FIV 215

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Evy cred ca si tu trebuie sa lasi pesimismul deoparte, trebuie sa gandesti pozitiv si va fi bine la punctie
Laura bravo, acum cu DD inainte .
Oana si eu am consumat ceai de cretisoara, dar nu in perioada de inhibare ci numai dupa ce am inceput stimularea si pana la ET. ca mod de preparare infuzie, ptr. 3 cani puneam cam 3-4 lingurite de cretioara. Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Many_bani mersicuri, am sa iau din momentul stimularii, acum ca am juma de sac trimis din romanica am ce bea.


La noi e o zi speciala astzai, acum doua ore s-a nascut domnisoara Lisa, prima mea finutza,perfect sanatoasa si frumoasa foc cum zice tatal ei (asa ca acum trebuie sa iasa si la noi sa aiba Lisa colegi de joaca!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

Betty unde esti?


Doamne,da-mi un pui sanatos!Sau ...doi!


Pai oare cine a facut a facut noul capitol?...va urmaresc din umbra

Sunt ok...nu prea am sperante...dar cum o vrea Dumnezeu...intre timp stau si pap non stop

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Betty esti figura !Si inca una mare!!!Stiam ca tu ai facut noul capitol insa nu ne-ai zis nimic de tine.Stai in umbra ascunsa?Te pup .
Many_bani ma bucur ca esti bine.Viscolul ne-a urmarit si pe noi acasa ca e o vreme de nici catelul nu il scoatem decat asa...fugitiv.
Pup pt toata lumea!

Doamne,da-mi un pui sanatos!Sau ...doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Ellanik pup

Many_bani mie mi-a spus Ioana ca sangerarea este de la procedura...Te-a durut asa de tare? Poti totusi sa o suni sa o intrebi. Eu o sun de fiecare data cand mi se pare ceva ciudat.

Lauraa78 felicitari pentru cei 3 embrionasi...Important este ca unul sa fie bun...Eu am reusit data trecuta cu 3 embrioni de calitate nu tocmai buna. si bafta la ET

Cristinici multa bafta...sa imi spui daca mai ai nevoie de ceva.

Evy78, Maria08, Sheri si restul fetelor care sunt acum in focuri le transmit un pup de la mine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:


la toate fetele .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

LAURA,...O CE VESTE BUNA!SA DEA DOMNUL SA O TI TOT ASA SI SA FIE BINE PANA LA CAPAT!

BETTY,am rasfoit pozele voastre mai,...nu ai sughitat deloc?Pana acum am stat bine cu rabdarea,....dar se pare ca e pe gatate si la mine;sa treaca ilele astea odata si sa plecam la burtici!!!
OANA,sa iti traiasca finuta si sa-i faci o partenera de joaca repede repejor!!!Si eu sunt uituca,...dar nu doar din cauza medicamentelor luate in ultima vreme,.....daca nu imi fac liste/biletele,raman de caruta mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

E grea perioada de asteptare....
Stiti ce mi-am zis dupa ET? Puiutii mei nu au niciun motiv sa nu se prinda, sunt mari, frumoasi, de calitate. Alta treaba nu au decat sa se cuibareasca bine la mine in burtica. Eu sa am grija sa nu racesc, sa nu ridic, sa nu fac efort si totul va fii bine. Si a fost. Cand vedeam ca nu stau prea bine psihic, iar imi ziceam poezia si din nou era bine. Fiti optimiste! Trebuie sa se prinda puiutii ca alta treaba nu au.
Va pup pe toate si va astept cu vesti bune.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hope2009 spune:

Fetelor dragi, tot eu din nou cu a mea intrebare/durere...a mai avut cineva probleme asemanatoare cu a mea (cresterea & indesirea parului pe fata)? Imi cer scuze ca revin cu intrebarea dar sunt disperata . Am constatat schimbarea imediat dupa FIV 1, ma complexeaza teribil si numai pe voi va pot intreba.
BETTY- pt. raspuns, tu ai zis ca ti-a aparut par pe maini dar a disparut. Ce ai facut sa dispara, l-ai epilat, ai luat ceva medicamente?
Multumesc celor care pot sa-mi dea un sfat. Nu stiu daca sunt numai eu in situatia asta ca pe voi nu v-am auzit sa va plangeti, si va urmaresc din umbra de mult timp...
Bafta multa fetelor in focuri si la cat mai multe liniute duble!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

hope vad ca esti foarte necajita.Eu am mai auzit de astfel de efecte nedorite dupa fiv,s-au mai plans si alte fete.Fiecare organism suporta anumite consecinte.Mie dupa al 4-lea fiv mi-a cazut parul rau de tot,am si par destul de lung si in primele doua luni am simtit ca innebunesc,credeam ca in ritmul asta raman fara podoaba capilara,totusi acum hormonii s-au reglat si totul a revenit la normal.Asa ca eu cred ca trebuie sa ai rabdare cateva luni.Sigur ca trebuie sa iti scoti firele aparute,dar cu penseta ma gandesc ca doar nu o sa le razi ca sa se indeseasca si sa se ingroase firul de par,iar radacina sa ramana tot acolo.
Cristinici foarte interesant,esti tare curajoasa sa lasi 3-4 embrionasi sa ajunga blastocisti.Eu sper sa fii si foarte norocoasa!Tin pumnii!

Fetelor cum a fost la intalneala?Ati facut poze?Daca da,vrem si noi sa le vedem!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput