momentul in care dezvaluiti secretul din burtica

momentul in care dezvaluiti secretul din burtica | Autor: mariaanna

Link direct la acest mesaj

Buna!
Sunt o mamica de baietel de 6 ani jumatate si inca o viitoare mamica .Ma gandeam , voi cand ati anuntat pe cei din jur ca sunteti insarcinate?
Ati asteptat sa se observe burtica sau ati anuntat de cum s-a pozitivat testul?
Eu deocamdata pastrez secretul, pana voi fi sigura ca este in regula.Singurele carora m-au destainuit sunt fetele de pe DC.
Voi?

Mariaanna
5+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Asta e hotararea ta si doar a ta. La prima sarcina am anuntat a 2-a zi dupa pozitivare, din nefericire la o sapt am pierdut sarcina si am regretat enorm ca am anuntat familia. Cu aceasta sarcina am anuntat familia la 12 sapt iar pe cei din jur i-am lasat sa-si dea seama singuri. Daca m-a intrebat cineva le-am spus adevarul, daca nu, nu am deschis subiectul.
Sarcina usoara si la termen si bebic sanatos

www.flickr.com/photos/35135644@N08/3254612165/" target="_blank">Bubulinu nostru drag

Bianca 39+ AMR doar 1 sapt!!! Doamne ajuta!
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca B

Cu aceasta sarcina am anuntat familia la 12 sapt iar pe cei din jur i-am lasat sa-si dea seama singuri. Daca m-a intrebat cineva le-am spus adevarul???, daca nu, nu am deschis subiectul.


www.flickr.com/photos/35135644@N08/3254612165/" target="_blank">Bubulinu nostru drag

Bianca 39+ AMR doar 1 sapt!!! Doamne ajuta!
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti


Oare???Parca erau 15 saptamani....





Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Buna fetele !
La prima sarcina cu fetita ( acum are 6 ani jum ), doar cei apropriati au stiut ...restul cand s-a vazut burtica pe la 6 luni .Acum 2 ani am ramas iar insarcinata si cateva rude au aflat intamplator si cand m-am intalnit cu ele mi-au spus ca trebuie sa spun la toata lumea ca altfel mi se intampla ceva rau ..... si nu au trecut 3 sapt ca l-am si pierdut - avem 3 luni. Acum sunt iar insarcinata , am 4 luni jum. dar nu am mai spus la nimeni ...cine observa bine cine nu ..treaba lui ... doar nu ar vrea sa mi pun o placuta pe spate pe care sa scrie ,, SUNT INSARCINATA ,,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lizzi-Maria spune:

Si eu sunt in 6 sapt si nu am spus la nimeni,nici familie ,nici cunostinte...astept sa aud inimioara bebelusului si apoi spun la familie.La cunostinte ,ii las pe ei sa-si de-a seama......sigur o sa-mi zica ca m-am ingrasat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

eu dupa al treilea test care mi-a iesit pozitiv le-am zis doar la prietenele cele mai apropiate la 4+ si de Craciun am cumparat niste botosei de bb cadou pt sotior,si cand am fost sigura ca sunt insarcinata dupa ce-am vazut pe bb la eco am spus la cei apropiati.In rest cine o aflat sau sio dat seama ,chiar daca sunt asa fercita si de abia astept sa-l tin pe bb in brate si sa arat la toata lumea ce bb frumos am

Mony 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Marianna,sarcina usoara si numai bine!Iti las placerea de a le anunta si pe mamicile cu 2 pitici,sunt sigura ca s=ar bucuraIulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Waaaaw mariaanna, ce mult ma bucur pt tine, felicitari. Sa ai o sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Ada, Julax, unde mai gasesc mamicle cu 2 copii? Ca nu vad nicaieri....
Va pup!

Cred ca toate aveti dreptate!Fiecare spune cand considera ca e momentul potrivit.
Eu am spus doar sotului si unei prietene.In rest, nu parintilor, nu cunostintelor....
Astept sa isi dea seama singuri....
Oricum, nu castig nimic spunandu-le!
Din popor se zice sa spui repede ca esti insarcinata ca sa vorbeasca repede copilul.Dar, desigur, sunt doar "babisme".....
Sarcini usoare si frumoase!

Mariaanna
9+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Ne-am mutat la scutece si ne numim "Mamici cu 2 pitici"ai aici linkul:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133653, dar avem si gravidute, tu esti cap de lista....doar tu ne-ai adunat pe toate....poate reusesti si reanimezi si subiectul vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Cu siguranta"babisme"eu am anuntat repede la Alex,dar nu a vorbit mai repede,poate a gangurit mai repede,in rest...Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput