FIV 214

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Buna fetelor,
Eu sint noua pe-aici...desi va urmaresc (asa din umbra de f.f.f multa vreme) Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul vostru". Pe scurt despre mine: de 3 ani incerc cu disperare sa ramin insarcinata... si NIMIC. in urma mai multor investigatii am aflat cu stupoare ca am ambele trompe infundate (stinga cu sactosalpinx, dreapta nu stiu din ce cauza, dar e la intrarea in uter si nu se poate face nimic) Pentru ca dr. meu nu mai poate face nimic mi-a recomandat FIV (singura sansa)... am hotarit sa merg la Buc (eu sint din Ploiesti) la Giulesti la Marinescu. Am fost, m-a vazut si mi-a propus sa fac laparoscopie sa vada mai bine despre ce e vorba. Zis si facut. M-am programat pt. operatie: marti ma internez si miercuri ma opereaza (pe 18.02)... DAR MI_E O FRICA DE MOR.....

Acum vin cu rugamintea mea la voi. Cine a mai trecut prin asta si mai ales din pacientele lui Marinescu care s-au operat la Giulesti, spuneti-mi si mie ORICE, nu stiu, tot ce e bine de stiut si de facut....ORICE.... VA ROG...

Multumesc frumos ca mi-ati citit mesajul ...si mai vorbim

Va pup pe toate,

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Ehee, uite cum scoti tu Moni ursul di barlog!
Felicitarii pt. bebeline, sa creasca mari si sanatoase!Sarcina usoara in continuare!

...eu vesti, planuri si nici tragere de inima nu am ca sa ma apuc de ceva, asa ca va citesc din umbra si va tin pumnii la toate sa va vede-ti visele implinite!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Antosit ne asemanam la starea de spirit! Dar in barlog nu ai voie, bine ca a reusit Moni sa te scoata!
Ralucapaun ma bucur ca s-a oprit sangerarea si stai cumintica in pat, ca-ti tinem noi de urat. Eu ce sa mai fac...deocamdata nimic, citesc despre combaterea crizei financiare.
Many_bani o sa fie bine!
Sheri s-a lasat asteptata invazia asta....sa n-o mai vezi 9 luni de acum incolo, asta-i uararea mea!
mari_lolutza multa bafta la acest inceput!
77BEL bine ai venit printre noi si multa bafta la laparo!

"Unii se plang ca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini." W. Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Moni asea asea, are mama doua fete deci sa te tii la impetit coditze si imbracat hainutze mumoase!!!Felicitari si sarcina usoara in continuare!

Betty bafta la punctie si sa auzim de-o recolta frumoasa si rezultate foarte buna la et!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Anto, orice fac pana si fetite, ca sa va scot din barlog.
Daca nu esti pregatita mai bine asteapta. Eu am facut pauza intre FIV 4 si FIV 5 un an. Intre 3 si 4 am fost la pamanat, nici nu ma mir ca nu am reusit. Conteaza mult psihicul, asa ca ai rabdare si incepe cand esti pregatita si sa vezi atunci reusita.

Multumesc mult fetelor, cand a auzit soacra mea ca va avea doua nepotele primul lucru mi-a zis: o sa le imbracam in rochite. Imi doresc sa fie sanatoase ca rasfatate sigur vor fi.


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

O sa reusiti fetelor, sunt convinsa de asta. Tot veti reusi pana la urma, asa ca nu cedati.
Va pup si sunt alaturi de voi ca stiu prin ce treceti.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraa78 spune:

Buna!
Azi am fost si eu la eco,rezultatul este ravasitor:doar 2 foliculi,unul mai mic si unul mai mare.Sunt ffff deprimata,mai ales ca am avut doza uriasa de menopur iar dr mi-a zis ca altceva nu mai are sa- mi dea.Astept rezultatul la estradiol,mai facc injectii azi si maine sia duminica merg din nou la eco.Atunci vom stabili daca oprim totul sau margem mai departe.
Problema mea ar fi ca am ovarele mai mici decat normal si nu inteleg ce se intampla ca anul trecut era doar ov stang un picut mai mic iar dreprul normal
Am intrebat-o pe dr ce imi recomanda pe viitor si mi-a sugerat ca sa ma indrept spre fiv cu donatoare de ovocite....m-a bufnit plansul instantaneu..
Daca vor mai creste acei 2 foliculi sunt hotarata sa marg mai departe ca alta data poate nu mai obtin nimic.....sunt trista si nu mai stiu ce sa fac
Scuzati-ma ca m-am intins asa de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Mai intai vesti despre Cristal1995i s-au fecundat 3 din 14. Buni si astia, eu zic ca sunt de ajuns cat sa ii iasa 2 - 3 gemelute!Sa ii tinem pumnii in continuare.
Despre mine putyeti sa credeti ce vreti, dar am o intrebare: de ce toate mi se intampla numai mie in tara asta?Iata povestea mea de zi: stiti ca era o rubrica in Romania libera: Una pe zi de Matty. Asta eram eu:
Ma programez eu la o endocrinoloaga de renume, nu dau nume ca dehhhh, persoana importanta si m-am programat cu vreo 3 saptamani inainte. Ma si bucuram ca am gasit asa repede, ca pe la alte clinici pompoase unde mai da doamna cate o consultatie pe fuga adica 5 min. si lasi 2 bulioane, alis 50 Euroi, nu am gasit decat prin mai- iunie, de zici ca ma programam sa zbor cu nava spatiala pe luna :-)
Deci, ma alerg eu azi sa plec din timp de la servici sa ajung la orele 15.00 trecute fix ca nici nu intarziai, ca stii cum e cu traficul din Bucurestiul de astazi. Ajung si imi zice o baba - baba fiind nevasta pe post de secretara a renumitului Prof. care a last-o gravida pe alta baba de 67 ani....Asa, prima baba aia de nu ramase gravida la 67 de ani da poate mai are timp sa o fertilizeze si pe ea barba-su, se uita pe o lista scrisa de manuta ei tremuranda bineinteles de nici eu nu intelegeam o iota, si zice cu bucurie in glas: dar nu sunteti programata astazi.! Dar eu zic cand? Mai rasfoieste ea un caiet de dictando din ala de ii zburau foile si zice: nu stiu nu sunteti la mine in caiet. Apoi incep discutii: pai, daca nu ati confirmat programarea. Pai, eu zic, ce trebuia sa fac sa cer confirmarea pe fax?
Ma rog, si babei nu i-a parut rau ca am plecat (eu injurand-o in gand bineinteles) ca era o coada de mai avea putin si iesea lumea in gradina sa astepte la poarta....
Si incalecai pe-o sa si va spusei povestea mea.
Stiu ca unele fete o sa dati cu rosii in mine, dar poate deschide cineva un capitol (caci eu nu stiu!) cu ASA DA si ASA Nu, stiti cum era pe vremuri la gazeta de perete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

MONI felicitari pt fetite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui 77BEL

Buna fetelor,
Eu sint noua pe-aici...desi va urmaresc (asa din umbra de f.f.f multa vreme) Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul vostru". Pe scurt despre mine: de 3 ani incerc cu disperare sa ramin insarcinata... si NIMIC. in urma mai multor investigatii am aflat cu stupoare ca am ambele trompe infundate (stinga cu sactosalpinx, dreapta nu stiu din ce cauza, dar e la intrarea in uter si nu se poate face nimic) Pentru ca dr. meu nu mai poate face nimic mi-a recomandat FIV (singura sansa)... am hotarit sa merg la Buc (eu sint din Ploiesti) la Giulesti la Marinescu. Am fost, m-a vazut si mi-a propus sa fac laparoscopie sa vada mai bine despre ce e vorba. Zis si facut. M-am programat pt. operatie: marti ma internez si miercuri ma opereaza (pe 18.02)... DAR MI_E O FRICA DE MOR.....

Acum vin cu rugamintea mea la voi. Cine a mai trecut prin asta si mai ales din pacientele lui Marinescu care s-au operat la Giulesti, spuneti-mi si mie ORICE, nu stiu, tot ce e bine de stiut si de facut....ORICE.... VA ROG...

Multumesc frumos ca mi-ati citit mesajul ...si mai vorbim

Va pup pe toate,

Liliana
daca ai sactosalpinx nu e prea bine depinde cit de afectata e trompa ,probabil ti-o va scoate .Cealalta la fel va vedea la laparo ce e de facut .Si eu am avut sactosalpinx bilateral si din pacate mi le-au scos pe amindoua .Nu vreau sa te descurajez dar trebuie sa stii la ce sa te astepti .Ia partea buna a lucrurilor ,daca nu sunt bune nu poti face nici fiv-ul ca incurca itele pe acolo si oricum trebuie scoase.Ai sanse la fiv ca si o femeie care are trompe dar are alte probleme ,asa ca nu te descuraja .In ceea ce priveste laparo nu e greu ,e anestezie totala sau epidurala ,2 sau 3 gaurele ,recuperare rapida ,daca te opereaza miercuri probabil ca vineri pleci acasa ,nu e asa de rau ,si in 3 luni poti incepe procedura ptr fiv.Ti-am spus eu am ramasc fara ambele si daca nu le scoteau nu puteam incepe nimic ptr fiv .Succes si curaj ca totul va fi bine .

Mergi la inceput