Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009(135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Irina inca o data te rog eu mult sa spui celor de langa tine, sa faca bine sa te ajute macar la cateva zile sa poti dormi cateva ore legate fara griji.

Venerata 5 kg??????? Si ai dat jos 10???????? Mamaaaaaaaaa...ai invidia mea vesnica

Ciufik...super Andrei. Si am vazut si un zambet...

Alina m-am apucat de chefuri, ce sa fac Incet incet se va adapta Ana.Acum cum a fost plecata e normal zic eu sa stea cu ochii pe tine ca pe butelie.

Lisa la mine au mers pe rand, cereale cu iaurt, fructe dimineata iar cel mai bine supozitoarele cu glicerina.

Ada ce falcute aveti..

Damiana la mine bb scoate diverse prin coastele mele da nu am contractii. Acum mi s-a spus sa merg daca apar contractii regulate la 20 minute, la prima sarcina m-a chemat numai cand sunt la 5-10 minute.

Iuliacris se pare ca noi mai ramanem pe baricade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

damiana !

si inca se mai incalzeste pt Aalina.

Andreea si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

fetele, saru-mana de agitate! sa dea doamne-doamne sa nu fie alarma falsa... acuma merg la dar va tin la curent daca e ceva!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Damiana si de la mine. Hai ca esti pe drumul cel bun...

Aalina, ma tem ca raman singura pe baricade, ca pe mine nu m-a chemat nimeni cu gentuta la spital inca... Marti am urmatoarea programare la dr., sa vedem daca are vreun gand de iesire piticutza pana atunci. Mie nu mi se pare ca ar vrea, da' mai stii cand o apuca... Ciudata asteptarea asta...

Lisa, bafta cu

Irina, iti doresc si eu multa putere, imi pare rau ca esti asa obo.

POZE

Iulia 39+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Vai sunt buimaca..pana la alte rude m-a ajutat sotul meu..de la 9 .40 ma chinul dar de la 10 .45 la 11.45 am dormit..cat de cat.Acum e randul lui.sa vad ce ne rezerva puiul.Va pup pe toate

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Mergem si noi la culcare...o noapte faina va dorim!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Damiana, Aalina
fetelor nasteri usoare si nu va fie teama
Multumesc de complimente
Am uitat sa adaug la poveste faptul ca pisoiul meu a fost tare ocupat acolo in burtica. Avea cordonul ombilical inodat de 2 ori (nu in jurul gatului). dr au fost tare mirati au zis ca au mai vazut o data dar de 2 ori nu
Ziceam eu ca tot impleteste ceva:) Lasand gluma la o parte ii multumesc lui DD ca l-a ocrotit si ca nu am avut ocazia sa aflu mai de dinainte ca mi-as fi iesit din minti.
Eu tot cu martisorul in piept pe timpul zilei. Tare mai vrea atentie. Da ce sa facem
Noroc ca motanul este la scoala toata ziua ca altfel
Ca sa nu mai zic ca atunci cand ajung baietii cei mari acasa se pune pisoiul pe dormit
Pana una alta nu ma pot vaita prea mult, se trezeste noaptea sa pape, dar nu asa des ca ziua, si in principiu se culca la loc. Da stiu ca se poate schimba.
IrinaC ai mare grija de voi, si mai ales de bb. Si aici se pune mare accent pe depresie si oboseala. Ca ii poti face rau lui bb. Si imi amintesc si eu la primul ca aveam momente cand imi venea sa fug de acasa, dar trec toate. Rabdare si inspira adanc. Ar fi bine daca ar avea cine sa va ajute, sa mai iesi singura la aer putin. Eu de ex asta ma enerveaza ca nu ies inca pe afara.
Aveti grija de voi
Si ca tot m-am delectat cu poze cu licurici dragalasi, de aia ni-i da DD frumosi ca sa trecem peste toate
Va dati seama daca ar fi si urati pe langa high maintenance ce i-am mai jumuli?
venerata, nu mai zi la nimeni:))
Si la mine mai coboara cantarul. Sper sa tina
Si parca am mai rezolvat nitel cu bubsii astia. Sper ca am trecut peste faza critica. Miere care e adresa ta, ca te rezolv
Sau veniti in vizita la noi si are mama papa si pt scumpetea mica.
Lisa, si zici ca e bine cu mama? Eu de as avea aici pe cineva cred ca m-ai mult m-ar scoate din sarite.
Pupici tuturor mamicilor curajoase. Nasteri usoare celor care urmeaza ca mi s-a trezit martisorul si face ca pisoiul dupa care trece la sunetul uliului care cauta prada


Aveti grija de voi si bbei

PS. Multam de parola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Daiopri, iti trimit pe pm adresa:)). La mine titele sunt pe post de suzeta sau somnifer:)), le iubeste mult, da' numa' cand nu ii este foame:)) Bine ca a fost totul bine cu cordonul ala. Ai avut o nastere, jos palaria!

Fetelor, neaparat comandati colic calm daca vreti nopti linistite:)). Este beton, functioneaza si pt gaze. I-am dat o doza baiatului, care astazi a tot avut gaze,a dormit vreo 5 ore neintrerupte, fara sa il mai supere burtica.



www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

neatza, fetele!

ce frumos se anunta noaptea aseara, dupa contractiile alea.... da' ghiciti ce am facut azi noapte??? am dormit bustean!!!! nu tu o contractie amarata, nu nimic!!!! oooooof, si ma si gandeam ca azi ma duc la doctoritza....

acuma nu mai dorm de vreo ora si ceva... ma duc sa-l trezesc pe sotz...

se poate sa am contractii ziua/seara si sa n-am deloc noaptea? sau oi fi avut si n-au fost asa dureroase ca sa ma trezeasca? nu mai stiu....

iulia, aalina, pana una-alta raman tot in gasca cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

La noi e ora 12Am si eu in loc sa dorm, sa nu credeti ca am insomnii, nicidecum, stau si o plimbaresc pe bebelina prin bucatarie cu carutul, mai precis o legan.Ieri noapte a fost cel mai nasol plangea in continuu si nu puteam sa o linistesc cu nimic, ne-a terminat pe toti .A fost o amestecatura de colici si oboseala si de aici a inceput show-ul, imi venea ieri si eu sa plec pe campii numai sa nu o vad pe ea cu ochii rosii .Off tare grea e perioada asta de 3 luni, trebuie sa ne tinem tare si sa nu cadem in depresii ca e si mai rau.A avut nopti linistite mult timp, dar vad ca mai vine si cate noapte plina de colici si plansete.
Azi am fost si eu la doctor pentru follow-up, totul e ok si mi-a facut si un pap smear.Luni ma duc la vaccin, sper sa fie bine si sa nu aibe reactii adverse la el, pentru orice eventualitate am cumparat azi tylenol picaturi.
La mine cred ca s-a instalat astenia de primavara ca ma simt cam fara vlaga toata ziua, am reinceput sa iau vitamine si sper ca sa-mi revin repede ca timp de odihna nu prea am.

Felicitari fetelor care au nascut si multa bafta fetelor care trebuie sa nasca.






http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput