Sf Valentin (14 Februarie)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

intrebare: unde imi este mesajul?
rog moderatorii sa imi spuna si mie de ce mi-a fost sters mesajul. era pararea mea legata de sf valentin.
lucrez la o institutie de cultura si promovez sarbatorile autentice, traditionale. sf valentin...e o chestie pur comerciala. in fine.
dar vreau totusi sa stiu de ce mi-a fost sters mesajul...sunt tare curioasa.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas
dar vreau totusi sa stiu de ce mi-a fost sters mesajul...sunt tare curioasa.



Ai scris cumva ce i-ai face lui Valentin daca l-ai prinde?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Pe mine ma enerveaza sarbatorile astea luate de la americani.Nu inteleg de ce nu se face acelasi tam tam si de dragobete.De ce nu promovam sarbatorile noastre???De ce altele sunt mai bune??



Mie sa-mi zici cinstit: la tine nu vin (n-au venit), de Pasti, baietii la stropit? I-ai primit?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Pe mine ma enerveaza sarbatorile astea luate de la americani.Nu inteleg de ce nu se face acelasi tam tam si de dragobete.De ce nu promovam sarbatorile noastre???De ce altele sunt mai bune??

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




Ramona, dar cine te impiedica sa "faci tam tam" si de Dragobete? Si cu ce te deranjeaza ca unii il serbeaza si pe Sf. Valentin? Nici una nu e o sarbatoare obligatorie. Asa cum nu e nici Revelionul, Ziua mamei, a tatalui, ziua sotului, sau mai stiu eu ce. Iti face placere, serbezi. Nu, iti vezi de treaba ta si nu mai te uiti peste gard la altii si ii bombani ca s-au dat cu americanii. Fiecare serbeaza ce vrea si cand vrea, cu sau fara motivatii. Si daca aleg sa isi serbeze iubirea odata cu altii, nu vad unde e problema.
La multi ani de ziua iubirii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Pe mine ma enerveaza sarbatorile astea luate de la americani.Nu inteleg de ce nu se face acelasi tam tam si de dragobete.De ce nu promovam sarbatorile noastre???De ce altele sunt mai bune??

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




doua batai strica....doua cadouri nu


Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ai scris cumva ce i-ai face lui Valentin daca l-ai prinde?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Nu...dar as putea scrie ce ti-as face tie daca te-as prinde

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Rufus,da,veneau baietii la udat,pentru ca eu sunt din ardeal,si e imposibil sa scapi de udat pe aici.Dar acest obicei e din locurile acestea,nu preluat de la mii de kilometrii distanta.

Tisina ma refeream la tam tamul facut de Sf Valentin de catre comercianti.De ce nu fac asa si de Dragobete.De ce trebuie sa preluam o sarbatoare de la americani,cand si noi avem o sarbatoare a iubirii???Asta ma enerveaza pe mine.
Nu am nimica cu cei care serbeaza aceasta zi,fiecare face ce vrea.Asta nu inseamna ca nu pot sa-mi spun parerea,doar e un forum public.Si e normal sa avem pareri diferite,ca doar suntem cu totii diferiti.Nu???





Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

anul trecut era un subiect asemanator pe forum si la fel erau polemici!

nunteleg de ce majoritatea oamenilor se uita peste "gard" in loc sa faca ceea ce cred ca e mai bine pt ei si pt fericirea lor,daca Sf.Valentin le aduce unora fericire pt o zi de ce sa nu-l sarbatoreasca??

de ce tb sa tot comparam,analizam,despartim firul in patru???

in fond e de sarbatorit iubirea ,ce mai conteaza de unde si de la cine e imprumutat obiceiul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Noi sarbatorim , cadouri:flori si ciocolata si deseara la un restaurant, eu cred ca orice ocazie e buna, daca o sa inceapa lumea sa sarbatoreasca si anul nou chinezesc nu ma supar sarbatoresc si eu.
Multe dintre voi spuneti ca pt dragoste si declaratii nu e nevoie de o zi anume, asa e, intr-o lume ideala, dar cum de regula avem alte prioritati : copil, facturi samd eu ma bucur ca ma scoate sotul la restaurant, nu am mai fost de cateva luni si asta nu ca nu ne=am permite dar mereu avem alte treburi si uitam de "noi".



Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmiihhaa spune:

Acum 5 ani de sf.Valentin m-am casatorit(civil)si nu a mers...am divortat dupa 3 luni...asa ca nu am amintiri prea frumoase din ziua asta.Actualul meu sot e un scump si m-a facut sa uit experienta asta ...da simt ceva...ca o...cutie de conserva legata de coada...
NUNTA NOASTRA
Data de pe fotografiile din luna de miere e gresita ...era 06.10.2007


Mergi la inceput