Medlife

Medlife | Autor: liliana_28

Link direct la acest mesaj

Buna,

Tocmai am aflat ca sunt insarcinata si am inceput sa imi caut medic gineco care sa ma consulte si sfatuiasca de la bun inceput.
Societatea unde lucrez ne ofera un abonament la Medlife. Partea proasta este ca nu stiu ce medici gineco lucreaza acolo.
Vreau si eu sfaturi...va rog....


Multumesc.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

felicitari pt sarcina!!


dar zau daca vad legatura subiectului tau cu "parintii intreaba". In primul rand ar trebui sa-l intitulezi mai sugestiv : " medici ginecologi la Medlife" iar in al doilea rand ar trebui sa-muti la un topic potrivit : "Odiseea sarcinii" sau "Nasterea pe glob".

Oricum, sunt mai multe clinici Medlife, la cea din Grivitei sunt urmatorii dr ginecologi :

http://www.medlife.ro/index.php?show=hyperclinica&s=87


Mami de fetita si de baietel 35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena123456 spune:

Draga mea , societatea la care lucrezi, in contractul de asigurare medicala sunt incluse analizele si nasterea la Medlife?..

Asta e intrebarea cea mai importanta, si am sa-ti explic de ce...

Este bine ca acelasi medic ginecolog care iti urmareste evolutia nasterii sa si nasti cu el.

Banii... cat platesti tu si cat acopera asigurarea medicala...este bine de stiut.Pe timpul sarcinii sunt a gramada de analize si ecografii de facut, in fiecare trimestru de sarcina.

Daca nu nasti la Medlife , recomndarea mea este sa-ti gasesti un medic ginecolog care sa-ti monitorizeze toata sarcina cat si nasterea.

Daca nasti la Medlife, ti-l recomand pe dr Mendez( eu am nascut acolo cu el) super medic, de nota 10!!!!!!!!Am nascut normal, cu zambetul pe buze, am avut deplina incredere in el.

Succes si nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna

Eu iti recomand de la Medlife pe Deliana Predoi sau Mirela Popa.sau Silviu Predoi..sunt mai multi ginecologi buni acolo printre care si Profesorul Pelinescu..etc
Eu am nascut cu Mirela Popa ambii copi..unul la municipal acum 2 ani si ceva si aunul la Medlife acum 2 luni..
Am fost ff multumita de conditii si de tot..
Am avut si eu un abonament de la birou..au intrat analize de sange si echo..mai tot d fapt..nasterea insa am platit-o..dar nu am regretat nici un banutz.
Trebuie sa vezi ce acopera si ce nu abonamentul tau.
Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Multumesc pentru raspunsuri.
Am vazut acum ca despre nasterile la Medlife mai sunt si alte subiecte deschise.
Societatea la care lucrez a facut contract cu o societate de asigurari care ne ofera serviciile Medlife in mare parte gratuite. Acea societate de asigurari ne suporta 700 Euro pentru o cezariana si 500 de euro pentru nastere normala. Am zis de Medlife pentru ca nu prea multe spitale particulare.
Sper ca m-am facut intelesa.
Oricum rog moderatorii sa inchida subiectul si am sa continui cu intrebarile la celelalte subiecte despre Medlife.


Multumesc inca o data.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput