Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Salut, frumuselelor dulcici.Abia am terminat de citit si tare mi-a placut. Ieri am avut zi lunga tot pe drumuri, departe de calculator.

Oana D, tare as vrea si eu pe listuta voastra!!!
Roxi, 02.11.1977, UM 25.08.2008, DPN 31.05.2009

In legatura cu legarea trompelor, daca esti sigura ca asta iti doresti, e cea mai sanatoasa metoda contraceptiva, cat despre faptul ca e ireversibila, e discutabil, la o adica printr-o iterventie laparoscopica sunt sanse sa se refaca permeabilitatea trompelor.
Si cum au spus si fetele, mai sunt atatea alte metode, mai putin invazive.Eu de ex, dupa ce l-am nascut pe Sebi am avut sterilet si il recomand la oricine, chiar nu are riscuri daca este schimbat la anumite intervale de timp:unele la 5 ani, unele si mai mult.
Eu nu am spalat hainutele separat, chiar cred ca mai important e faptul sa evitam balsamul si alte subst putand fi alergene, asta in cazul in care observam ca bebe devine alergic la ele. Dar baita in fiecare zi e super,ii tonifica pe bebei, le imbunatateste circulatia si in plus dorm mai bine...

Cred ca am recuperat si ziua de ieri, atatea as fi vrut sa va spun pe masura ce citeam!!!



Va pupicesc!

Roxi, 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Bebe_Beca...ms pt bolul de cereale cu lapte...foarte bune..am mai gasit unul ratacit si pt mine,chiar daca nu am fost matinala!!

Laurraa,Tiana..sunteti ok?

25+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
am intrat si eu sa va salut ca nu am mai facut-o cam de multisor, dar tot munca si iar munca, cateodata nu mai am forta sa va scriu dar va citesc cu sfintenie seara de seara.
Legat de miscarile bebelui m-am convins aseara ca are apucaturile lui tasu, i-am pus diversa muzica la casti in timp ce gateam, o cascuta la mine in ureche si una la burtica si doar atunci cand a auzit rok a inceput sa se miste, spuneai ca e la concert, dupa care la melodiile mai lente nu a vrut sa dea nici un semn.Ma si vad intr-o casa in care urla rokul la maxim si eu nu pot sa fac nimic sa inceteze,ca or sa fie doi impotriva gusturilor mele muzicale.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mh spune:

Bonjurica doamnelor!

Ieri am fost la eco, 900 gr; e tot cu 1 sapt mai mica, placenta la fel imbatranita. Se pare ca ramane constanta dif de varsta, ceea ce nu e rau deloc. Recomandarea a fost sa imi iau concediu prenatal cat mai repede, si sa stau intinsa pe stanga.
Carla, da m-ai ghicit cu statu pe scaun
Nemo, nici io nu mi-as lega trompele, tot din acelesi motive, mai mult am tot citit de tipe care au ramas gravi dupa ce si-au legat trompele...
Nicuratze, ma bucur ca ai gasit dr. dar acu' m-ai facut curioasa da-ne si detalii.
Vad ca vorbiti de travaliu, ce ziceti de ceaiul din frunze de zmeur??
Eu am tot citit ca e f bun si eficient.


Mihaela 27+ & Irina ( nov 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

+27 Bianca Maria / Ema Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Strunfita,nu are rost sa risti daca sunt aceleasi sanse de travaliu lent.Eu recunosc ca... mi s-a pus pata,stiu riscurile,si oricum mai am de asteptat pana la termen,sa vedem atunci ce situatie va fi.

Nemo,ai dreptate!

Mihaela,drul lucreaza la Spit Militar,nasterea ar fi la Caritas.Eu m-am dus peste el, ca am aflat de o prietena a unei prietene ca a nascut natural dupa operatie de fibrom ( si ulterior mi-a confirmat si el ca are cateva nasteri naturale dupa ceza ).

elena,23 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Astazi mergem si noi la dr, dar nu cred ca o sa-mi faca ecografie, asa ca nu cred ca am sanse sa-l vad pe strengarul meu[roker; Cred ca vrea doar sa mai vada in ce statiu mai sunt cu contractiile, care slava Domnului au mai trecut, sunt mult mai rare acum si mult mai mici ca intensitate, s-ar parea ca auavut efect medicamentele pe care mi le-a prescris.
Cat despre kh in plus vreau sa va spun ca eu am pus deja 10,si se vad, mama, mama, mai nou toata lumea ma alinta grasu, mai ales ca sunt si mica de statura asa ca ma simt cat o balena, si cand ma gandesc ca o sa mai pun ceva kg ca te abia acum o sa se puna greul de la bebe.


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

bun venit fetelor! sa aveti sarcini usoare si bb sanatosi si mincaciosi!!

ana-maria 26 weeks

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaMi

+27 Bianca Maria / Ema Andreea




Bine ai venit printre noi!!Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos si mancacios!!Bianca Maria

25+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Citat:
citat din mesajul lui DanaMi

+27 Bianca Maria / Ema Andreea




Bine ai venit printre noi!!Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos si mancacios!!Bianca Maria

25+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi



multumesc Maria, tot catre Bianca Maria inclinam si noi, este prima optiune dar nu excludem nici varianta cu Ema

27 + Bianca Maria / Ema Andreea

Mergi la inceput