Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri12

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Salutare fetelor!
Cu mare intarziere urez si io La multi ani! lui Mihnea. Sa fie sanatos si cumintel si sa va bucure viata.
Mariaanna felicitari. Sarcina usoara si bebita sanatos!
jojo_miha asteptam sa ne spui ce ai mai aflat la eco.

Fetelor am si io o intrebare. S-a confruntat vreuna din voi cu bubite de la balute? Razvan are obrajorii plini de bubite rosii de la balute (baga jucariile in gura le baleste si pe urma le plimba pe toata fata). L-am dat cu cremele pe care oricum le foloseam la el (pe baza de zinc, de galbenele) cu pudra si degeaba. Il dau si imediat se umple de bale si se sterge toata crema. De ieri am inceput sa il dau cu o crema normala de galbenele ( nu speciala ptr bebei) si parca parca sa zic ca s-ar mai fi uscat dar cred ca e doar o parere. Aveti vreo idee ce as mai putea face?

O zi buna tuturor!

poze cu ghemotocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

As vrea sa intru sa va dau vesti bune...insa pe noi ne-au lovit multe necazuri...cumnatul este in spital,a fost in stare fff grava,acum are nevoie de transplant...a fost in coma,o perioada grea in care ne rugam sa se trezeasca...
Iar azi am primit un telefon ca bunica sotului a murit astazi...pe neasteptate..Nu pot sa cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Michelle, imi pare tare rau de vestile rele. condoleante pentru bunica sotului si multa sanatate pentru cumnat, of Doamne, prin ce mai treceti... imi pare rau, tare rau. nici nu stiu de unde mai aveti putere si te imbratisez cu drag

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
Poze noi cu bebe

www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
[b]Bebe,mami si alti copii
(adik POZE)
[blue][b]CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Michelle odata si-odata va veni si soarele la tine, ai sa vezi, esti mereu in gandurile mele, te pup si te imbratisez



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Michelle imi pare rau pt toate suferintele prin care treci,o durere nu vine nici o data singura insa la tine se tin lant.Insa cum a zis si Mamagiuliei sunt sigura ca va veni si soarele pe strada ta.
Monysorescu si eu mai folosesc crema de galbenele,insa la noi e sfant bephantenul.

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 16+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle condoleante pentru bunica sotului .

Pentru cumnat, SANATATE MULTA, recuperare buna si rapida!

Sper din tot sufletul, ca toate incercarile astea la care va supune DD? viata? sa fie cu final fericit, ca deja e prea mult pentru voi, suflete greu incercate.
Doamne Ajuta! sa fie bine de acum in colo, sa vina odata soarele si sa plece definitiv norii .



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Ar putea cineva sa-mi faca si mie o modificare in lista?
Ingerasul meu avea 38 de saptamani, iar acum sunt gravida in 6 saptmani.
Multumesc.
Va pup pe toate si va sunt alaturi!

Mariaanna
5+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

simonia merci mult pentru sugestie, chiar mi-a prins bine. Oricum o sa merg pe 23 la dr.care mi-a dat sa fac analizele sa vedem ce zice, dar cred ca oricum situatia pare destul de clara...
In legatura cu Tutunaru...eu am ceva retineri, dar e pur parerea mea, fiecare stie ce si cum.
mav multumim de vestile despre oana. Ce fac puiutii? Cum s-a acomodat Sebilica in postura de frate mai mare?
mcrissa .
Teo bun-bun tortuletul, asteptam pozici cu aniversatul!
mariaanna rezolvat chestiunea cu trecerea pe lista, o sa fac si noile modificari. si sarcina usoara si fara griji.
irinabobe BAFTA MULTA! si vesti bune cat mai curand.
jojo asteptam vestile de la medic, sa stim si noi ce se ascunde in burtica .
monysorescu, mamagiuliei si pentru voi.

Va si va pe TOATE!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Michelle condoleante ptr bunica sotzului. Iar cumnatului multa sanatate.

poze cu ghemotocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

michelle, parca prea multe ti se intampla tie, toti dr. recomanda sa inlaturi stresul, dar ce te faci cand da el peste tine? unde sa mai fugi? imi este tare mila de tine,
L 58, daca vrei sa-ti mai trimit ceva, am vazut ca nu se vede chiar asa de bine textul, acum am sa incerc si ceva homeopat o luna doua, sa treaca efectul hormonilor luati, si daca nu obtin nimic cu el, iau iar drumul bucurestiului. am spus ca am sa renunt luna aceasta, dar cand am vazut ce frumos arata uterul, parca nu ma indur sa renunt. ar sta tare bine un BB in el!

Mergi la inceput