*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (209)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

ca mi-am amintit de babe...
Ilinca nu vrea caciula ca o mananca parul .....si dupa ce m-am tot enervat am renuntat sa o mai bat la cap, mai ales ca am sesizat ca atunci cand ii e frig o cere...
Imaginati-va cum se uita lumea la mine-n cartier cand intru/ies pe poarta gradinitei cu copila cu codite, fara caciula si fara fular si uneori descheiata la geaca...

Azi dimineata aud o mamica in spatele meu zicandu-i copilului sa traga bine fularul pe nas ca e vant...
nu era nici foart cald afara, ca e iarna totusi, dar nici sub 0 grade nu era si nici pic de vant in curtea gradinitei.....

Ilinca mananca bomboane sport!

Ce zici, Mimo, dupa ce termini abdomenele si genoflexiunile te bagi??

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ramo,
sa fiti sanaosi cu totii!

Mai, eu n-am nik emotionant de povestit despre nastere...

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Slutare si de la noi.

LA MULTI ANI IANNIS CRISTIAN!!!
Si eu ma gandeam la Simonette de acum cateva zile si am cautat-o pe forum, la membri, si am vazut ca a postat de curand, pe 9 februarie 2009 dar nu stiu unde...ca la subiectele la care a postat ea...nu am gasit cu mesaje recente (e drept ca am verificat doar prima si ultima pagina din 19 pagini cu titluri de subiecte la care a scris ea).
Oare e corecta data aia acolo?
Poate ar fi bine sa ii dam un PM...
Ursuleta!!! Felicitari!
Alice, pt a afla ce acte tr sa depui citeste pe mailul comun in HG 1682/2008 art 30 indice 2 si cele la care acesta face referire. Am trimis eu legile acolo.
In plus, pe 4 februarie, Ministerul Muncii a publicat un Ordin de ministru cu modele de cerere si adeverinta. Le gasesti aici: http://www.mmuncii.ro/ro/257-view.html
Dosarele deja depuse raman asa cum sunt.
Clau, si eu am vazut montaj cu Rebecutza si pozele cele noi si e o dulce is o frumoasa..nu e slabutza deloc! Unde o vezi tu slabutza? Si m-am uitat bine si la pozele unde era doar in pampers..are bulanase...faine...
CristinaGoji, sa stii ca am uitat sa scriu dar si mie imi plac mult mesajele tale. Nu sunt nici inutile si nici obositoare.
Tonic, sa stii ca pe la 9 - 10 luni e normal ca bebelusii sa isi diminueze apetitul fiindca nu mai au acelasi ritm intens de crestere. Asa am citit eu..undeva...cred ca in Capraru dar nu sunt sigura decat de info nu si de autor.Ce e aia BV la tine/ Branzica de vaci?

Am o groaaaza de scris, am citit tot, am luat multe notite dar nu ma lasa Maria asa ca ma opresc aici...Va pup



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
Albumul printesei mele

www.sansalaviata.ro/implicare.php" target="_blank">Campania - Sansa la viatza!

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

In afara de Sovi care sigur nu-i pe-aici sa-mi raspunda, a mai comandat cineva la Quelle??
Cam cat dureaza livrarea? Ei zic ca pana in 30 de zile, ceea ce mi se pare foarte mult!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

oh ramo...cate emotii ai avut si tu...bravo ca te-ai descurcat atat de minunat si ai acum un puiut mare, sanatos si frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

http://www.youtube.com/watch?v=mLl9Q47e7bQ&NR=1


am uitat sa ma laud...de cateva zile Maria a inceput sa spuna MAMA si ma topeesc...toata ziulica repeta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

tonic asa si sotul meu, face sport de cand se stie si el stie cum e mai bine!eu ma duc la aerobic, nu la fitness, si e de munca acolo, tipul lucreaza bine! doar ca nu e o sala cu pretentii, e ff modesta, in general cei care vin stiu cum se lucreaza acolo..
zoze multam de galerie, Doamne ajuta!
aoleu, tuchi ce fel e Fatfrumos cu palosu' gros!! cu Mufa: nu mai plecam din lipsa de finante,plus vreme cam nasoala...plus ca nu-s sigura ca mama va rezista sa faca o intarcare brusca, e ca Liviu, cred ca s-ar pierde cu firea..am vazut-o aseara, cat eram la sala, ca s-a smiorcait Mufa nitel si ea era deja cu ochii beliti.. ofofofff..primul pas il facem asa, sa dormim pe caneapea in sufragerie, desi e micuta..la inghesuiala!
ariel cum sunteti?
la 20,30 pe Prima e emisiunea aia cu vedete care trec prin forme si vor fi coechipieri Bendeac cu Naomi, abia astept sa vad!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Hop si eu..nu m-a omorat frigul.Am iesit azi afara imbracata de primavara,ca eu nu ascultasem meteo si am inghetattt..brr..si ma doare gatul.VREAU PRIMAVARAAA!
Primavara ! Unde esti ?
Pentru ce nu vii ?
Sa ne- aduci, daca sosesti,
Ciocarlii.
Primavara, camp cu flori
Cat te asteptam !
Vesele privighetori
S-ascultam

Stela,
mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANI CU MULTA SANATATE,YANNIS.SA CRESTI MARE,FERICIT SI SA-TI BUCURI PARINTII!

Stela,
mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANI TUTUROR PUIUTILOR ANIVERSATI AZI!
Naty,mie mi-a spus hinetoterapeuta ca dupa 7 luni,nu se mai tine cont de varsta corectata,ci doar de varsta reala.Apropo ca vb tu de 1 an al Iuliei.
Clau,am vazut Rebecoasa dulce..Si stai linistita ca nu ramai singura aici.Cel putin eu raman pe aici o perioada,ca nu ne permitem bb2 inca si nici nu as avea dispozitia necesara.
Mimo,sanatate multa randunoiului!
Luny,of,mami,ce te mai epuizeaza Muffy.Sper sa se termine cosmarul cat mi repede.
Tonic,of,sanatate puiului.
Zoze,mi-am amintit cu pielea zbarlita de povestea nasterii lui Iannis.
pucca,of,imi pare rau ca sunt probleme la zcarbici.sa fie bine.
Vali,Cleme
Catasa treaca nervii.Din pacate,cam asa decurge consultatia si la pediatra noastra...de ce ma vaitam eu pe aici?La 5 luni mi-a dat niste foi despre alimentatie si aleluia.Nu m-a mai intrabat vreodata ce mananca copilul..bine ca m-am descurcat si fara ea.
Raluca,cand te gandeai la mine,chiar eram in vreo intersectie.Moamaa,si ce traficul naibii a fost azi...o aglomeratieee.Si ne-am dus degeaba la kineto ca Tea nu a vrut sa colaboreze DELOC.Era super incordata,plangacioasa,cu crampe si nesuferita.A incercat sa o invarteasca putin si nu a reusit nimik de incordata si fleanca ce era.Off...si nu prea i-a placut kinetoterapeutei fiindca tot moale ii pare,tot cu spatele nesustinut,in 4 labe nu vrea,si ridicatul ei in picioare nu i se pare chiar ok,fiindca nu are muschii inca dezvoltati..In fine,abia peste 3 sapt s-ar putea sa mai mergem,pana atunci nu mai are unde sa ne bage,va trebui sa o smotocim noi bine...of,si asa greu ma descurc cu ea eu.
Floriio,ma bucur mult pt progresele Andreiului!E un scump.Tea de la 2 luni e spalata la baie in cadita ei,asezata in cada mare.Eu cred ca ar fi bine pt inceput sa-l speli in cadita lui in continuare,asezata in cada mare,sa se obisnuiasca.Si Tea are body rosu cu bej.E dlagut tare.Tot de la Auchan,ovcors.


Stela,
mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput