Cred ca asteptam barza

Cred ca asteptam barza | Autor: mehesdana

Link direct la acest mesaj

Buna din nou:)....as vrea si eu un raspuns la nelamuririle mele...mi-a intarzia menstruatia 6 zile si ieri(19.02.2009) mi-am facut test de sarcina si mi-au iesit ambele linii dar "linia de test"era roz si "linia de control"era rosie....azi (20.02.2009) mi-am mai facut inca un test si a iesit identic cu cel de ieri...ce parere aveti? V-ati mai intalnit cu asa ceva? As putea fi insarcinata sau nu? joi (26.02.2009) am programare la ecograf...sincer nu mai am rabdare.mi-am luat si temperatura vaginala si am avut ieri 37 cu 6 si azi 37 cu 2. E bine?
Astept raspunsul vostru. Va multumesc.





Azi (21.02)mi-a venit mnstruatia.nu stiu ce sa mai cred...l-am sunat pe medicul meu si a spus sa nu imi pierd speranta de a fi insarcinata.Voi ce spuneti, as putea fi totusi insarcinata? :(

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adica vine primavara, vin pasarile, berzele
Misto titlul, am crezut ca anunti vremea buna in BH

In rest, felicitari pentru sarcina, daca vrei siguranta maxima fa un test de sange (betahcg).



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

da.dana felicitari esti insarcinata.testul se pozitiveaza la doua saptamani de la conceptie asa ca...
saptamana viitoare va fi si linia de control rosie..asa am patit eu.
la eco se va vedea abia peste trei patru saptamani.in saptamana sase.
felicitari .o sa fii mami


mada 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

felicitari,asa a fost si la mine si acum sint 2 rosii.La mine cind a fost mic,2sapt,nu s-a vazut nimic la eco cu sonda,chiar ma linistisem si acum am 2 linii.Bafta in sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

vezi daca e ciclu sau hemoragie de nidatie.


mada 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mehesdana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

vezi daca e ciclu sau hemoragie de nidatie.


mada 13+


Este ciclu dar nu este normal, deci nu cum sunt eu normal si nu am durerile care le am eu de obicei, eu in a doua zi nu rezistam fara calmante si de data aceasta vad ca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dana, n-as vrea sa te dezamagesc, dar exact asa am patit si eu: 2 teste slab pozitive, apoi o menstruatie intarziata. Am fost convinsa ca testele sunt gresite, ca n-am fost gravi; abia mai tarziu, vbind cu altii, mi-am dat seama ca s-ar putea sa fi fost un avort menstrual, ca alea 2 teste chiar puteau fi pozitive. Vestea buna e ca am ramas in luna imediat urmatoare si acum sunt "cu burta la gura".

Ai mai facut vreun test de cand cu menstruatia asta?

Monica Elefantica 38+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mehesdana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Dana, n-as vrea sa te dezamagesc, dar exact asa am patit si eu: 2 teste slab pozitive, apoi o menstruatie intarziata. Am fost convinsa ca testele sunt gresite, ca n-am fost gravi; abia mai tarziu, vbind cu altii, mi-am dat seama ca s-ar putea sa fi fost un avort menstrual, ca alea 2 teste chiar puteau fi pozitive. Vestea buna e ca am ramas in luna imediat urmatoare si acum sunt "cu burta la gura".

Ai mai facut vreun test de cand cu menstruatia asta?

Monica Elefantica 38+ CRI

CASA LU' BEBE


Nu mi-am facut test de cand cu menstruatia.Am zis ca astept pana joi cand merg la ecograf.Tu ai avut dureri la acel avort menstrual?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sincer, nu mai tin minte, stiu doar ca m-am enervat teribil si prin urmare nici nu mi-am notat data acelei menstruatii, care ar fi acum, in sarcina asta, UM. Eu oricum nu prea aveam dureri semnificative la menstruatie, asa ca nu mai tin minte daca m/a durut sau nu.

Monica Elefantica 38+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mehesdana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Sincer, nu mai tin minte, stiu doar ca m-am enervat teribil si prin urmare nici nu mi-am notat data acelei menstruatii, care ar fi acum, in sarcina asta, UM. Eu oricum nu prea aveam dureri semnificative la menstruatie, asa ca nu mai tin minte daca m/a durut sau nu.

Monica Elefantica 38+ CRI

CASA LU' BEBE


ok...mersi oricum. Astept sa vad ce imi spune medicul joi la eco.
Va multumesc tuturor pt ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mehesdana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mehes

Buna din nou:)....as vrea si eu un raspuns la nelamuririle mele...mi-a intarzia menstruatia 6 zile si ieri(19.02.2009) mi-am facut test de sarcina si mi-au iesit ambele linii dar "linia de test"era roz si "linia de control"era rosie....azi (20.02.2009) mi-am mai facut inca un test si a iesit identic cu cel de ieri...ce parere aveti? V-ati mai intalnit cu asa ceva? As putea fi insarcinata sau nu? joi (26.02.2009) am programare la ecograf...sincer nu mai am rabdare.mi-am luat si temperatura vaginala si am avut ieri 37 cu 6 si azi 37 cu 2. E bine?
Astept raspunsul vostru. Va multumesc.





Azi (21.02)mi-a venit mnstruatia.nu stiu ce sa mai cred...l-am sunat pe medicul meu si a spus sa nu imi pierd speranta de a fi insarcinata.Voi ce spuneti, as putea fi totusi insarcinata? :(




(24.02.2009):((((( Cred ca am avut avort menstrual :(((( De dimineatza am simtit ca iese ceva din mine si cand m-am dus la toaleta era ca si cheagul de sange...era foarte suspicios ca si dimensiune, era destul de marice, cam cat un deget si langa el un cheag mare de sange:(((. Voi ce spuneti? Sa incerc sa imi fac un test de sarcina sa vad daca cumva nu a fost avort menstrual?
:((((


Mergi la inceput