Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009(133)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ziua buna la toata lumea!

Io m-am trezit acu juma' de ora...azi noapte dormit de la 1 la 3 apoi servit la milk bar, iar nani de la 3 jumate la 7 si un pic... iar pe post de barrista, iar de la 8 jumate inca somn de voie ... asa zic si eu treaba!

Pentru fetele care abia asteapta sa-si tina in brate puiutii



vad ca-s destule cezariene programate pentru luni.. dar poate astia mici vor sa vina "cu de la ei putere"

Anculet, fii linistita, si noi exact la fel am patit, a trecut repede, tot ce a trebuit sa facem e sa avem grija sa fie zona uscata... mi s-a zis sa nu ma bag prea mult acolo sa las sa se formeze crusta (baie i-am facut normal)

Stellutza, *big hug*

Ia sa vedem ce imi fac de mic-dejun...ca ceaiul de dimineata deja l-am baut (chit ca nu mai e dimineata demult)










Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

mi-a vomat Anutacu jet. e normal? acum doarme,dsar cred ca a mancat prea lacom

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui damiana




alina1976, pot sa-ti trimit PM cu nr meu de tel? sa va anuntzam cand vine bebe....



SIGUR! Astept sa ma suni sau sa-mi dai mesaj ca sa anunt fetele

SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

salutari

sa bagam si noi niste agitate pentru colegele de "suferinta"
Damiana
Crysyana
Daiopri
Crisspy
Aalina
Lavini
Stellutza
Pyc
Dya_Dy
Iuliacris
Alina2700


raportam si noi o noapte plina de agitatie si nesomn din cauza emotiei, maine la 08:30 na internam si speram sa o vedem repede pe bibica, ateptarea asta e tareee grea dar speram sa treaca repede ziua de azi

STELLUTZA multii pupicii si capul sus mai e un pic si o sa ai bebelusa in brate si totul va fi bine , lasa disperarea deoparte ca nu e buna

si pentru ca tot impart eu pupici pe aici un pup mareeee si pentru Dya

hai mai fetelor ca mai avem un pic, ce facem ne inecam acum? eu spun ca trebuie sa fim tari pentru comorile noastre si sa gandim pozitiv, stiu ca e usor de spus si greu de facut, dar pe mine cand vad ca ma apuca panica ma gandesc ca va fi totul bine si incep sa vorbesc cu bibica sa ii spun ca mai avem un pic si ne vom vedea asa ca hai toata lumea capul sus

mai fetelor eu nasc la Municipal mai e cineva tot acolo? ca poate ne intalnim si facem o petrecere ceva?

inchei acum, ca m-am intins destul, dar mai intai cate un pupic maree la mamici si licurici

40+

AMR 17 OREEE

http://bd.lilypie.com/9E3bp3.png


http://www.flickr.com/photos/28705464@N07/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Ela, BAFTA multa maine!!! O sa vezi ce repede vine si trece ziua de maine...si apoi cea de poimaine...si te trezesti ca bebe are deja un an...apoi doi...si incepe sa te apuce nostalgiile dupa timpurile trecute. Asa ca nu-ti dori sa treaca repede, traieste la maxim momentele astea ca sunt unice.

Damiana, ai PM de la mine.

Stelluza, vezi ce i-am zis mai sus Elei...se potriveste si la tine . Bebe o sa vina cand trebuie sa vina. Stiu ca ti-e greu, te inteleg perfect dar trebuie sa mai ai un pic de rabdare...esti chiar pe ultima suta de m. Hai, capul sus

SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Dark, BUNA treaba . Hai ca ai dormit bine. Si Sabina mea face bine nani noaptea...sa n-o deochi. Sunt nopti cand ma trezeste pe la 3.30 si apoi la 7.00 dimineata (culcata de la ora 23.00) si sunt nopti cand ma trezeste direct la ora 6.00 dimineata si apoi la ora 9.00 . Deci nu ma plang.

Bebelusi, bine ca ai iesit! Asta este ff important pt psihic...ca sa nu faci "baby blues". Sa faci asta cat de des poti si ia-l pe bebe cu tine peste tot (pune-l in sling si cara-l)...bine mai putin in locuri ff aglomerate pana face macar 2-3 luni sa mai capete imunitate.
Nu cred ca de la pantalonii aia a facut bubite...mai sunt hainute de bebei care nu au 100% bumbac dar oricum au peste 80%...

SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catisto spune:


Buna fetelor!

Bebelusi foarte frumosa povestea nasterii! Multa sanatate va doresc si sa va bucurati de puiul vostru!

Noi astazi sarbatorim 5 ani de casnicie si implinirea unei lunite a Ioanei .Ioana este cumintica , papa bine , creste si in curand o sa ne pregatim pentru botez care este pe 22 februarie.

Pentru fetele care urmeaza sa nasca bagam si noi niste agitate si le dorim nasteri usoare si bebei sanatosi !



Va pupam dulce!



de Ioana Ruxandra (14.01.2009) si Ana Maria (2.08.2004)
http://catisto.sunphoto.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Catisto, felicitari si la cat mai multe aniversari frumoase!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andre_ea, fff bine ca vrea Ilinca pe suzi.. Eva o refuza in continuare cu obstinatie (spre deosebire de Pat unde a fost dragoste la prima vedere). mai incercam...
Stellutza uuff draga mea, tinem pumnii ptr luni sa fie totul usor si bine ptr amandoua. succes, sa fiti bine de tot!!
Anculet, da cu alcool alb si apoi cu baneocin si nu te impacienta, se intampla frecvent.
Lisa, daca a mancat lacom si repede...clar e de voma in jet. nu e nicio problema in principiu.
ela2233, succes maine!!
Patricia, ai voie un paracetamol si daca nu trece durerea de cap un algocalmin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

roxana,multumesc

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput