


GRAVIDUTE DE ITALIA


Georgyiuly
Ely
Monica
Kemsyum- 23/12/2008 dpn-29/09/2009


SI PRIETENE DRAGI

LilianaFi

Diana-g

_____________________________________________
Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it
pt. parola si alte informatii trimite PM AICI



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase

Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.


*SARBATORITII ANULUI*

*IANUARIE*
-17/01/1985-CRISTINA
-18/01/2007-NICOLAS (ANDREICORINA)
-19/01/2006-EDUARD (MICIO)
-19/01/1984-BERARPIRI
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO (ROXALI)

*FEBRUARIE*
-08/02/1977-DANANGIE
-21/02/1986-MAMII

*MARTIE*
-06/03/1981-ELLA
-11/03/2007-DELIA (DARABAN)
-14/03/2008- CRISTIAN (NELIACRIS)
-20/03/1974-ALEX
-23/03/2008- ANAIS IASMINA(RALUK)


*APRILIE*
-02/04/1976-GINGER

*MAI*
-11/05/2004-David (ALINUTZA)
-14/05/2008-Fabian (IRINA20)
-22/05/1978-SIMONICUTZA
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM

*IUNIE*
-7/06/2008-Alessio Michelle(DANANGIE)
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)
-25/06/1982-BIDONSKY
-29/06/2008-ANDREI(BIDONSKY)


*IULIE*
-02/07/1971-ROXALI
-13/07/2007-ALEXANDRU (MAMII)

*AUGUST*
-06/08/2006-ALESSANDRO (DANA7MI)
-11/08/1986- NELIACRIS
-14/08/2007-ALEKSANDER (ALEX)

*SEPTEMBRIE*
-02/09/2007-MATTEO(PICCAFLOR)
-21/09/2007
-GIULIA(CRISTINA)
-30/09/2007-AMBRA (BERARPIRI)

*OCTOMBRIE*
-12/10/1976-MICIO
-13/10/2008-IULIA (ELA-SILVIA)
-18/10/2008-SEBASTIAN (CAMICREATA)
-22/10/2007-SONIA(ROXALI)

*NOIEMBRIE*
-21/11/1980-KEMSY
-04/11/1977-ELA-SILVIA

*DECEMBRIE*
-12/12/2007-TOBIA (SIMONICUTZA)
-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-23/12/2008-ALBERT-BIONDA
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

neatza
sa vedem cine vine la cafea:)
a lasat Irina pt toate

_

ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

Neatza fetele..pt voi!

katia-multumim pt cap9..sa speram k va numai cu vesti bune!

AM RAMAS datoare cu raspunsuri la msj-le voastre,asa k voi raspunde:

IRINUCA-fi tare nu te lasa dusa de val,depresia este cea mai urata boala mai bn previi decat sa combati cu ea!cat despre sotior,nush ce sa-ti spun lasa-l sa vb,k asa sunt barbatii!ai grija de tine si de fabian k este cel mai important!

ANDREEA-aici ieri a fost ff cald in ciuda norilor care prevesteau ploaie de dimineata,la fel este si acum sa speram k se va indrepta mai tarziu!AMBREI ii place marea?pe tine nu te intreb k sigur iti place!

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

Am uitat sa schimb prefixul la semnatura,de astazi am intrat in saptamana 31crestem cu rapiditate,abia astept sa-mi vad bblina saptamana asta cand voi merge la eco,k de simtit o simt ff mult,face acrobatiide dimineata pana seara!
sunt in pana de idei in dimineata asta,asa k ma retrag pt putin ma duc sa-mi fac ordine in dormitor apoi mai revin poate pana atunci mai apare cineva cu vesti noi!

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ely-ce zboara timpul
hai ca te apropii si tu de sfirsit
cind mai pui poze?
Georgyyyy-da un semn
hai ca esti aproape de termin
ai facut dosarul de epidurala? te-am mai intrebat dar ai uitat

_

ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

bravo ely,mai e putin...
apopo de fabi...al meu a avt o perioada la 6 luni in care nu vroia sa pape nimic..am fost cu el la medic....tot asteptam dinti..mi-a spus ca e prea repede...tot nu a papat...am schimbat laptele praf...tot nu a papat...asa m-am tarat cu el pe la urgente...toate analizele bune...de la 8 luni ii dau lapte de vaca...si vit pt provocarea apetitului(astea i le-am dat 1 luna de la 6 la 7 luni...si acum papa de rupe...tot...ar vrea si pizza...si vin..si ciorba de burta)asa ca eu de la 6 luni astept dintii..nu asteptati dupa mine capitol nou...or sa mai treaca cateva

pentru tine mi-as da si viatza....
http://www.onetruemedia.com/shared?p=80eb5a5a871cffcb491dc4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:



ely--ii place la Ambra marea,cand vede apa,intr-una
striga ,,apa,apa",de abia o mai duc de pe plaja.Plange cand
plecam ...
Chiar ca te apropii incet,incet...

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Bonsoir,gagici!
Ma gandeam ca am pierdut cine stie cat,dar n-ati fost prea harnice.Eu,bineinteles,lipsesc motivat,tot netul e de vina.

Mamii draga,la multi ani si sa ti se implineasca toate dorintele!

Ma bucur ca a dat si Danangie un semn de viata.In rest,vad ca Oana abandoneaza corabiaNu lasa piticii sa te copleseasca!!!

Ela,habar nu am in ce directie e Abetone...tre sa ma interesez!

V-am pupat,sa aveti o saptamana placuta!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

SEARA BUNA gagici...slaba miscare pe aici!

KATIA-ZBOARA tp-ul k nebunul,maine-poimaine imping de carut..nici mie nu-mi vine sa cred cand ma uit in oglinda!am adaugat cateva pozici cu burtik...k am uitat...am schimbat si prefixul...nu sunt ff frumoase k le-am facut cu telefonul in graba.k aparatul avea bateriile descarcate!ASA K NU-MI RAMANE DECAT SA VA UREZ VIZIONARE PLACUTA!

RESTULPE UNDE SUNTETI?LA ?

ANDREEA-cum a fost la mare astazi?te-ai bucurat de soare?

noi am bantuit toata ziua pe afara k a fost cald si frumos!

ely 30+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

NELIA-mult a fost putin a mai ramas...important e sa fim sanatoase,k belelele curg!cand am intrat in aveam cred vreo 4luni..nici nu mai stiu...sa speram k ma va lasa bblina si dupa ce se naste sa pastram legatura!

IRINA-cum merge treaba?vad k fabi iti da batai de cap...saracutul tare greu tre sa-i fie si lui.

ely 30+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor,

KATIA ...nu am vazut cand m-ati felicitat....imi pare rau....aici la subiectul asta au fost facute? Multumesc de urari

IRINA20 multumesc de urari...la inceput si eu am avut frica......dar pe urma m-am obisnuit cu ideea si chiar ma bucur.Sunt sigura ca-mi va fi greu dar ne descurcam noi.

ELA multumesc

ELY sa te auda d-zeu, multumesc mult

RALUK


Fetelor, noi suntem bine...din cand in cand ne mai navalesc piticii rai ...adica ne gandim la ce nu trebuie sa ne gandim... ,dar ne revenim imediat.
In rest, sunt cam mahnita ptr ce se intampla cu romanii astia delincventi.....mi-e si rusine sa mai dau ochii cu vecinii....am impresia ca se uite la noi cam ciudat.......bine ca nu ma mai duc la munca.....mis e intampla la munca sa fiu in camera la pacienti si tam nisam tocmai atunci dadeau stirea ca romanul cutare a violat sau omorat.....d-neeee cata rusine....nu stiam cum sa termin mai repede ce aveam de facut si ieseam cu coada-ntre picioare.....este ceva incredibil.......
Acum ca stau acasa voi intra mai mult ca timp o sa am mai mult.Eram atat de depresaaaa, intre servici , casa, mancare, Alessio nu mai aveam timp de nimik.....arat ca o vrajitoare....Unghiile.....fugi de ele cat te tin picioarele.....parul...juma de-o culoare....juma de alta culoare.......cosuri nici nu mai zic....pedichiura nici nu vreau sa vorbesc......tare m-am dus la vale.....poate nu stiu eu sa-.mi gestesc viata.....dar de cand am inceput munca nu am mai avut timp de nimik. Acum lucrurile au revenit la normal cat de cat......
Noapte buna tuturor!!






.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput