AZOOSPERMIE-cap 28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns csana spune:

Mirelauite tel lui Tutunaru 0723 999 939.insista pana raspunde, dar preferabil suna-l dimineata la 8, pt ca pe urma incepe nebunia si nu-l mai prinzi...
celelalte fete
noi mai avem cam 15 zile de injectii cu Gonal F si pe urma sotul repeta spermograma. cica abia asta va fi relevanta pentru tot tratamentul pe care l-a facut. simt ca suntem atat de aproape, si totusi atat de departe...ar fi extraordinar sa fi mai crescut putin ca sa facem o inseminare.Daca trebuie sa apelam tot la FIV ma tem ca nu mai avem bani, si m-as oftica foarte tare, pentru ca si inainte de tratamentul asta scump am fi avut pentru FIV. oricum eu, cum imi vine ciclul trec pe stimulare cu Clomifen si pe monitorizari...Doamne, cat imi doresc o primavara cu reusite pentru cat mai multe ca sa mai vina soarele si in casa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui hudak_ali

amzulica
nu stiu daca ai citit ce am scris mai de demult....noi luna trecuta ne-am dus la szeged ca sa facem iad...deoarece sotului meu ii era foarte frica de biopsie a zis ca e mai bine sa facem iad...am ajuns acolo si vorbind cu dr.si-a schimbat ideea si a zis ca merita sa ne dam o sansa sa incercam sa avem copilul nostru biologic...din pacate nu o sa reusim niciodata asa ca singura noastra sansa e iad...imi pare nespus de rau dar asta este....imi plange inima si pentru el,saracul a sperat intr-un rezulatat pozitiv...trebuie sa mergem mai departe,sa fim tari si mai ales realisti...azimo sa sun in ungaria sa cer detalii pentru iad...mult noroc in continuare
cineva zicea de tesa...nu e ca si biopsia...si daca s-a gasit doar un singur amarat din biopsie bilaterala,ce sanse ar avea sa gaseasca cu tesa mai multi?

Nu am fost foarte consecventa la subiectul asta intradevar.
Oricum, daca treceti pe IAD nu insista cu mai mult de 2, eu am facut si au fost apa de ploaie. Trebuie sa incerci, doar ca nu cu prea multe cum am facut eu. Daca nu reusesti cu IAD treci direct la FIV cu donor, stiu o multime de cazuri care nu au reusit cu IAD iar la primul FIV a fost OK. Succes.

Cat despre MESA / TESA nu mai sunt relevante atata vreme cat din biopsie nu a iesit nimic ... Repet - biopsia este cea mai relevanta.

Cami 37+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Buna,
nu am mai scris de mult...de f mult...dar v-am citit aproape zilnic.
Pe scurt, m-am reorientat catre Dr Dracea & Gynera, am facut ieri HSG la Giulesti (care e ok, uraaa) si daca primesc ok-ul luna asta as incepe un FIV
Dupa operatia de varicocel la noi nu au fost rezultate spectaculoase, oricum tot la OATS severa suntem, deci tot FIV scrie pe noi.
Sotului i-a fost recomandat un tratament cu Gonal timp de 3 luni zilnic dar ne-am gandit...si pentru noi e mai ok sa incercam un nou FIV decat sa mai asteptam 3 luni marea cu sarea dupa acest tratament.
Acum ia Spermotrend si sper sa fie in forma la marea intalnire
Va tin pumnii! Pisix, Dalailana, Miki, Copilutzu si toate fetele mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hudak_ali spune:

amzulica
tu cand ai facut iad,ti-a dat ceva tratament?
pls,daca ai timp si vrei sa vb iti dau id-ul meu de mes
nu vreau sa te deranjez,dar as vrea sa stiu mai multe si prin intermediul acestor mesaje nu prea apuc sa intreb tot ceea ce as dori sa stiu.
id-ul meu este hudak_ali
merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

csana, multumesc pentru nr. de tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Va multumesc tuturor pentru urari! Am pus cateva poze cu minunea mea mica. Deocamdata nu am timp sa scriu mai mult si sa va raspund fiecareia in parte, sper sa nu va suparati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Buna fetelor ,
Va citesc postarile de ceva timp , legate de subiectul azoospermie , dar pana acum nu am scris nimic , pentru ca nu am auzit-o pe nici una dintre voi sa zica ca a facut sotul ei biopsie si nu s-a gasit nici macar un amarat de spermatozoid , asa cum se intampla la noi , pana cand nu am citit ce a scris HUDAK ALI .
Ei bine , imi pare foarte rau de rezultatul de la biopsie , stiu prin ce ati trecut la aflarea lui , pentru ca la noi este spermatogeneza absenta , deci nu avem nici o sansa sa avem un copil al nostru , si te inteleg , chiar nu ne asteptam sa fie chiar asa de crunt rezultatul , am crezut ca vom gasi macar 1-2 bucati amarati de , si cand colo nu am gasit nici urma de asa ceva .
Noi dupa asta , am facut 3 IAD-uri in Timisoara , nereusite .
Dupa asta ne-am orientat spre adoptie , dar pana la urma am abandonat , mai vrem sa incercam totusi un FIV cu donator , si am vrea ca acest lucru sa se intample in Ungaria .
Cam asta e , de acuma trebuie sa ma interesez despre Fiv cu donator , si sa incerc ca imi fac o programare la Szeged , dar mai am nevoie de niste informatii inainte despre asta , pe care cred ca le voi gasi tot aici pe forum , daca careva dintre voi stie ceva o rog sa imi spuna si mie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hudak_ali spune:

dasia
daca vrei pentru programare la szeged eu iti pot da nr.de telefon al unei asistente de acolo care vb romaneste,deoarece e de la timisoara.
in ceea ce priveste lipsa...stii tu a ce...eu nu m-am descurajat...ma duc inainte...o sa facem iad la szeged...la timisoara cum ai facut iad?
ti-a dat ceva tratament?
la szeged dr.zadori este foarte bun...
mai bine fa-ti programare la szeged,daca tu esti santoasa el probabil o sa-ti propuna sa faci mai intai iad...si dupa aceea fiv,in caz ca rezultatul este negativ
multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

hundak-ali,imi pare f rau nimic nu poate fi mai dureros dupa atatea sperante ...pt mai multe informatii despre IAD te asteptam la sub Iseminare sau FIV cu donator.



bytzi....in curind mamica, cu ajutorul lui dumnezeu


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Hudak Ali imi pare rau pt rezultatul de la biopsie.
Cami m-am topit, ai un bbic frumos foc, cu nasuc carn si buze tzuguiate. Il vreau de ginere daca fac o fetitza. Te mai asteptam cu alte pozici .
Copilutzu merge injectarea? In ce faza esti? Tot la inhibare???
Pisi nu mai zici nimic?? Esti la puf-ri???
Amzu mai ai putin si tu, vreau poze cu puiul tau de striper.
Nusy,Andra

-ici pt toate azoogirls.




www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput