Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (313)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova eu bagam la Robert muraturi la greu, cu Angelo puteam doar tiramisu sa mananc dulce, restul imi facea rau...oricum e putulik la voi Parca Bee spunea ca este foarte greu cu marsupiu, te doare spatele rau de tot. Hai ca s.a dat putina culoare forumului
Bianca nu are de ce sa imi para rau ca nu a vb mama cu mine, eu de sex nu am vb cu mama si nici nu as fi vrut.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mira ok, lasa ca mai tinem legatura, pe cand stiti si voi sigur ca veniti.
Nasol ca nu v-a aprobat cerea pt. gradi lui David. Tin minte din vara ce probl. ati avut cu ei, nasol ca sunt asa stricti.
Maraki nici eu nu l-am purtat pe Marco in marsupiu. Stiu ca ne-a cadorist cu el nasa lui, dar l-am folosit de vreo 3 ori. Mi se parea mult prea greu pt. mine. Clau l-a purtat de vreo 2 ori, poate am mai multa forta acum, caci kg am in plus, asta e sigur.

_
Gio18+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Azi am fost la control la gineco si am alta frica....am cerut sa imi faca testul papanicolau si m.a durut cand a recoltat, cred ca a luat ceva dinauntru ca a scos betisorul (care mi s.a parut ca are un fel de perie in cap) cu sange ( sorry pt amanunte dar santem femei ) Adica sa inteleg ca mi.a taiat ceva? Eu stiam ca recolteaza imediat pt lamela, de ce s.a complicat asa de data asta? cine stie sa ma lamureasca? In rest m.a gasit bine,am facut eco intravag. si totul bine, m-a controlat si la sani ( palpat ) si totul e ok.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Mira eu cand le-am vazut in poza cu codite mia-m zis ca sunt gemene tu le vezi fiecare amanun diferit dar seamana f bine, sa iti traiasca toti trei ca sunt niste frumosi.
Maraki nu e nimic anormal din ce zici tu, nu ti-a taiat nimic, numai la biopsie de ia o bucata minuscula de tesut, tin pumnii s aiasa bine.
Giova eu l-am purtat pe Alain in marsupiu, aveam ceva care era din prima zi cica ca se putea fixa si pe spate copilul, dar numai pe la 2-3 luni l-am pus cand era deja greu Alain ca avea peste 6 kg stiu ca imi era greu dar era mai comod daca aveam de fugit sa rezolv ceva, pana scoteam eu caruciorul meu si nu avea rampa la ultimele scari...horror preferam cu marsupiu, e f practic.
I-am facut lui Alain pulpe de pui dezosate la gratar si cartofi si nu a mancat copilul tot si am dat eu yama in ele mai putin cartofi dar si din aia cativa si imi propusesem sa mananc numai o salata de varza rosie sunt o cauza pierduta.
Gata cu subiectele fierbinti ? revenim la scutece si copii?

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki pt. test mie imi recolta cu betigasul asta de care zici tu, care are vata parca in varf; si mai lua cu degetul si punea direct pe lama.
Silvia la fel e si marsupiul meu, e de la 0 luni, de la Chicco, cu 2 pozitii, pt. cand e nou nascut e culcat si pe urma in fundic. dar marco era grasan, pe mine ma dureau toate cele, il plimbam putin cu el. Eu aveam si caruciorul in garaj si imi era mult mai comod. acum e si mai super ca am lift, rampa de carucior, asa ca nu trebuie sa am probleme. sau il las direct in masina, solutii sunt.

De vreo 3 ore am inceput sa fac bagajele si inca mai am de pus hainele lui Clau. am vb. o ora cu o prietena la tel.. Noroc ca am luat fara fir, ca muream sa stau intr-un loc atat timp.

Sper sa vina si baietii mei acasa, sunt las prietenii cu cainele ...e tarziu deja.


_
Gio18+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvie dar de ce biopsie, ca eu nu am cerut asa ceva? Intreaba sotul pls si scrie cand poti ca acum stau cu frica...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki m-ai inteles gresit ziceam ca numai la aia recolteaza tesut, sa stai linistita ca daca ai facut papanicolau nu au recoltat, cine stie de ce era rosu betisorul. Oricum biopsia nu se face cu betisor, nu te ingrijora ca nu ti-au facut nimic rau.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata , haide-ti la .
Aseara nu am mai intrat ca mi-a fost lene, m-am uitat cu Sandra la Lord of the rings.
Giova, sa stii ca noi pe Sandra am purtat-o in marsupiu dar pe Dani nu prea.Pe Sandra si la 1 an o puneam in marsupiu...eu stateam la etajul 4 pe vremea aia, sora-mea in blocul vecin la etajul 4. Cand Nelu era la servici mergeam la ea, o bagam pe Sandra in marsupiu ca sa nu ma chinui sa o car in brate si urcam si coboram scarile mai usor. La Dani nu a fost nevoie sa folosesc hamul prea mult.
Apropo...azi imi fac si eu pofta de peste...azi mergem la sora-mea dupa-masa la un remi (nu am mai jucat de ani de zile...) si de cina mancam peste la cuptor in folie de aluminiu ..binenteles ideea mea de la tine . Au cumparat un crap de peste 4 kg, legume ...Nelu a adus acum un tortulet de 1 kg ora 12 (eu i-am spus) asa ca deseara mancam bine .
Maraki, stai calma ca papa nicolau ti-au recoltat nu biopsie ca nu aveau de ce sa iti recolteze biopsie .
Silvi..lasa ca nu ingrasa atat de mult pulpele .

Eu ma pregatesc sa merg in centru la o expozitie cu vanzare de haine si pantofi ...sa vedem ce mai gasesc, Vreau sa imi cumpar un palton asa scurt pana la fund sa vad daca gasesc. Ca ce am...sta in dulap cat nu mai incape pe mine .
, o zi buna tuturor

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am crezut ca avem ceva sarbatoriti, ciu-ciu.
Asa ca ma bag scurt la , mai bine zis un capuccino si o tai sa le servesc micul dejun baietilor caci pe urma plecam la drum.
Si afara ninge-ninge. spre sa fie ok drumul....
Bianca mie nu-mi place The Lord of the Ring. marco s-a uitat putin cu tat-su', care e mare fan, vinerea trecuta si ne intreba cum il cheama pe ala micu si in chiloti.
Bafta la cumparaturi, sa-ti gasesti ce cauti.
si un weekend fain sa aveti. Ne mai auzim din Alba.

_
Gio18+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Noi am schimbat masina, tot un BMW dar asta e Touring 528. Tare rau imi pare dupa masinuta care o aveam, imi placea mult de tot Asta noua( vb vine ca e luata second hand ) nu-mi place deloc in spate dar merge mai bine ca cealalta...dimineata am pupat volanul cand m.am dat jos ultima oara din aia veche Am avut o ocazie sa luam ieftin de la o cunostiinta, am dat-o pe prima cu 3 mii si am luat-o pe a doua tot cu 3 mii. Astept sa vina Giorgos din service si cobor sa fac poze....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput